Свята вода

Свята вода   У перекладі з грецької «Агіасма» - «Святиня» Свята вода

У перекладі з грецької «Агіасма» - «Святиня». Так називають Святу Вод у, освячену особливим чином. Водосвяття буває мале і велике: мале відбувається протягом року неодноразово, а велике - тільки в свято Хрещення Господня.
Дивне повір'я є в російській народі: нібито Хрещення і Богоявлення - не одне і те ж, і вода, яку освячують в святвечір, 18 січня, - це вода нібито Богоявленська, а та, що освячена 19 числа, - «вода водохресна». Повір'я це настільки сильно, що щиро віруючі люди намагаються набрати Святої Води два дні поспіль і зберігають її потім в різних судинах, боячись переплутати. Це безглузде марновірство. І в сам Свято, і в його Святвечір вода освячується одним і тим же чином, в пам'ять зішестя Господа Ісуса Христа у води річки Йордан.
Деякі віруючі намагаються набрати якомога більше Хрещенській води, привозячи на машинах каністри, фляги і бідони. Хто від жадібності, хто від забобони, а хто від непоінформованість.
І де ж все це потім зберігається? На підлозі, в гаражі, сараї, підвалі або в господарській прибудові. Святиня повинна зберігатися в Святому місці поруч з домашнім Іконостасом, але ніяк не в холодильнику і тим більше не на підлозі. При шанобливому ставленні Свята Вода залишається свіжою і приємною на смак довгий час.
Лише свята Хрещенська вода має властивість освячувати будь-яку іншу воду, роблячи її також Хрещенській.
Для цього необхідно:
1) Набрати звичайну воду (водопровідну, колодязну і так далі) в будь-яку ємність,
2) Прочитати або проспівати Водохресні піснеспіви (тропар, кондак, величання Свята),
3) Залишки Хрещенській води з старого судини вилити хрестоподібно в новий посудину поверх води з молитвою: «В ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь ».

Водохресна вода має особливу благодать, і це знають (або відчувають) люди. В цей Свято Храми переповнюються народом, є навіть якийсь тип «прихожан», які приходять до Церкви раз на рік - «за водичкою».
Пити Велику агіасми треба натщесерце, з ранку, але по особливій потребі допомоги Божої - можна в будь-який час дня і ночі. Нею можна також помазує, додавати потроху в їжу, окропляти житло, інші речі, навіть домашніх тварин і худобу. Люди, відлучені від Причастя по епитимии, куштують агіасми як духовну розраду.
Яке благословення отримує Хрещенська вода, і про що моляться під час Великого Водосвяття? Про те, щоб «... ця вода освятилась силою, і дією, і натхненням Святого Духа.» Про те, щоб вона була «... даром освячення, позбавлення від гріхів, зцілення душі і тіла». Про те, щоб вона «... отримала благословення Іорданову». Щоб «... відганяла всякі наклепи видимих і невидимих ворогів». Щоб «... ця вода приводила в життя вічне». Щоб і ми через «... куштування цього води і явище вони сповнились Духом Святим спромоглися освячення».
Трохи шкода, що чудо великого освячення буває тільки один раз в рік, і так рідко можна чути зворушливі тропарі:
«Голос Господній на водах волає, кажучи: Прийдіть, прийміть вей духа мудрости, духу розуму, духу страху Божого, явльшагося Христа ...»

Молитва при вкушении
Просфори і Святий води

Господи Боже мій, нехай буде дар Твій святий: Просфора і Свята Твоя вода на відпущення гріхів моїх, в просвітлення розуму мого, у зміцнення душевних і тілесних сил моїх, в підкорення пристрастей і немічний моїх по безмежному милосерді молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих Твоїх. Амінь.

Свята вода.
Фільм Православного телеканалу «Союз».

І де ж все це потім зберігається?
Яке благословення отримує Хрещенська вода, і про що моляться під час Великого Водосвяття?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация