Св. Прав. о. Іоанн Кронштадтський - Початок і кінець нашого земного світу (Досвід розкриття пророцтв Апокаліпсиса)

Тлумачення св

Тлумачення св. прав. о. Іоанна Кронштадтського на книгу «Апокаліпсис» вийшло під назвою «ПОЧАТОК і КІНЕЦЬ НАШОГО ЗЕМНОГО СВІТУ» (Досвід розкриття пророцтв Апокаліпсиса). Вашій увазі пропонується рідкісний відсканований варіант видання.

Частина перша (С-Петербург 1900 г.) >>> ( PDF )

Від СПБ Комітету Духовної цензури друкувати дозволяється 23 лютого 1901 р Цензор Архімандрит Антонін.

Друга частина (С.-Петербург 1904 г.) >>> ( PDF )

На підставі циркулярного пропозиції Міністерства Народної Освіти відпущено 10-19 листопада 1901 роки за №31977, допущено в вчительські та в безкоштовні народні читальні та бібліотеки.

П. С. Приносимо подяку р. Б. Сергію за цінні замітки з приводу чудового тексту.

зміст:

Частина перша.

ПЕРЕДМОВА.

ВСТУП.

I Видимий світ, початок його. - Всесвіт у великому сенсі слова - колір фізичний і світло духовний. - Три царства. - Велика книга природи. - Світлі надії життя в Бозі.

II Невидимий світ. - Відображення його в світі видимому. - Мета буття розумних істот. - Ухилення від призначеної мети. - Походження зла. -Дьявол і ангели його. - Засудження, вигнання і поступове скасування контролю своїх. - Спокуса людини.

ПРИЧИНИ ЗАГИБЕЛІ ИЕРУСАЛИМА в 70 році по Р.Х.

1 Велике спокуса обраного народу. - спотикання об камінь спотикання, кладу на Сіоні. - Господь наш у Своя Прийди і Свої не прияша Його. - Викриття вождям обраного народу. - Безпліддя іудейської синагоги. - Пророцтво про загибель Єрусалима і розсіянні залишку юдеїв по всьому світ.

2 Внутрішній стан єврейства перед руйнуванням Єрусалима. - Останні криваві подвиги синагоги. - Стефан первомученик і Яків праведний. - Кінець довготерпінню Божому.

Кінця віку.

БЕСІДА 1 Загальний вміст Апокаліпсису по главам, від 1-ї до 5-ї. - Привітання Тайнозрітеля церквам. - Значення назви книги Апокаліпсис. - Сім церков. - Стан духовного бачення. - Споглядання Тайнозрітелем Ісуса Христа. - Значення баченого. - Одкровення Ангелам семи церков. - Одкровення про суд над світом. - Про різних колишніх судах Божих над царями і царствами, в громадських і приватних сферах. - Попередній суд над світом. - Престол. - Той, Хто сидить на ньому. - Чотири тварин. - Двадцять чотири Престолу і старці, на них сидять. - Блискавки і громи, і голоси. - Море скляне, до кришталю подібне. - Агнець, як заколений, приймає суд над світом.

БЕСІДА 2 Одкровення про семи азійських церквах. - Церковне життя в різні часи проявляється в семи відтінках. -Достоінства і недоліки повторюються в різні часи. - Особливість стану Церков в останніх століттях. - Що означають: Ефес, Смірна, Пергам, Сардис, Тіятира, Філадельфія, Лаодикія? - Додаток до сучасних Церквам Сходу і Заходу.

БЕСІДА 3 Таємниче значення зняття семи печаток з книги доль світу. - Прославлення Агнця Божого на небесах і розвінчування на землі. - Зняття першої друку. - Початок суду над світом. - Його видає в рабство власної брехливості за те, що став пригнічувати істину неправдою. - Преса, капітали, єврейське панування. - Продовження суду. - Друга печатка. - Революційна епоха великих воєн і незліченних озброєнь. - Применшення родючості землі.

БЕСІДА 4 Шеститисячний період доль Церкви в порівнянні з шістьма днями творення світу. - Визначні події останніх періодів. - Значення чисел в Св. Писанні.

БЕСІДА 5 Історичний розвиток таємниці беззаконня в різні періоди століть і часів від створення світу до другого пришестя Христового. - Останній період, який укладає в собі останні дві тисячі років. - Прояв царства звіра з ягняти рогами і маленькою богохульної держави, яка виросла в новітні часи в велику і обіцяє стати останньою й наприкінці світу монархією антихриста.

БЕСІДА 6 Про грунті, на якій виросте на погибіль. - Перший апокаліптичний звір, що виходить з моря. - Другий звір із землі. - Ставлення другого до першого, у якого рана. - Завоювання. - звеличення. - Роль євреїв у царстві антихриста. - Гоніння на християн.

БЕСІДА 7 сповіщення Св. Апостол Павло відступ в християнському світі. - Звідки почалося воно? - Реформація як початок революції. - Відновлення Вавилона для сина погибелі. - Мережа зваблювання покриє світ раптово. - Два роду християн: легковажні і лицемірні. - Ті і інші перед обличчям антихристом і лжепророком.

БЕСІДА 8 Жнива плевел. - Де трупи, там зберуться орли. - Богоотступленіе у освічених народів. - Майбутній головний театр останніх світових подій. - Що утримує наступ цих подій? - Залишення Богом товариств людських. - Раби Божі, які не захопилися відступництвом.

БЕСІДА 9 Час близько. - Треба міцно триматися православ'я. - Св. Церква в таємничих образах Одкровення. - Царство дракона. - Велика блудниця. - Суд над нею. -Кончіна вічного міста. - Єврейство і магометанство. - Техніка останніх років земного світу.

БЕСІДА 10 Вселенські великі благовісники: Енох, Ілія, Іоанн Богослов. - Звернення Ізраїля в певному числі в самий останній час. - Тяжкі часи. - Велике повстання ворогів Божих. - Кінцева смерть їх.

Частина друга.

ПЕРЕДМОВА.

БЕСІДА 1 Зняття четвертої і п'ятої друку. - Чотири виразки над четвертою частиною землі. - Остання всесвітня проповідь Євангелія. - Зняття шостий друку.

БЕСІДА 2 Великі ознаки на сонці, місяці і зірках. - Карателі. - Тиша на небі десь на півгодини. - Молитви святих перед кінцем світу. - Сім трубних голосів, які сповіщають кінець.

БЕСІДА 3 Покликання до пророцтва Тайнозрітеля. - Розкриття світових подій в семи громах. - Веління приховати те, що сказали громи. - Предтечі другого пришестя Христового для всього світу. - Царство антихриста.

БЕСІДА 4 Знамення на небі. - Остання історія Святої Церкви на землі. - Останні події в царстві світу цього.

БЕСІДА 5 Де Св. Отці припускали Вавилон. - Сатана шукає серед земнородних союзників для боротьби з Богом. - Такі знайдені в особі сина погибелі і лжепророка. - Жнива плевел і пшениці.

БЕСІДА 6 Скляне море. - Гуслі Божі. - Пісня Мойсея і Агнця. - Сім останніх виразок на нерозкаяних грішників.

БЕСІДА 7 Остання (сьома) чаша гніву Божого. - Небувале землетрус. - Град вагою в півпуда. - Долі відновленої Римської держави. - Загибель великого Вавилону.

БЕСІДА 8 Шлюб Агнця. - Блаженство єднання з Господом. - Перше воскресіння. - Історія остаточного зваблювання народів уявним прогресом при звільненні диявола з ув'язнення.

БЕСІДА 9 Страта антихриста, лжепророка і диявола. - Велике явище Сина Божого на чолі небесного воїнства. - Винищення повсталих на Бога народів. - Загальна воскресіння. - Останній суд. - Оновлення світу.

ПЕРЕДМОВА

Уявляю увазі благочестивих читачів роздуми про початок і кінець світу в таємничих знамення Св. Письма і природи. Роздуми ці стосуються і пророчих одкровень Св. Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова.

Пояснення Апокаліпсису може бути своєчасним саме тепер, коли брехлива пропаганда остаточно зіпсувала весь сенс Апокаліпсису, зробивши його знаряддям сліпих відступників від єдиної, Святий, соборної, апостольської Церкви.

Розповідається тут і про причини руйнування Єрусалима в 70 році по Р.Х., тому що лиха нещасливого міста під час облоги можуть скласти велике передмову до великої драмі міроразрушенія, таємничий зміст якої, разом з мірообновленіем, становить предмет Апокаліпсису. Що загибель Єрусалима за відкидання Христа є образ загибелі світу за відкидання Його світом, це показує Євангельське пророцтво про ці події, яке найближчі учні чули від Самого Господа нашого Ісуса Христа, благоволившего пророцтво про загибель Єрусалима злити в одне ціле з пророцтвом про кінець світу, як б тим часом і іншим не було проміжку в часі. Це цілком згідно із загальним характером пророцтв, бо пророк, стоячи на висоті вічності, не знає часу, перед ним все зливається в одне сьогодення. Тому жодне пророцтво не може бути зрозуміле без допомоги Того, Хто Один може «відкриває розум до розуміння писань» (Лук. XXIV, 46). Необхідно в цій важкій справі спиратися на Св. Переказ, що йде від Св. Отців Церкви.

Приступаючи до таємничих знамень Св. Письма з вірою і любов'ю до Грядущому судити живих і мертвих, цілком покладаємо надію на Божественну благодать Його, немічна лікувальну і убогих заповнювати. У Ньому виконання, бо сказано: «Від виконання Його ми вси пріяхом і благодать возблагодать» (Ів. I, 16).

Хай буде так з усіма тими, які очікують пришестя Господа, як нічні варти чекають ранку. Смиренно прошу поблажливого ставлення до недоліків цього твору як однією зі слабких спроб неодноразово повторювалися на терені роздумів про пророцтва. Головним керівництвом була прийнята мною відома книга Св. Андрія, архієпископа Кесарійського, одного з батьків V століття «Тлумачення на Апокаліпсис». Переклад з грецької П.М.Б. изд. 1882 р

Що означають: Ефес, Смірна, Пергам, Сардис, Тіятира, Філадельфія, Лаодикія?
Звідки почалося воно?
Що утримує наступ цих подій?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация