Свята Варвара - свято, житіє, чому їй моляться від раптової кончини

Великомучениця Варвара одна з шанованих в усьому християнському світі святих. Як православні, так і католики моляться їй про захист від раптової, випадкової і насильницької смерті. Житіє Варвари, хто вважає святу Варвару своєю небесною покровителькою.

17 грудня 2017 року Російська Православна Церква згадує великомученицю Варвару. Пам'ять цієї святої завжди доводиться на Різдвяний піст . Дівиця Варвара жила на початку IV століття. Її житіє оповідає нам про те, що багато років вона провела в башті, далеко від людських очей, так як батько хотів приховати її красу. Дивлячись на світ з вікна ув'язнення, дівчина Варвара перейнялася красою Божого світу і увірувала в Творця.

Свята Варвара - свято, житіє, чому їй моляться від раптової кончини

Коли батько став випустив її в світ, для того що б влаштувати її особисте життя, Варвара познайомилася з християнами і таємно прийняла хрещення. Язичник-батько примушував дочка до відмови від віри. Саме він став її головним катом - він відсік своєї дочки голову мечем після того, як мучителі сікли її тіло воловими жилами, розтирали рани волосяницею і обпалювали вогнем. Те, що пізніше її батько Діоскур і правитель Мартіан загинули від удару блискавки, сприяло ще більшому прославлянню мучениці, адже її міцне стояння у вірі послужило прикладом багатьох для затвердження в християнстві.

Читати також: Календар свят Різдвяного посту 2017

За переказами, перед своєю смертю, свята Варвара молилася про те, що б згадують про неї і її страждання були звільнені від раптової смерті без покаяння. Адже смерть грішника впливає на його посмертну долю і є горем для всієї Церкви. Саме тому шанування великомучениці Варвари настільки велике в усьому християнському світі. Її ім'ям названі численні населені пункти по всьому світу, їй присвячено багато храмів.

Її ім'ям названі численні населені пункти по всьому світу, їй присвячено багато храмів

Свята Варвара - свято, житіє, чому їй моляться від раптової кончини

Шанування мощей великомучениці Варвари почалося з VI століття, коли вони були перенесені до Константинополя. Переказ доносить нам розповідь про те, що на початку XII століття царівна Варвара, дочка візантійського імператора Олексія Комніна, перед від'їздом на Русь у зв'язку із заміжжям, випросила дозволу взяти з собою мощі святої Варвари. Її чоловік, великий князь Святополк Ізяславич, вибудував у Києві кам'яну церкву, де і були з почестями покладені мощі великомучениці.

В даний час частки мощей святої великомучениці Варвари перебувають у кількох місцях в Польщі і Канаді, але найбільша їх частина розташовуються у Володимирському соборі Києва, який належить зараз УПЦ Київського патріархату.

В даний час частки мощей святої великомучениці Варвари перебувають у кількох місцях в Польщі і Канаді, але найбільша їх частина розташовуються у Володимирському соборі Києва, який належить зараз УПЦ Київського патріархату

Свята Варвара - свято, житіє, чому їй моляться від раптової кончини

Свята Варвара зображена на гербах кількох населених пунктів. У Західній Церкві Варвару вважають не тільки оградітельніцей від раптової смерті без покаяння, але і захисницею від бур на морі і вогню на суще, а також небесною покровителькою артилерії. Ймовірно від італійських бомбардирів і російські артилеристи стали особливо ставитися до святої Варвари.

Santa Barbara

З 1995 року свята Варвара стала небесною покровителькою Російських Ракетних військ стратегічного призначення. Вважають, що це не запозичення у католиків. Адже саме 17 грудня 1959, в день Святої Варвари, радянським урядом були утворені Ракетні війська особливого призначення.

Своєю небесною покровителькою Великомученицю Варвару вважають не тільки російські ракетники, але і артилеристи, мінометники, а також пожежні, гірники і альпіністи.

Тропар: Агнице всеблаженна Варварі, / Божественна озарівшіся Світлом Святої Трійці Трісолнечним / і в купелі хрещення утвердівшіся, / в переможених лестощів батьківськи / віру сповідала єси Христову. / Тим, всечесна, понад благодать тобі дарував Бог / зціляти недуги і хвороби вся. / Його ж молі, великомучениці, / да врятує душі, наша.

Кондак: У Троїце побожно співала / послідувала Богу, страстотерпице, / ідольськими притупила єси чтіліща, / посеред ж подвигу страдальчествующі, Варваро, / мучителів погрози не злякались єси, мужемудренная, / велемовно співаючи повсякчас: // Трійцю шаную, Едино Божество.

Свята Варвара - свято, житіє, чому їй моляться від раптової кончини

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация