Суп харчо

Доброго Всім часу доби

Доброго Всім часу доби. Вибачте, що довго був відсутній. Відразу обмовлюся, мені нема з чим порівняти свій суп харчо, крім як з тим, що готувала моя мама. Скрізь, де мені доводилося є харчо, щось було не так. Те на свинині приготовлено, то рис розварився, то м'яса мало, то томатпасту не смачна, в результаті, за кілька років практики виробив рецепт, який особисто для мене ідеальний. Ось їм і поділюся.

Перше і найголовніше, в чому я переконався - харчо повинен бути приготований тільки на баранині. Пробував і на свинині, і на яловичині - виходить щось середнє між борщем і солянкою. Тільки на баранині виходить відмітний смак.

Приготування бульйону таке, як на шурпу . Для бульйону я вибираю жирну лопатку:

Там і кістки, і жир, і м'ясо. Вибираючи саме лопатку, я зазвичай роблю маленький зріз жиру з неї і припалювали запальничкою. Після того, як жир зашкворчіт, понюхайте - повинно пахнути ароматним жиром, це саме воно для харчо. У супермаркеті, ясна річ, купіть те, що завернули під упаковку, але вибирайте, щоб 10-15% жиру на м'ясі було присутнє.

Ось так посічену 1,5 кг лопатку кладу в 4-5-ти літрову каструлю і води 1,5-2 см не доливаю до краю. Варю до готовності м'яса. Тут залежить від баранини. Якась і за 2 години звариться, деяка - за 4 години.

М'ясо та бульйон поділяємо. М'ясо відокремлюємо від кісток, де це доречно. Щоб на порцію потрапило 3-4 шматка м'яса. Тепер власне приготування супу харчо.

Почитавши і перепробувавши багато рецептів, я для себе відкинув додавання в це суп товчених волоських горіхів, слив, ткемалі і слив маринованих. Так як розглядаю всесезонное приготування, і часто ці інгредієнти просто відсутні. Та й їх наявність в супі я особисто «не зрозумів». Напевно, щоб це зрозуміти, треба спробувати суп від Професіонала десь в Грузії. А від себе я додав картопля, який в традиційному рецепті відсутня.

Відразу напишу за кількістю, щоб розуміти набір продуктів.

  • 1,5 кг баранини (чистий вихід м'яса вийде 600-800 г без кісток)
  • 2-3 картоплі
  • 4-5 шт лука
  • 4-5 зубчиків часнику
  • 120-150 г рису
  • 1 гіркий перець (сушений або свіжий)
  • 150-200 г помідорів у власному соку (або 2-3 ст.л. томатної пасти)
  • Приправи - хмелі-сунелі, перець чорний мелений, перець червоний мелений, сухий кріп і лавровий лист (його, вибачте, не встиг покласти) - я кладу наглаз.

У бульйон на повільному вогні кладемо нарізану «як на суп» картопля і варимо його до напівготовності. Тим часом готуємо зажарку:

Дрібно порізану цибулю на середньому вогні підсмажуємо до розумної золотистого. І кладемо гіркий перець і помідори в соку. Тушкуємо хв 8-10 і перед вимиканням додаємо всі спеції і дрібно нарізаний або раздушенного часник. Нехай постоїть хв 5-7 - розкриється часник і спеції.

На напівготовності картоплі в бульйон додаємо промитий і замочений у воді ріс.Тут дуже важливий момент. За моїй практиці якщо вимкнути, коли рис звариться, то рис потім дійде і займе всю каструлю. Тому, як тільки рис досягне напівготовності, засинайте зажарку (додайте зелень за смаком, краще, якщо це буде пучок кінзи)

Тому, як тільки рис досягне напівготовності, засинайте зажарку (додайте зелень за смаком, краще, якщо це буде пучок кінзи)

і вимикайте. Нехай настоїться хв 10. За цей час рис дійде. Результат перед Вами.

Результат перед Вами

P / S / Якщо суп планується залишити на наступний день, то постарайтеся відразу після приготування якомога швидше його охолодити. Як мінімум, пересипати в холодну каструлю. Рис, перебуваючи в бульйоні, все одно буде набухати, і на ранок ви отримаєте вже не суп, а скоріше кашу. Я особисто намагаюся приготувати і спожити все відразу - тому вся сім'я ставиться до відома що сьогодні харчо і все його чекають ... 5 чол наїдаються навіть з добавкою.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация