Шумові гранати. ТВ знову ховає Леніна і зазіхає на історичну пам'ять про війну

Як то кажуть, «міністр культури виступив - що зроблено Як то кажуть, «міністр культури виступив - що зроблено?». Їм (телевізійникам з Першого каналу) є що заспівати, поставши перед Мединський. Їм є чим виправдатися перед ним. У ток-шоу «Пусть говорят», оперативно відгукнувшись на дивно своєчасний креатив нового міністра культури, затіяли дискусію: ховати тіло Леніна по вищому розряду (тобто з усіма державними почестями, як запропонував Мединський), або нехай ще полежить в мавзолеї, поки живі останні з могікан, для кого вождь в труні - найсвятіша святість.

Вже скільки їх, безплідних дискусій на ту ж тему, впало в цю безодню крикливих ток-шоу! А труну і нині там. І студія раз по раз обурено шумить: руки геть від нашого Леніна! Ленін - завжди живий!

Втім, тут для пожвавлення тухлої, в загальному, теми, нарили ексклюзив - якийсь експерт-криміналіст з Самари потряс присутніх сенсаційним відкриттям: у мавзолеї лежить фальшивий Ленін !!! Справжнього Ульянова-Леніна вбили в 1918 році ... американці. І підсунули замість нього громадянина США Бориса Ронштейна. Саме він зображений на всіх фотографіях вождя пролетарської революції після 1918 року. Досить порівняти фото гімназиста Володі Ульянова і фото так званого Леніна після революції, щоб зрозуміти: це дві різні людини. Вуха не сходяться! Однак ж підступні американці спрацювали так розумно і майстерно, що навіть рідна дружина Леніна Надія Костянтинівна, незважаючи на несхожість вуха, не розпізнала підміну і перебувала в упевненості, що живе з Володею, а не з Борею. Загалом, уряд США, забирайте собі свого муміфіковані громадянина, закликав самарський криміналіст.

А слідом за ним в студії з'явилася дама, з вигляду нагадує ровесницю Ілліча, і буквально криком закричала: «Люди! Не можна ховати! Це однозначно! »І люди відгукнулися дружним хором:« Не дай бог! »Вірна ленінка згадала слова Крупської, нібито яка сказала комусь із соратників після відвідування мавзолею:« Ілліч все такий же, а я старію ». «Поки він все такий же, ми не маємо права його ховати! - уклала дама. - Може бути, років через сто. І то треба буде народ підготувати - видати повне зібрання його творів, всю мемуарну літературу про нього ».

Більш осудні учасники дискусії не знали, плакати, сміятися чи кликати на допомогу фахівців з інституту Сербського. Точніше всіх висловився письменник Михайло Веллер: «Від того, поховані ми Леніна чи ні, становище народу і країни не зміниться. Взагалі ця тема виконує роль шумової гранати, яка відволікає громадську збудження від скільки-небудь актуальних тем ». Глядачі на трибунах знову обурено загули, а пасіонарна старенька - ровесниця Ілліча, здається, готова була власноруч задушити кожного, хто називав дороге їй тіло трупом і висловлював бажання зрадити його, нарешті, землі. Серед останніх теж знайшлися великі оригінали. «Поки тіло не поховане, це величезна дірка, яка заважає нам жити», - запевняв якийсь бородатий громадянин, явно схильний до містики.

І хтось ще сміє звинувачувати Мединського, що він зі своєю ініціативою виступив невпопад і не до місця? Ще як «впопад»! Он як народ завівся-то! Любить наш народ старі пісні про головне. А міністр і далі «запалює», підкидає ТВ і публіці теми для нових актуальних дискусій.

Запланував, наприклад, канал НТВ показати 22 червня художній фільм «Служу Радянському Союзу», що оповідає про те, як ув'язнені радянського концтабору на самому початку війни відважно воювали з фашистським десантом, а охороняли табір енкавеесники спочатку ганебно втекли, а потім повернулися, перебили зеків і привласнили їх перемогу собі ... Судячи з відгуків тих, хто фільм уже подивився, не шедевр, м'яко кажучи (як ніби по нашому ТБ йдуть одні шедеври). Тим більше, що не естетичні претензії до фільму змусили Володимира Мединського звернутися з відкритим листом до генерального директора НТВ Володимиру Кулістікову, а численні протести обурених глядачів, включаючи ветеранів війни і трудівників тилу Пензенської області. «Свобода творчості, - написав він у своєму листі до керівника НТВ, - повинна спиратися на шанобливе ставлення до думки громадян, і необхідно відповідально підходити до тем, вільна інтерпретація яких може викликати розкол у суспільстві ... Думаю недоречною демонстрацію більш ніж спірного фільму« Служу Радянському Союзу »22 червня, в День пам'яті і скорботи. Це може бути сприйнято багатьма як образа пам'яті ветеранів Великої Вітчизняної війни і нашої історичної пам'яті ».

Виходить, вільна інтерпретація теми поховання Леніна не викликає розкол в суспільстві і пам'ять вірних ленінців не ображайте, а художня інтерпретація теми Великої Вітчизняної війни - може образити. У фільмі нібито багато розлогою журавлини, що не відповідає історичній правді. Так розлогою журавлини в більшості сучасних фільмів про війну хоч греблю гати. «Велике кіно про велику війну» «Стомлені сонцем-2» - чим не яскравий приклад? Втім, демократичний міністр культури, трепетно ​​ставиться до свободи творчості, не забороняє НТВ показувати «більш ніж спірний фільм», а лише «вважає недоречною» його демонстрацію в День пам'яті і скорботи.

Тепер найцікавіше, як відреагує на цю «рекомендацію» канал НТВ, який в своїй повсякденній практиці плювати хотів на «відповідальність» і «повага до думки громадян». Деякі громадяни, наприклад, вважали вкрай недоречною і образливою для них демонстрацію сумнозвісної «Анатомії протесту», на що НТВ дотепно відгукнувся повтором програми «на численні прохання трудящих». Однак ж то були несвідомі і незгодні громадяни з Болотної, а тут - сам міністр культури, високий державний муж! Ну як не подбати такому «чоловічкові»?

Головне ж не в тому, покажуть фільм або відкладуть до кращих часів, а в тому, що чергова шумова граната благополучно вибухнула. Шумимо, братик, шумимо. І все при справі: міністр культури, ТВ, глядачі, жваво відгукуються на нові (старі) «виклики» і охоче відволікаються від реальних проблем. Після «Пусть говорят» моя 80-річна сусідка по дачі Тамара Іванівна вийшла на ганок напіврозваленого свого будиночка з зміненим особовим складом: «Ленін-то, у Малахова сказали, фальшивий. Справжнього-то американці вбили. Що робиться! »

Як то кажуть, «міністр культури виступив - що зроблено?
І хтось ще сміє звинувачувати Мединського, що він зі своєю ініціативою виступив невпопад і не до місця?
«Велике кіно про велику війну» «Стомлені сонцем-2» - чим не яскравий приклад?
Ну як не подбати такому «чоловічкові»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация