Шванкмайер - Найцікавіше в блогах


masterwen Неділя, 25 Января 2015 р 8:03 ( посилання ) kinokonsta.ru/2010/802-pere...-2010.html Назва: Пережити своє життя Назва закордонне: Prezt svuj zivot (teorie a praxe) Рік: 2010 Країна: Чехія, Словаччина, Японія Слоган: «Psychoanalytick komedie» У ролях: Вацлав Гелшус, Клара Kai_Hansen Середа, 12 Ноября 2009 р 3:26 ( посилання )


Сама божевільна версія Керроловской "Аліси в країні чудес". Напіванімаційної-напівігрові, сюрреалістично-Лінчевська, похмура, досить жорстока. Це не казковий сон, який наснився дівчинку Алісу з подачі професора Доджсона, це важка і болюча галюцинація дівчинки Оленки. Фільм неможливо описувати, тому що не може бути вибраний якісь окремі епізоди: кожен кадр геніальний до тремтіння в хребті. Тільки один іграшковий кролик з жукімі зубами і сипящейся з дірки в животі тирсою просто чудовий. Або миша в матроський, що пливе в Аленкин "море сліз". "Морячок" діловито забирається на голову-острів і варить похідний суп, розпалюючи багаття з дівчачих волосся (забив кілочки, обклав камінням, набрав води в казанок, вивалив туди вміст консервних банок ...). Потім Оленка мимохідь зустрічає мишку лежить мертвою в мишоловці. У тій самій матроської одягу ... Це режисерський фільм, де саме "смачне" - це численні режисерські знахідки Шванкмайера. Будиночок кролика з дитячих кубиків; зроблена з виїзного панчохи гусениця; ножиці, якими "рубають голову" картковим Вальт. В цілому фільм майже повністю повторює канонічний текст Керрола, виключаючи ті моменти, які не потрібні режисерові. Оленка потрапляє в "Країну чудес» не через нору, а через ящик письмового столу, забитий лінійками (це взагалі найпопулярніший вид "громадського транспорту" в казці). Кілька другорядних героїв прибрано (на кшталт Герцогині). І, зрозуміло, в фіналі проходить суд не над Валетом, а над самою Оленкою. І якщо в кінці канонічної казки Аліса прокидається і біжить до сестри, щоб розповісти про свій сон, Оленка, прийшовши до тями, знову бачить розбитий "акваріум" плюшевого зайця і констатує: "Він знову запізнився". Ні, це був не сон. На довершення потрібно згадати, що всіма улюблений Чеширський Кіт у фільмі відсутня. Про причини теж можна тільки гадати - невідповідність методів його втілення іншим або його загальне ідейне невідповідність персонажа атмосфері ... У підсумку, ми бачимо дуже незвичайний авторський фільм, який, якщо навіть і не сподобається, то вже точно запам'ятається. Тому рекомендується не тільки любителям анімації і сюрреалізму, але і всім любителям похмурих казок і неординарного взагалі .... Відомий Шванкмайер вузькому колу, але зате в цьому колі популярний феноменально (це і є, напевно, справжній культ)! Свій перший фільм він зняв ще 20 років тому, і вже тоді вразив глядача фантастичним переплетенням живої гри і мультиплікації. З тих пір Шванкмайер видав «на гора» велику кількість фільмів, кожен з яких може зірвати дах любителям сюра (у обивателів, як відомо, є імунітет на сюр - вони ігнорують те, що не розуміють). У шаленому потоці, так званого інтелектуального кіно, дивні фільми Шванкмаера залишалися і залишаються справжніми шедеврами, так як у них немає ні конкурентів, ні побратимів. Нагорода за кращий фільм в категорії "Повнометражний анімаційний фільм".
http://rapidshare.com/files/120209025/Alisa_Rus_.part1.rar (95,37 МБ)
http://rapidshare.com/files/120212284/Alisa_Rus_.part2.rar (95,37 МБ)
http://rapidshare.com/files/120215773/Alisa_Rus_.part3.rar (95,37 МБ)
http://rapidshare.com/files/120219313/Alisa_Rus_.part4.rar (95,37 МБ)
http://rapidshare.com/files/120222901/Alisa_Rus_.part5.rar (95,37 МБ)
http://rapidshare.com/files/120226358/Alisa_Rus_.part6.rar (95,37 МБ)
http://rapidshare.com/files/120229906/Alisa_Rus_.part7.rar (95,37 МБ)
http://rapidshare.com/files/120231928/Alisa_Rus_.part8.rar (54,12 МБ)

neprostoi Неділя, 09 Августа 2009 р 23:20 ( посилання )

Ну чого занудьгували?
Неділю ж чудовий день. Завтра на работку, улюблену работку, а поки можна трохи розважитися. Саме для цієї мети я пропоную вашій увазі короткометражку чудесного чеського кінорежисера Яна Шванкмайера.



Якщо все складеться, буду показувати вам такі штуки щонеділі.
Доброю тижні і ночі!

читабельно Четвер, 05 Февраля 2009 р 23:14 ( посилання )

Божевілля / Божевілля / Лунатизм / Sílení
2005 - Чехія
Режисер: Ян Шванкмайер
Актори: Анна Гейслерова, Ярослав Душек, Павло Лиска, Ян Тришка
рецензії:
Це божевільня, в якому ми живемо
Фільм жахів, перевіряючий два підходи до керівництва психіатричною лікарнею - «абсолютна свобода» проти «контролю і покарання» - в межах контексту світу, який комбінує найгірше з обох. Великий чеський аніматор поклав в основу своєї сюрреалістичної фантазії розповідь Едгара По «Передчасні похорони», неабияк нашпигувавши його відсилання до Маркізові де Саду - в першу чергу, до його трактуванні тілесності. «У фільмі немає однозначних відповідей на ці питання, - каже постійний продюсер і найближчий сподвижник Яна Шванкмайера Яромир Калліста. - Всі фільми Яна Шванкмайера зроблені так, що розшифрувати загадки повинен сам глядач відповідно до свого особистого досвіду, власним симпатії і антипатії. І в політиці. Звичайно, фігури у фільмі багатозначні, таємничі і володіють багатьма знаками і ознаками. Тому про фільми Шванкмайера так багато говорять і сперечаються ... Шванкмайер завжди дає своїм фільмам смішні підзаголовки: наприклад, фільм «Лунатизм» ми назвали «філософським фільмом жахів».
Страшна історія за мотивами Едгара По і Маркіза де Сада. Франція, XIX століття. Молоду людину Жана Берло переслідують кошмари, в яких його відправляють в божевільню. Повертаючись з похорону матері, юнак знайомиться з Маркізом, який запрошує його провести ніч в замку. Там Берло стає свідком богохульної оргії і «терапевтичних» похорону. Він намагається бігти, але Маркіз наполягає на тому, що хоче допомогти гостю подолати страхи, і веде його в сюрреалістичний божевільню, де пацієнти користуються повною свободою, а медичний персонал сидить за гратами.

Тонкій_Аромат_Осені Понеділок, 14 Июля 2008 р 18:13 ( посилання )

Ай да, Шванкмайер, Ай да режисер!
Народна чеська казка про бездітній парі, яка усиновила поліно, в умілих режисерських руках Шванкмайера перетворилася в приголомшливу сюрреалістичну картину «Поліно» (Otesánek).
Жили-були пан і пані Харакови. І все б добре, але, на жаль, обидва були безплідні. І ось одного разу, пан харак відкопав поліно, що нагадувало чоловічка. Приніс його дружині. Та, замість того, щоб заплакати і звинуватити чоловіка в ідіотської жарті, тут же взяла дерев'яного «малюка», Запеленали його і стала любити як рідного. Серце пана Харакова не витримало і він замкнув дружину в будинку, щоб на людей не показувалася і не ганьбила сім'ю. Через тиждень, відімкнувши двері він з жахом виявив, що поліно ожило. Так, друзі мої, жіноча ласка і любов пожвавить кого завгодно, навіть дерево.
Так ось, стали вони жити-поживати, та добра наживати. Але не тут-то було. Поліно росло не по днях, а по годинах і пожирало, все, що здавалося йому смачним. Почалося все з кількох літрів морквяного супу, потім «малюк» проковтнув батьківського кіт, потім розправився зі старим листоношею і, нарешті, з'їв товсту даму з соціального захисту.
За допомогою гротеску і чорного гумору, Шванкмайер викриває пороки: гіпертрофовану материнську любов і хіть. У чому особлива принадність цього чеського фільму? А в тому, що його героям віриш набагато більше, ніж «налаковані» голлівудським зіркам.
PSПойду попудрити ніздрі стрептоцидом

кіно-монро Четвер, 31 Мая 2007 р 23:08 ( посилання )

реж. Ян Шванкмайер.
Чехія, 2006
Моє ставлення до Шванкмайер таке сумбурне, що я цілий місяць не можу його описати. Я не знаю, як до таких людей ставитися ... така думка мене ..тревожіт? да, тривожить.
Кіно він робить у своїй неповторній манері, 200% пізнаваний. І небанальні виходять картини, на престижних фестивалях головні призи беруть. Але після перегляду таких фільмів (хоч Фауста, хоч Аліси хоч ось цього, останнього, минулорічного) .. ну, немає відчуття дотику до прекрасного. Сухість тільки, спрага і відчуття пригніченості цим постмодерному. І відчуття бездуховності автора, якийсь жорстокості. Безнадійні такі люди для мене. Вони мене пригнічують, висміюють, безпосередньо ображають.
А "Божевілля" може і краще, ніж всі інші його фільми, тільки зовсім не хочеться думати про його зміст. Форми досить.
ключові слова: анархія, диктатура, анімація, сюрреалізм, богохульство, де сад, м'ясо.
І все-таки він такий талановитий чоловік. І фільм талановитий. Але душі б, любові б, ненависті, сліз, хоч якого-небудь почуття ... Все люди з почуттями в його фільмах терплять фіаско. Кожен фільм - знущання над почуттями. Божевілля панує всім і всіма. Божевілля - основа світобудови по Шванкмайер.
З нього не можу погодитися.


У чому особлива принадність цього чеського фільму?
Евожіт?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация