Шукач | Галерея героїв ВВв Ленінського р-ну, м Харків

Оцінка: +11 / 3 учасники / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

У сквері на перекрёстве вулиць К. Маркса та Малиновського встановлена ​​Галерея героїв Великої вітчизняної війни Ленінського району м Харків.

Бабич Віталій Семенович народився 6 серпня 1922 року в с
Бабич Віталій Семенович народився 6 серпня 1922 року в с. Козичко Зміївського р-ну Харківської обл. Брав участь у визволенні міста Харкова на Степовому фронті в складі 864-го окремого авторемонтного батальйону. За участь у Великій Вітчизняній війні нагороджений орденом Великої Вітчизняної війни II ступеня, орденом «За мужність» III ступеня, орденом Богдана Хмельницького, нагороджений медалями, в тому числі «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» Та «За звільнення Варшави ». Віталій Семенович брав участь в двох звільненнях міста. Джерело.

Джерело

Бойова біографія Меланії Петрівни, потомственої харків'янки, почалася в лютому 1943 року, коли вона, вісімнадцятирічна дівчина, добровольцем вирушила на фронт після першого звільнення Червоною Армією рідного міста
Бойова біографія Меланії Петрівни, потомственої харків'янки, почалася в лютому 1943 року, коли вона, вісімнадцятирічна дівчина, добровольцем вирушила на фронт після першого звільнення Червоною Армією рідного міста. Вона відмовляється від проходження курсів підготовки зв'язківців і, з огляду на невеликий трудовий стаж на Південній залізниці, проситься на фронт зв'язковою в складі 7-ї Гвардійської армії. Забезпечуючи дротяну зв'язок між командним пунктом і передовою лінією фронту, безстрашна зв'язкова робила все можливе, залежне від неї.

У складі Воронезького і Степового фронтів після визволення Харкова 7-а Гвардійська армія, в складі якої воювала Дробот Меланія Петрівна, з боями звільняли Харківщину, райони Дніпропетровської області. У цих боях вона була серйозно і лікувалася в госпіталях Харкова і Саратова.

Меланія Петрівна була демобілізована, продовжила роботу на Південній залізниці до виходу на пенсію. Всі післявоєнні роки ветеран війни, учасник визволення м.Харкова в серпні 1943 р Меланія Петрівна бере активну участь у військово-патріотичному вихованні молоді, в проведенні уроків мужності.
Джерело.


Войтенко Степан Миколайович брав участь у визволенні Харкова на І Українському фронті в складі музичного взводу 305-ї стрілецької дивізії (трубач)
Войтенко Степан Миколайович брав участь у визволенні Харкова на І Українському фронті в складі музичного взводу 305-ї стрілецької дивізії (трубач). Джерело.

Пуртов Федір Петрович - командир дивізіону 786-го легкого артилерійського полку 46-ї легкої артилерійської бригади 12-ї артилерійської дивізії 4-го артилерійського корпусу прориву 1-го Білоруського фронту, капітан
Пуртов Федір Петрович - командир дивізіону 786-го легкого артилерійського полку 46-ї легкої артилерійської бригади 12-ї артилерійської дивізії 4-го артилерійського корпусу прориву 1-го Білоруського фронту, капітан.
Народився 12 березня 1920 року в селі Бачкун Ярковського р-ну Тюменської обл. в сім'ї селянина. Русский. Член КПРС з 1943 р З 1932 р до закінчення середньої школи № 1 в 1938 р жив в місті Ханти-Мансійську.
У Червоній Армії з 1938 р У 1940 р закінчив Московське артилерійське училище. Після його закінчення в званні лейтенанта Пуртов був відряджений до місця служби на Далекий Схід, в артилерійський полк 1-ї Червонопрапорної армії Приморського краю.
На фронті з 1943 р Пройшов вогненний смерч Курської битви, брав участь в битві за Дніпро, проривав ворожу оборону в Білорусії, звільняв Польщу, форсував Західний Буг, Віслу, Одер, штурмував Берлін.
У 1943 р Пуртов був нагороджений орденом Червоної Зірки. Йому було присвоєно звання капітана.
31 липня 1944 р командир 2-го дивізіону 768-го артилерійського полку капітан Пуртов отримав бойове завдання: у взаємодії з піхотою вибити противника з трьох пануючих висот, звідки гітлерівці тримали під обстрілом всю навколишню місцевість, прорвати оборону ворога у сіл Баричка і Шляхетський Ліс (в районі міста Пулави, Польща), за всяку ціну розширити плацдарм на лівому березі Вісли, забезпечити успішне просування наших частин.
1 серпня 1944 р незважаючи на запеклий вогонь противника, артилеристи під командуванням Пуртова переправилися з знаряддями на інший берег. Бій за висоту 146,0 розгорівся з особливим завзяттям. Дві гармати Пуртова прямою наводкою з відкритих позицій вдарили по позиціях ворога, придушили 6 зенітних установок, розбили гармату. Висота була взята штурмом. Гітлерівці втратили на поле бою роту своїх солдатів. Намагаючись повернути втрачені рубежі, противник кинув у бій великі сили. Вісім контратак відбили артилеристи і піхотинці, знищили понад два ворожих рот, артилерійську батарею. Завдання - розширити плацдарм на березі Вісли - була виконана.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 21 лютого 1945 р за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецькими загарбниками і проявлені при цьому відвагу і геройство Федору Петровичу Пуртова було присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» ( № 6489).
Після війни в 1953 р Ф.П. Пуртов закінчив Військову академію імені М.В. Фрунзе, в 1962 р - Вищі академічні курси при Військовій артилерійської академії. У 1974 р Ф.П. Пуртов пішов у запас у званні полковника. Жив і працював в місті Черкаси (Україна). Часто бував у Ханти-Мансійську, де жили його мати, родичі. Обов'язково приїжджав на ювілеї своєї рідної школи, підтримував зв'язок зі своїми вчителями, однокласниками. В даний час проживає в місті Харків (Україна).
У Ханти-Мансійську є вулиця Пуртова. У парку Перемоги, на алеї Слави, встановлений бронзовий бюст Героя.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, 2 орденами Вітчизняної війни 1-го ступеня, орденом Вітчизняної війни 2-го ступеня, 2 орденами Червоної Зірки, медалями. Джерело.


Джерело

Дитюк Григорій Павлович звільняв Харків на І та ІІ Українському фронтах у складі 428 батальйону аеродромного обслуговування
Дитюк Григорій Павлович звільняв Харків на І та ІІ Українському фронтах у складі 428 батальйону аеродромного обслуговування. Джерело.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация