Священнослужителі: Постраждалого в ДТП дитини треба було везти в лікарню, а хрестити самостійно

  1. дефіцит розсудливості
  2. Не наша справа - відчувати Бога
  3. Медицина - від Господа
  4. Як хрест ЛЮДИНИ, в екстреній ситуації?

Трагічна аварія, в результаті якої отримав травми двомісячна дитина, сталася в Петербурзі вранці 23 листопада. Сім'я їхала до церкви, щоб охрестити дитину, шляхом автомобіль потрапив в незначне ДТП. Жінка тримала сина на руках і на підводному човні не бачила, щоб він вдарився. Священик, взявши дитину на руки, зрозумів, що малюк помер, після чого викликав в храм швидку. Медики допомогти малюкові не змогли.
Трагічна аварія, в результаті якої отримав травми двомісячна дитина, сталася в Петербурзі вранці 23 листопада

Фото: wallpaper-table.ru

Як повинен поступити християнин в разі смертельної небезпеки для життя? Коментують експерти:

дефіцит розсудливості

Професор Московської духовної академії протодиякон Андрій Кураєв:

Професор Московської духовної академії протодиякон Андрій Кураєв:

Протодиякон Андрій Кураєв, фото: Юлія Маковейчук

Те, що батьки, перш за все, подумали про хрещення дитинку, начебто, знак того, що це церковні люди. Але те, що вони не згадали про те, що мирянин може в разі загрози життю хрестити людини, означає, що церковна катехизація і просвіта до них все ж не дійшли.

Це і повинен був зробити нормальний церковна людина в такій ситуації - в машині з дитиною адже завжди є пляшечка з водою. І якщо вони помчали терміново хрестити, значить, бачили, що є загроза смертна, і все серйозно. У такій ситуації людина повинна духовну потребу реалізувати сам, не чекаючи прибуття в якесь гарне намолене місце, або приїзду священика. І треба мчати відразу до лікарів, щоб врятувати життя свого малюка. У ситуації, коли немає води. Можна навіть слиною дитини помочити з тими ж священними словами, які вимовляють при таїнстві хрещення, а потім вже, якщо людина виживе, заповнити це в храмі вже вчиненням священиком таїнства миропомазання.

У нашій Церкві утворився якийсь дефіцит розсудливості, який, боюся, найближчим часом, буде наростати зусиллями православних активістів. Якщо поставити таке питання: в разі смертної загрози дитині - мчати в храм хрестити або до лікаря - то з відповідей на нього буде зрозуміло, де християни, а де правослакти. Всіх нехрещених вони посилають в пекло, видаючи таке приватна думка за вчення всієї Церкви.

Не наша справа - відчувати Бога

Протоієрей Олександр Степанов, голова відділу з благодійності Санкт-Петербурзької єпархії, духівник Центру соціальної адаптації імені святителя Василя Великого :

Протоієрей Олександр Степанов, голова відділу з благодійності Санкт-Петербурзької єпархії, духівник   Центру соціальної адаптації імені святителя Василя Великого   :

Протоієрей Олександр Степанов, фото: "Глобус митрополії"

Звичайно, в разі травм, перш за все треба звертатися до лікаря, а хрещення може зробити не тільки священик, але і будь-який християнин: є проста формула «Крещается раб Божий такий-то, в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа». Тричі треба його вмочити або хоча б побризкати водою. Але якщо води немає, з давнини відомі випадки хрещення, наприклад, піском в пустелі.

Не наша справа відчувати Господа Бога. Ми повинні зробити те, що можемо, заради порятунку життя, зцілення, і при цьому молитися, здійснювати Таїнства. Але випробовувати Бога, пробувати зцілитися самому - далеко від благочестивого поведінки і від поведінки розумного і здорового.

Однак важко судити про те, що розуміли батьки в цій ситуації. Наскільки вони розуміли, що дитина ось-ось помре, що удар такої, що він помре. Може вони абсолютно так не думали, мабуть, аварія була не дуже сильна, раз машина могла їхати, і батьків не травмувало. Можливо, вони визнали, що є легкий струс. Ну, труснуло машину, дитина вдарився. І, може, якби вони розуміли, що це питання життя і смерті, то звернулися б до лікаря. І намір батьків теж треба враховувати, якщо вони їхали саме його хрестити.

Медицина - від Господа

Лікар анестезіолог-реаніматолог, практикуючий лікар "Швидкої допомоги" ієродиякон Феодорит Сеньчуков:

Лікар анестезіолог-реаніматолог, практикуючий лікар Швидкої допомоги ієродиякон Феодорит Сеньчуков:

Ієродиякон Феодорит Сеньчуков

Вчинок батьків, м'яко кажучи, нерозумний. Дитина повинна був в цій ситуації отримати лікування, а в разі смертельної небезпеки хрестити можна і в лікарні, і де завгодно. Звичайно, дитині слід надати допомогу.

Які у них були мотиви, сказати складно - треба знати людей. Можливо це і віра така глибока, але все одно це нерозсудливість. Про це і сказано: «Не спокушай Господа Бога свого». Ми повинні вірити в Божу допомогу, але ми не повинні Господа таким чином спокушати. Зрештою, медицина - теж від Господа.

Є спеціальний чин хрещення - будь-який мирянин православний може хрестити людини в разі смертельної небезпеки. Звичайно, краще запросити священика, і, як правило, цьому не перешкоджають - навіть в стаціонарі. Так що було досить безглуздим рішенням, не надавши допомогу, везти хрестити. Краще було б запросити священика в лікарню, охрестити, а коли малюк б одужав, поїхати в цей монастир в паломництво.

Розмовляла Ірина Якушева

Як хрест ЛЮДИНИ, в екстреній ситуації?

Таїнство Хрещення - єдине з семи Таїнств Православної Церкви, - яке при певних обставинах може зробити і диякон, і дяк, і мирянин, і навіть жінка. Це може статися в разі реальної загрози життю крещаемого (наприклад, при небезпечної хвороби дитини). Але зробити Хрещення і в цьому випадку можна тільки дотримавшись необхідні умови. Мирянин, який буде хрестити в вищеописаних обставин, повинен:

1) бути віруючим християнином;

2) правильно вимовити тайносовершітельние слова: "Крещается раб Божий (раба Божа, ім'ярек) в ім'я Отця (перше занурення), амінь, і Сина (друге занурення), амінь, і Святого Духа (третє занурення), амінь";

3) здійснити три занурення крещаемого в воду в ті моменти тайносовершітельной молитви, які вказані в другому умови.

Замість занурення досить окропити крещаемого водою. в історії відомі і випадки хрещення піском у відсутності води.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация