Шура з "Одного разу в Одесі": "Всі ми трохи євреї, але в синагогу не ходимо"

Шура з & laquo; Одного разу в Одесі & raquo ;. У дворику на Княжій, 30, мешканці не зраділи кіношному сусідові.

Фото: facebook.com

Нещодавно на телеекрани вийшов новий комедійний серіал під назвою "Одного разу в Одесі". "Сегодня" вже писала про те, що рекламувати рідне місто взялися одеські кавеенщики, а тепер поспілкувалася з одним із головних героїв серіалу і колоритним персонажем Шурою, який, як виявилося, одесит тільки на сцені.

- Пане Олександре, глядач бачив вас в КВН і театрі, а як почалася ваша акторська кар'єра?
- Я ходив на всі гуртки, які були в нашому місті туристичний, "Юний натураліст", баскетбольний, навіть на вишивання хрестиком і курси пап'є-маше. У дев'ятому класі вирішив навчитися грати на гітарі, а після - вступив в акторський коледж. Після випуску починаючих артистів там купують, як футболістів, організовують перегляди перед режисерами і набирають трупу. Так я потрапив до Сімферополя, Маріуполь і Чернівці, а потім і в Одесу. Одногрупник вже працював тут, в Українському театрі, і сказав мені, що туди потрібні артисти - так мене і запросили.
- А як ви, які не одесит, стали найяскравішим персонажем команди КВН "Одеські манси"?
- Як це буває в Одесі, через знайомих і їх знайомих. Спочатку мене запросили допомогти написати жарти, але на сцені я не грав, був тільки автором, - і мені подобалося. Там я і познайомився з кавеенщиками Сергієм Середою, Анею Городоцької ...
- І відразу вирішили об'єднатися?
- Так, ми стали писати разом мініатюри, виступати в клубах, була низка перемог ... Ще в той рік був чемпіонат міста, який до цього не проводили 12 років, і раптом вирішили відновити. Ми і команди муа і Керамін вийшли в фінал - і тоді до нас звернулися спонсори з пропозицією об'єднатися. На цьому етапі з'явилася назва "Одеські манси" і єврейський колорит.
- Цікаво, а серед вас є справжні євреї?
- Єврейська кров у половини команди, так що всі ми трохи євреї, але таких, які ходять в синагогу, - немає.
- Як ваша команда потрапила у Вищу Лігу КВН?
- Грали в Сочі, потім в Мінську нас помітив Олександр Масляков-молодший, а в 2013-му нас взяли в Вищу Лігу. Думаю, це був один з найкоротших шляхів. У нас гумор дорослішими, гумор для старичків. Немає мініатюр про общагу і студентське життя.
- А чому перестали виступати?
- Два роки ми грали, але в зв'язку з ситуацією в країні вирішили відмовитися від участі. Нас не розуміли там, а якби ми підбудовувалися, то нас би не зрозуміли будинку ...
- А потім була українська Ліга Сміху. Чому ви покинули програму після першого сезону?
- Думки розділилися, але я вважаю, що просто не було сенсу продовжувати. Ми дорослі вже - з дружинами, дітьми, а це все було безкоштовно і забирало багато часу. А ось з Антоном Лірником, який був нашим тренером, до сих пір підтримуємо дружні стосунки.
- Багато кавеенщики дають концерти в інших містах. А ви їздите на гастролі?
- Так, і багато! Хоча ми вже не граємо в КВН, але люди хочуть Одесу, і ми її їм даємо. Ми побували в Канаді, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Торонто, Лондоні. Крім того, були в Азербайджані, Казахстані, Швейцарії, у Франції, в Латвії та Ізраїлі.
- Не можу не запитати, з чого почалася робота на ТБ?
- Після відходу з КВН ми стали "безгоспними", і нам запропонували зніматися в "Країні У" - ми писали скетчі і самі ж в них знімалися.
- А як створювали серіал "Одного разу в Одесі"?
- Думки були давно, а коли нам запропонували зробити цей проект у форматі "Одного разу під Полтавою", ми буквально за два місяці написали сценарій. Перший сезон знімали в серпні і в листопаді 2015 року. Всі сцени у дворику і на набережній знімали в Одесі, а одеську квартиру і Привоз - в Києві, в павільйонах. Декорації будували, м'ясо завозили ... В день знімали по 20 хвилин екранного часу, тобто це 12-13 годин зйомки. Грубо кажучи, зробили 8 серій за 9 днів.
- Творчий процес був нелегким?
- Важко придумати щось, коли працює одночасно 10 чоловік. Ми завжди разбиваемся в групи по двоє-троє. Так як ми вже багато часу разом, кожен знає, кому і з ким зручніше, легше і швидше працювати. Я, наприклад, пишу зі своїм кумом: він - наш автор, раніше з нами був третім ще Сережа Середа, але він переїхав до Києва. У творчому процесі ми багато сперечаємося і сваримося, але мені це подобається. У таких суперечках народжується істина, а якщо всі задоволені, значить, щось не так.
- А були на майданчику серйозні проблеми, доводилося імпровізувати?
- Кожен щось додавав від себе. Головне - зберегти ключові моменти. Я ось, наприклад, дуже боюся співати. Хоча здатності є: і слух, і голос, але їм важко "зустрітися". Проблем глобальних не було, але в ході зйомок часто відклеювалися мікрофони. Вони кріпляться під одягом, а влітку актори потіють, наприклад. Бази теж зазвичай на поясі або в різних цікавих місцях. На те, щоб все це виправити, йде час. А одного разу був випадок, коли ми близько 15 годин знімали Привоз в павільйоні на Троєщині, і вже на п'ятій годині м'ясо почало псуватися. Під софітами воно нагрівалася і стало погано пахнути. Намагалися реабілітувати, сіллю посипали, але не допомогло. Працювати серед цих ароматів, звичайно, було непросто.
- А вам як раз доводилося це м'ясо продавати! Пам'ятайте, як народився ваш герой - Шура, торговець?
- Він з'явився в Українському театрі з вистави "Місто мого дитинства". Там схожа картина одеського дворика, є бульдозерист Стьопа. Звідти взяв свої витоки образ Шури. У ньому є і частина від мене, а я все-таки виріс в сільській місцевості, хоч і в інтелігентній родині, я спостерігав колорит.
- А коли глядачі побачать другий сезон серіалу?
- У березні ми закінчили сценарій до 12 новим серіям. В кінці травня і початку червня будемо знімати в Одесі; декорації вже побудовані.

ГРАЄ В ТЕАТРІ ЧОРТА, слугами і лякає

Ім'я: Олександр Станкевич
Народився: 08.05.1984, Вознесенськ ( Україна )
Кар'єра: Актор, КВН "Одеські манси"

У 2005 році Олександр Станкевич закінчив акторське відділення Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, де свого часу навчалися Володимир Горянський та Сергій Гармаш. Недовгий час актор працював в Чернівецькому українському музично-драматичному театрі імені Кобилянської, а в одеському Українському театрі імені Василька грає вже десять років. Сьогодні Станкевич зайнятий в спектаклях діючого репертуару "Сон в літню ніч" в ролі Деметрія, в "Гамлеті" грає Гораціо, в "Українському Декамерон" - Молодшого Чорта, в п'єсі "Сватання на Гончарівці" - Опудало, а в спектаклі "Ранок ділової людини "за творами Миколи Гоголя - Слугу Івана. В "Ревізорі" кавеенщики дістався образ Добчинского.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні Пане Олександре, глядач бачив вас в КВН і театрі, а як почалася ваша акторська кар'єра?
А як ви, які не одесит, стали найяскравішим персонажем команди КВН "Одеські манси"?
І відразу вирішили об'єднатися?
Цікаво, а серед вас є справжні євреї?
Як ваша команда потрапила у Вищу Лігу КВН?
А чому перестали виступати?
Чому ви покинули програму після першого сезону?
А ви їздите на гастролі?
Не можу не запитати, з чого почалася робота на ТБ?
А як створювали серіал "Одного разу в Одесі"?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация