Свята та пам'ятні дати листопада: від поминання брата Ісуса Христа до початку Різдвяного посту

  1. Вчимося молитися скрізь і завжди, як говорив Тихон Задонський, і перечитуємо "Слово про Закон і благодать"...
  2. "Він завжди і всюди готовий нас слухати"
  3. ТОП-дати місяця від владики Павла
  4. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  5. АВТОРИ:
  6. Орфографічна помилка в тексті:

1 листопада 2017, 7:32 Переглядів:

Вчимося молитися скрізь і завжди, як говорив Тихон Задонський, і перечитуємо "Слово про Закон і благодать" святителя Іларіона Київського

1 листопада 2017, 7:32 Переглядів:   Вчимося молитися скрізь і завжди, як говорив Тихон Задонський, і перечитуємо Слово про Закон і благодать святителя Іларіона Київського   Готуємося до Різдвяного посту

Готуємося до Різдвяного посту ..

"Рік закінчується, і кожен місяць несе з собою безліч радощів і проблем. Коли рік наближається до завершення, ми повинні все погане і хороше залишити в минулому, - напучує намісник Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. - Ми повинні підготувати свій душевний стан до звіту про те, що зробили. чи можемо ми почати рік з чистого аркуша? Думаю, можемо. Якщо будемо, встаючи вранці і лягаючи спати ввечері, говорити: "Господи, благослови цей день" і "Господи, дякую тобі за цей день ". Простими словами, але від чисто го серця ".

Простими словами, але від чисто  го серця

"Він завжди і всюди готовий нас слухати"

"У листопаді багато свят, але в першу чергу цей місяць - початок Різдвяного посту, - нагадує владика Павло. - Перебувайте завжди в молитві. Святитель Тихон Задонський говорив, що молитва не тільки в тому полягає, щоб стояти і кланятися тілом перед Богом і молитви написані читати, а повсякчас і на всякому місці розумом і духом молитися. Можеш ходячи, сидячи, лежачи, в дорозі, за трапезою, справа роблячи, при людях і на самоті до Бога розум і серце звертати, милості і допомоги у Нього просити. бо Бог всюди, двері до Нього відкриті і доступ до Нього зручний всюди і завжди Він готовий нас слухати і нам допомагати ".

ТОП-дати місяця від владики Павла

1 листопада - день пам'яті Перенесення мощей прп. Іоанна Рильського. Жив преподобний в Х столітті і трудився в Рильської пустелі, де були тільки дикі звірі. Багато років жив один в глибокій порожній печері. І настільки відвик від людей, що, коли до нього прийшов племінник Лука, він думав, що це диявольські підступи. Уже пізніше зрозумів, що це його племінник. Все життя він їв тільки траву. Побачивши його лагідність і віру, Господь зробив так, що біля його житла стали рости боби. Ними преподобний все життя харчувався і годував всіх подорожуючих.

За 5 років до кончини він написав "Заповіт до учнів" - одне з кращих творінь, яке збереглося до сьогоднішнього дня. Кілька цитат, які стали крилатими: "А найбільше біжіть себе від срібролюбиві змії, бо грошолюбство - корінь всіх зол, згідно Апостолу, який називає його другим ідолослужінням. Бо для ченця багатство не є срібло і злато, але досконала бідність, зречення від своєї волі і піднесене смиренність ". "Ручна праця та не буде нехтуємо вами, але нехай у руках ваших буде він завжди, а молитва:" Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного "так буде постійно в устах ваших, як і в розумі вашому, - пам'ять про смерть" .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

2 листопада - день пам'яті Великомученика Артемія (III століття). Коли святий публічно викрив імператора Юліана, що відпали від християнства (за що був прозваний відступником) в поклонінні язичницьким богам, його кинули до в'язниці. Там Господь з'явився йому і сказав: "Тримайся, Артемій. Я врятую тебе від будь-якої болю і приготую тобі вінець слави за твою віру в Мене". Артемія катували страшними тортурами, але святитель прийняв їх без стогонів. Коли ж попередив Юліана, що буде тому відплата, Юліан наказав Артемія обезголовити. Через час відплата наздогнала Юліана. Його зрадили союзники. Під час битви він був смертельно поранений незримим зброєю. За переказами, помираючи, Юліан вимовив: "Ти переміг, галілеянин!"

Після загибелі імператора-відступника мощі святого великомученика Артемія були з почестями перенесені з Антіохії до Константинополя.

Також в цей день - пам'ять преподобної великої князівни Олександри Романової. Княжна прийняла хрещення, стала ходити в храм. Псалтир був для неї джерелом вічної радості. Однак незабаром у неї почалися проблеми зі здоров'ям - вона не могла ходити і попросила прийняти її в монастир. Продавши всі свої прикраси, княжна Олександра побудувала монастир для жінок і стала жити там в пості і молитві, ставши черницею Анастасією Києво-Покровської. А незабаром з Божою допомогою почала ходити. До неї приїжджали родичі і допомагали відбудовувати обитель.

У 1900 році її поховали на чернечому цвинтарі, а її могила досі ціла і неушкоджена.

3 листопада - Святого Іларіона Київського. Перший митрополит Київський жив за часів князя Ярослава і був його духівником. Є автором першого російського літературно-філософського твору "Слово про Закон і Благодать". Книги, написані святителем, до сих пір вважаються в церкві азами віри.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Свята і пам'ятні дати листопада: від поминання брата Ісуса Христа до початку Різдвяного посту". інші Недільна школа дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Людмила Лисак, Анастасія Луцюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

И можемо ми почати рік з чистого аркуша?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация