Святе джерело Пантелеймона в Егнишевке.

Ще 300 років тому старцям Зосимовой пустелі і інших монастирів був відомий природний джерело в Егнишевке, що носить ім'я Пантелеймона - цілителя-покровителя медицини, одного з найбільш шанованих в Росії святих

Ще 300 років тому старцям Зосимовой пустелі і інших монастирів був відомий природний джерело в Егнишевке, що носить ім'я Пантелеймона - цілителя-покровителя медицини, одного з найбільш шанованих в Росії святих.

Святий Пантелеймон народився в Никодима, за часів царювання жорстокого царя Максиміана (III-IV ст.), В сім'ї язичника і християнки. Ще в підлітковому віці він відрізнявся милосердям - подавав милостиню жебракам, безкоштовно лікував хворих. Мати Пантелеймона виховувала його як християнина, але вона рано померла, і батько-язичник віддав сина в учні до відомого в той час медику, що лікуєш царську сім'ю. Тоді ж в Никодима жив старець - святий Єрмолай.

Одного разу, зустрівши Пантелеймона, він запитав у нього, до якої віри той хотів би належати: до батька або матері. Юнак відповів, що йому ближче материнська віра. Старець же йому сказав: якщо будеш вірувати, то зцілиш всякі хвороби одним прикликанням Ісуса Христа. З тих пір Пантелеймон кожен день приходив до старця. Перекази оповідають, що якось побачив він на дорозі мертву дитину, а поруч лежала вжалила його змія. Поглянувши на небо, юнак вимовив: «Господи Ісусе Христе, якщо Ти хочеш, щоб я став рабом Твоїм, зроби так, щоб юнак ожив, а змія здохла». І зараз дитина ожила, а змія розсікли навпіл. Після цього Пантелеймон прийняв хрещення.

Він невтомно лікував стражденних - повертав зір сліпцям, здатність рухатися - паралізованим, приходив до в'язниць до піддана катуванням християнам, лікував їх рани. Хтось із заздрісників написав донос цареві Максиміану, Пантелеймона привели до палацу, намагалися змусити його відректися від віри в Христа. І коли той відмовився це зробити, Максиміан наказав повісити оголеного мученика на дереві, дряпати його тіло залізними кігтями і палити вогнем свічок. Але знаряддя тортур випали з рук катів, а свічки згасли. Тоді цар звелів опустити Пантелеймона в казан з киплячим оловом - але олово застигло. Нещасного кинули в море з каменем на шиї - і камінь став легкий, подібно листу. Цілителя віддали на розтерзання голодним левам - звірі тільки смиренно лизали йому ноги. Багато разів намагалися вбити святого Пантелеймона, і, коли мучителям все-таки вдалося відсікти йому голову, з рани потекло молоко, а дерево маслини, до якого він був прив'язаний, негайно вкрилося плодами.

У Руській Православній Церкві святий Пантелеймон вважається покровителем хворих і страждаючих, дітей і людей похилого віку. До нього віруючі звертаються за допомогою при різних хворобах.

До нього віруючі звертаються за допомогою при різних хворобах

Ікона Святого Пантелеймона.

Недалеко від джерела стояла капличка, в якій мешкав самотній монах, який молився за здоров'я всіх, хто відвідував джерело.

До джерела з незапам'ятних часів приходили люди-напитися або в надії змити всі хвороби і недуги в прозорій джерельній воді. Так велика була слава про його дивовижною цілющій силі. Розповідають, що таємно сюди привозили навіть хворих з дому Романових. Вважалося, що простий люд не повинен знати про слабкість здоров'я царських осіб.
Після революції, в 1918 році, джерело був засипаний камінням, а чернець, що жив біля джерела, вбитий. Але цілюща вода вийшла на поверхню неподалік від купи каміння.
Друге життя джерело отримав зовсім недавно - дирекція санаторію-курорту «Егнишевка» прийняла рішення привести в порядок територію, на якій він розташований. Був створений проект благоустрою території джерела, почалися роботи. Паралельно велися дослідження, метою яких було з'ясувати, чи є наукове пояснення унікальних цілющих властивостей джерела. Виявилося, що ця вода на рідкість чиста і насичена сріблом і кремнієм, володіє знезаражувальним властивістю, а також благотворно діє на судини і органи травлення.
4 лютого 2004 року Егнишевскій джерело був освячений на честь святого великомученика Пантелеймона.

Новий храм у джерела.

Новий храм у джерела

Купальня.

Все здорово: роботи проведені, навколо джерела дуже красиво, чисто, збудовані новий храм і крита купальня, та тільки потрапити ні туди, ні сюди не вийдуть - двері в храм і найприкріше в купальню закриті на замки, навіть ніякого розкладу не варто. Напрошується висновок, що раз санаторій займався облагороджуванням, значить і користуватися повною мірою може тільки він.

А ще мало хто знає, що над джерелом колись була Спаська церква, від якої до наших часів нічого не залишилося.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация