сузір'я Овна

сузір'я Овна

Овен є одним з головних сузір'їв давнини. Ще шумери його пов'язували з бараном. У стародавньому Єгипті сузір'я асоціювалося з Амоном, якого часто зображували у вигляді ягняти з сонцем над рогами, або людиною з головою барана. Пізніше божество, трансформоване в Амона-Ра, стало головним в пантеоні богів єгиптян.

Цей бог особливо шанувався в ті часи, був заступником бідних і пригноблених. А баран тоді був символом мудрості.

Овна шанували і в інших релігіях. Так, у індусів богинею вогню була Агні, яка сиділа на барана. Хетти в великі свята несли перед колісницею повелителя шкуру барана, обсипану золотом.

У стародавніх греків також існувала своя легенда виникнення сузір'я Овна. Саме баран на ім'я Крійі був посланий на виручку дітям царя Атаманта, яких хотіли принести в жертву. В процесі втечі дівчинка Гелла впала в море. А її брат Фрикс дістався до Колхіди і став там царем. Згодом він приніс в жертву богам барана-рятівника, і останній вознісся на небо як сузір'я. А золоте руно цього барана шукав потім Ясон і його товариші.

Сузір'я Овна займає 441 кв. градус неба.

Неозброєним поглядом можна побачити понад 50 зірок в складі сузір'я. Найголовніша зірка - Хамаль (означає «голова барана»), Овна - Шератан, а Овна є Мезартхім. Остання з них відзначилася тим, що стала першою подвійною зіркою, яку розглянули в телескоп (1664 рік).

За часів стародавніх греків через це сузір'я проходила точка весняного рівнодення. Тоді астроном Гіппарх розділив небо на рівні частини по 30, взявши за початок кола саме цю дату. З тих пір точка весняного рівнодення змістилася до сузір'я Риб, але за традицією в астрології й астрономії відлік починають з сузір'я Овна.

Сонце підходить до сузір'я 18 квітня, а спостерігати за ним краще восени.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация