Шукаємо роботу в Ізраїлі

Прийшов час поговорити про пошук роботи в Ізраїлі, адже манну небесну видавали безкоштовно тільки один раз, та й то давно, так що для комфортного перебування в новій країні доведеться підшукати роботу.

Перше, що треба зробити, - це підтвердити дипломи з коледжів, академій та університетів, якщо такі є. Зробити це можна в Єрусалимі в міністерстві освіти. Ви приїжджаєте туди, захопивши з собою копії та оригінали всіх своїх дипломів і атестатів (дипломи з усіма додатками), паспорт або теудат зеут (також копії та оригінали), якщо була зміна прізвища, то документ, який це фіксує (наприклад, свідоцтво про шлюбі), заповнюєте анкету англійською або івриті, і віддаєте службовцю, який все перевіряє. Вас відпускають, і кажуть чекати відповіді. Приблизно через місяць рекомендованим листом вам приходить свідчення про підтвердження вашого диплома, засвідчену міністерством освіти Ізраїлю. Там ви і дізнаєтеся, який ступінь вам підтвердили. Зазвичай коледж або бакалаврат - це перша ступінь, спеціалісти та магістри отримують другу ступінь. Часто від ступеня залежить розмір зарплати. Перше, що треба зробити, - це підтвердити дипломи з коледжів, академій та університетів, якщо такі є Для повного озброєння в пошуку роботи не вистачає ще резюме. На івриті воно називає «корот Хаїм». Багато інтернет ресурси, які надають пошук роботи або працівника, дають також поради про те, як писати резюме. Є як платні, так і безкоштовні послуги. Якщо ви хочете, щоб професіонали перевірили наскільки правильно ви склали свій корот Хаїм, ви можете звернутися за перевіркою: 1) в контору з працевлаштування ( «Коахо адам») або в державну організацію з працевлаштування ( «лішкат авода»), які вам допомагають шукати роботу, або 2) на спеціальному сайті замовити послугу перевірка резюме. Для цього, наприклад, на сайті http://www.alljobs.co.il можна на місяць купити статус VIP за 50 шекелів (приблизно 13 доларів) і весь цей час можна відправляти складене вами резюме на перевірку відповідно до норм Ізраїлю. Ще один варіант - це замовлення складання резюме співробітниками з наданням ваших даних. Коштує послуга 300 шекелів (79 дол.). ось ще посилання, де можна замовити перевірку або повністю написання замість вас резюме: https://sites.google.com/a/isracourse.com/zakazrezume/
http://www.working.org.il

Звичайно, краще шукати роботу маючи вже багаж івриту, не дарма ж міністерство абсорбції платить допомогу перші півроку поки ви вчитеся в ульпане. Але ситуації життєві бувають всякі, і іноді люди змушені працювати відразу по приїзду, без особливих знань мови. Куди ж податися в такому випадку? І як шукати? В першу чергу, спробуйте через друзів і знайомих, якщо у вас такі тут є. Якщо шукайте самі, то варто шукати роботу як то кажуть «ногами», тобто ходити в ті місця, де ви б хотіли працювати і питати, чи потрібен їм співробітник, залишати свої контактні дані.

І ще одне маленьке попередження: не варто сильно довіряти і покладатися на дошки оголошень, які зустрічаються на вулицях в Ізраїлі. Не завжди інформація там відповідає дійсності.
Отже, з мінімальним івритом ви можете спробувати себе в кафе, наприклад, на прибиранні посуду зі столів, на митті посуду, багато з початку або під час навчання влаштовуються нічними сторожами. І ще одне маленьке попередження: не варто сильно довіряти і покладатися на дошки оголошень, які зустрічаються на вулицях в Ізраїлі Чому саме нічними, так як вночі з ними мінімальне спілкування, а відповідно можуть взяти зі слабеньким івритом. Багато відправляються на прибирання ( «нікайон») - найпопулярніша робота у новачків. Оплата непогана, працюєш 4-6 годин, тобто можна і повчитися, і якщо є сім'я, то і їй приділити час. Але, в той же час робота, яка забирає багато сил. Можна працювати кур'єром, розносити газети або рекламу. Хотілося б попередити, постарайтеся на цих назвемо їх «чорних роботах» не затримуватися надовго. Набирайтеся знань і шукайте те, що вам до душі, і що найбільше підходить! Буває і так, що людина з відзнакою закінчив ВНЗ в країні результату, пройшовши кілька співбесід і розіславши безліч резюме не отримує відповіді на свій запит. Це його сильно засмучує, і він опускає руки, йде на низькопрофільну роботу, на завод, де працює в півтори зміни, щоб прогодувати членів своєї сім'ї і так і залишається з цією роботою на довгі роки. І це дуже неправильний крок. Не впадай у відчай! Мало того, що ви розсилаєте резюме по електронній пошті і по факсу (бажано дублювати по факсу), треба ще передзвонювати і уточнювати отримали ваш корот Хаїм, переглянув чи відповідальний за пошук працівників або директор, можете навіть повторно слати, тут не соромно бути зухвалим трохи і нав'язливим. А ще краще знову ж прийти і уточнити як оцінив вашу кандидатуру начальник, запитати, коли можна прийти і почути відповідь або напроситися на зустріч. Фізичний контакт в цьому питанні дуже важливий. І обов'язково посміхайтеся, робіть компліменти!

Не турбуйтеся, якщо раптом вам все-таки відмовили, йдіть до переможного кінця. Готуйтеся до того, що пошуки роботи можуть зайняти від декількох місяців до півроку. Все залежить від наполегливості та фортуни. Але шукає обов'язково знайде.

Є якесь негласне правило, що першу роботу завжди знайти найскладніше. Можливо від того, що у вас немає досвіду роботи в новій країні, адже всі хочуть працівника досвідченого, з досвідом саме в Ізраїлі. Але повірте, що наступні робочі місця ви вже знайдете легко і швидко.

Розповім вам про моє знайомому. Молодий хлопець, який має сім'ю, приїхав до Ізраїлю і чесно відучився півроку в ульпане, ще й взявши додатковий двомісячний курс ульпана бет. Вже тоді він почав пошуки роботи. За той час він розіслав більше ста резюме. Приїжджав в конкретні компанії і залишав резюме там, нескінченно дзвонив і питав прочитали його резюме. Але удача ніяк не тішила. Трохи зневірившись, але ніяк не падаючи духом, він вирішив, що поки піде працювати на завод, але пошуки роботи припиняти не буде. На заводі він відразу попросився в той відділ, де найбільше іврітоговорящіх, і розмовляв тільки на івриті для того, щоб практикувати мову і не забувати його, чим грішать багато російськомовних вибираючи шлях найменшого опору і спілкуючись російською з колишніми співвітчизниками. За два місяці його настільки оцінили, що хотіли зробити керівником відділу з більш високою зарплатою, але ... вони спізнилися! Чи не втримав завод цінного співробітника. До того моменту наш знайомий вже встиг пройти співбесіду на посаду за своєю спеціальністю в компанію Intel, в столиці Ізраїлю, Єрусалимі. Це прекрасний приклад того, що дорогу осилить той, хто йде. Розповім вам про моє знайомому Не менш показовим є шлях його дружини, молода дівчина з дипломом біохіміка змогла вивчити і мову і скласти іспит на підтвердження ліцензії на івриті. Це дуже складний тест, який провалюють люди, народжені тут і для кого іврит єдина рідна мова. Але вона змогла його здати і зараз працює в лабораторії в одній з найбільш великих і кращих лікарень Ізраїлю. І це всього лише через рік після свого приїзду в нову країну!

Звідси порада: не варто сильно чіплятися до свого першого місця роботу, якщо поки удача вам не посміхається у всі тридцять два зуби, підіть туди, куди вас запрошують, але продовжуйте вибирати те, що вам більше хочеться і не соромтеся йти, коли знайдете, або ж вимагайте підвищення.

Наприклад, вам пропонують роботу за вашою спеціальністю, але з зарплатою вдвічі менше, ніж зазвичай платять фахівцям в цій сфері. Нічого страшного. Погоджуйтеся! По-перше, ви отримаєте нарешті такий необхідний досвід роботи у вашій сфері, а через два місяці, якщо зможете себе показати з потрібною боку, можна сміливо йти і вимагати підвищення зарплати, тепер вам не страшно буде піти, адже у вас є досвід роботи в цьому, а з досвідом знайти набагато легше.

Ну і ще одне правило. Це як вести себе на співбесіді в Ізраїлі. В принципі, будь-то божевільного дрес-коду тут немає, але, звичайно, якщо ви йдете працювати не в цех, а на місце, де вас багато бачитимуть, то прийти треба одягненим скромно: без декольте і міні-спідниць, без рваних футболок. Ну і ще одне правило Якщо це співбесіду в банк, то Дрес- код строгий, якщо хай-тековский компанія, то прийти можна в хороших якісних і дорого Той, хто дивиться джинсах. Якщо ви йдете викладати, то знову ж таки нічого викликає. Під час інтерв'ю будьте досить скромні і продумайте свою промову так, щоб приховати якісь прогалини в івриті.

І наостанок поділюся з вами корисними і найпопулярнішими ресурсами, якими користуються в Ізраїлі для пошуку роботи:
http://www.alljobs.co.il/
https://www.drushim.co.il/

І не забувайте, що на роботі ми проводимо багато часу, а тому шукайте те, що дасть задоволення, або хороший заробіток. Успіхів вам!

Куди ж податися в такому випадку?
І як шукати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация