Шукач | Пам'ятник Миколі Гоголю в Запоріжжі

Оцінка: +7 / 2 учасники / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

Оцінка:

Микола Васильович Гоголь народився 20 березня 1809 року в Сорочинцях поблизу річки Псел в Полтавській губерніі.В грудні 1828 р Микола Гоголь приїжджає в Петербург і починає займатися літературною діяльністю.

Перші спроби творчості були розкритиковані і ці невдачі звернули його поетичні мрії до рідної України. Гоголь тримає в облозі мати проханнями про надсилання йому відомостей про українські звичаї, переказах, костюмах, а також про надсилання «записок, ведений предками який-небудь старовинної прізвища, рукописів стародавніх». Все це був матеріал для майбутніх оповідань з українського побуту і переказів, які стали початком його літературної слави. Були надруковані «Вечір напередодні Івана Купала»; «Сорочинський ярмарок». Ця пора була самою діяльної епохою його творчості. Після невеликих оповідань його першим великим літературним справою, які поклали початок його славі, були «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Вечір напередодні Івана Купала», «Майська ніч, або утоплена», «Пропала грамота» та інші.

Ці розповіді, що зображали небаченим перш чином картини українського побуту, які славилися веселістю й тонким гумором, справили велике враження на читачів, Пушкіна, інших письменників. Літературна слава Гоголя стала безперечною.

Далі були «Арабески», «Миргород», «Шинель», «Ревізор». Основний сюжет «Ревізора», як пізніше і сюжет «Мертвих душ», був повідомлений Гоголю Пушкіним. Анекдот, який міг бути розказаний в декількох рядках, перетворювався Гоголем в багате художній твір.

Він виріс в очах і його найближчого кола, і взагалі літературного покоління. Тим часом в особистому житті Гоголя відбувалися події, різним чином впливали на внутрішній склад його думок і фантазій і на його справи.

Твори він почав писати тоном пророцтва і повчання, основну мету бачив в духовному самовдосконаленні. На довгі роки предметом його вивчення стає духовна література. На початку лютого 1852 року його спалив всі зошити з багатьма незавершеними творами, відмовився від їжі і 21 лютого помер.

За матеріалами « Вікіпедії »

За матеріалами «   Вікіпедії   »

У січні 2010 р в Запоріжжі на проспекті Моторобудівників, (раніше частина вул. 8 Березня) на вході в 12-у середню школу відкрили пам'ятник видатному письменнику Миколі Гоголю. Пам'ятник створений відомим скульптором, професором Московського державного академічного художнього інституту ім. Сурикова Іваном Черапкіним. Пам'ятник Миколі Гоголю створений за активної участі колективу АТ «Мотор Січ». Школі №12 присвоєно ім'я Миколи Гоголя.

Школі №12 присвоєно ім'я Миколи Гоголя

Як дістатися до точки:

Міським транспортом до ост. «Іванова»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация