Шукач | Пам'ятник Ю.А. Гагаріну в Форосі

Оцінка: 0/0 учасників / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

Форос знаменитий тим, що в ньому немає пам'ятника Леніну, але є пам'ятник Юрію Гагаріну Кожному жителю Фороса добре знайомий пам'ятник першому космонавтові нашої планети Юрію Гагаріну, розташований в центральному сквері селища. Той, хто вперше приїжджає в Форос, зупиняється біля погруддя і здивовано вигукує: «А чому тут пам'ятник Гагаріну?» Гуляючи по вулиці Космонавтів, гості курорту також здивовані такою назвою. А все дуже просто: тут відпочивали всі перші космонавти СРСР. У сімейних альбомах багатьох жителів селища дбайливо зберігаються фотографії та автографи космонавтів.


Пам'ятник Ю.А. Гагаріну зведений в 1961 році на прохання жителів селища Форос на честь польоту людини в космос і в ознаменування того, що на початку вересня 1961 року в Форосі, на дачі «Тесселі» відпочивали і поправляли здоров'я після польоту Юрія Гагаріна (з сім'єю) і Герман Титов .

КОРОТКА БІОГРАФІЯ

Юрій Олексійович Гагарін (1934 - 1968) - російський льотчик, космонавт, перша людина побував у космосі.


Народився 9 березня 1934 року в Клушино Смоленської області. Пішов до школи в 1941 році, але через німецької окупації лише в 1943 році продовжив навчання. Після переїзду в місто Гжатськ Гагарін закінчив шостий клас. Наступною сходинкою в його освіті послужило надходженні в ремісниче училище.

Потім Юрій в 1951 році став навчатися в індустріальному технікумі Саратова. У тому ж місті став відвідувати аероклуб, а вже через рік здійснив свій перший політ на літаку Як-18. У 1957 році він закінчив Оренбурзьке училище льотчиків. Пройшовши медичну комісію, в березнi 1960 став одним з кандидатів в космонавти. Після того, як вибір припав саме на нього, в короткій біографії Гагаріна сталося найбільша подія. 12 квітня 1961 корабель «Восток» з Гагаріним на борту вийшов у космос, зробив оборот навколо Землі.

Завдяки наполегливості Хрущова, відразу після польоту звання Гагаріна було підвищено з старшого лейтенанта до майора. Йому організували пишну зустріч в Москві. Після польоту Гагарін здійснив кілька поїздок по різних країнах (Чехословаччина, Болгарія, Фінляндія, Англія). Потім він був дублером єдиного космонавта корабля «Союз-1» - Володимира Комарова.

Льотні польоти в біографії Юрія Гагаріна були залишені. Він прагнув відновити свою кваліфікацію льотчика-винищувача. 27 березня 1968 року великий космонавт і льотчик розбився на літаку УТІ МіГ-15, на борту якого також був полковник Володимир Серьогін.

джерело

джерело

Той, хто вперше приїжджає в Форос, зупиняється біля погруддя і здивовано вигукує: «А чому тут пам'ятник Гагаріну?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация