Сушіть весла: мобілізація «пускає на дно» морську професію в Одесі

Одеські крюїнгові компанії зобов'язали надавати інформацію про своїх клієнтів в військкомати перед відправкою в рейс. Зарубіжні роботодавці починають відмовлятися від послуг вітчизняного плавскладу.

Як повідомляють ЗМІ, одна з головних історичних професій Одеси ризикує «піти на дно». Слідом за всіма невдалими спробами кількох «поколінь влади» України обкласти моряків великими податками, за справу взялися військкомати. Як повідомив військовий комісар нашого регіону Юрій Піскун, тепер все крюїнгові компанії (так як вони також є «підприємствами», і підпадають під дію закону про мобілізацію) зобов'язані надавати списки своїх клієнтів в військкомати, де буде вирішуватися подальша доля моряків.

«Так, якщо моряк хоче піти в рейс, він повинен пройти через військкомат. Якщо його не мобілізують, він спокійно йде в рейс. Дані нам зобов'язані надавати всі підприємства, в тому числі крюїнгові агентства », - заявив Піскун.

Дані нам зобов'язані надавати всі підприємства, в тому числі крюїнгові агентства », - заявив Піскун

Юрій Піскун

З огляду на систему набору екіпажів зарубіжними компаніями, такі розпорядження керівництва країни здатні різко скоротити затребуваність українських моряків на міжнародному ринку праці, або значно збільшити корупційну складову витрат морських здобувачів. Найчастіше, морякам, які не мають стабільного тривалого контракту, доводитися «дякувати» крюингу за допомогу в пошуку роботи. Причому, сума такої винагороди еквівалентна одному, або навіть декільком майбутнім місячним окладів. Також, новачкам рядових морських професій недешево обходиться і весь пакет необхідних документів - багато хто змушений «влазити» в борги, або брати спеціалізовані банківські кредити. З огляду на, що фактично всі «подяки» приймаються в іноземній валюті, необхідність «вирішувати» додатковий «питання» з крюїнговою компанією або військкоматом, може поставити хрест на всіх планах майбутніх моряків, і загнати їх у боргову яму.

Крім цього, багато закордонних роботодавці починають переглядати свої ділові відносини з українською стороною. Адже «виклик» моряка в рейс може бути питанням декількох днів, і ніхто з них не хоче чекати, поки майбутній працівник пройде відповідні перевірки в бюрократичних коридорах військкоматів. Деякі зарубіжні компанії вже зараз починають розривати контракти з одеськими крюїнговими агентствами. Навіть давні стабільні іноземні партнери стали коливатися в питанні доцільності такої співпраці.

«Компанії, з якими ми давно співпрацюємо, тепер постійно перепитують, чи даємо ми гарантії, що моряки вчасно прибудуть на судно і чи не буде проблем із закликом», - скаржаться співробітники крюїнгу.

Додає ажіотажу і недавній випадок в Одеському порту, коли судновласник втратив майже 100 тис дол США через мобілізаційної компанії в Україні. Одному з членів екіпажу надійшла повістка, і роботодавець був змушений в екстреному порядку шукати і оформляти йому заміну. Весь процес зайняв близько трьох днів, і це при тому, що вартість добового простою судна в порту коштує близько 30 тис дол США, повідомляють ЗМІ.

Після таких безкомпромісних дій українських воєнкомів репутація наших моряків значно похитнулася. Складно уявити, скільки одеських сімей залишаться без засобів для існування, якщо хоча б половина нинішніх роботодавців відмовиться співпрацювати з вітчизняними крюингу. В першу чергу це торкнеться рядового плавскладу, який і так балансує на межі безробіття через значне збільшення конкуренції, викликаного тим, що за останні кілька років одесити масово кинулися в море, намагаючись уникнути «сухопутної» бідності.

ВІДКАТИ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация