Святі Йоаким і Анна

  1. Допомога Божа
  2. Виконання обітниці і смерть святих
  3. Шанування святої Анни
  4. молитви святим

В останнє десятиліття, а може і довше серед православних з невпорядкованого особистим життям велику популярність завоювали святе подружжя - княжа подружжя Петро і Февронія. До дня пам'яті цієї пари навіть приурочили російське державне свято, що значиться в календарі як « День сім'ї, любові та вірності ». Однак Петро і Февронія - далеко не єдині святі, до яких можна звертатися з молитвою про допомогу в пошуку другої половинки і про благополуччя в уже відбулася сімейного життя. наприклад, праведні Іоаким і Анна , Батьки Пресвятої Богородиці в таких справах теж досвідчені. День пам'яті цих слуг Господніх Православна Церква відзначає 22 вересня.


Зміст статті:



Допомога Божа

Святий праведний Іоаким вів свій родовід від коліна Юди та належав дому царя Давида. Проживав він в місті Назареті. Його дружина Анна походила з роду Аарона, припадала близькою родичкою матері Іоанна Предтечі - Єлисаветі і була дочкою священика. І Анна, і Іоаким славилися побожними, благочестивими людьми. Але ось біда - у них не було дітей. А, треба сказати, в той час ця обставина вважалося великим покаранням Господнім і несусвітні гріхом. Подружжя страждали через своє безпліддя протягом багатьох років, але, тим не менш, не нарікали, і, перебуваючи вже в похилих літах, продовжували шанувати Творця і молити його про надання їм милості стати, нарешті, батьками.


Одного разу трапився велике релігійне свято. З такої нагоди, згідно з традицією Іоаким приніс в Єрусалимський храм дари Богу. Але первосвященик вважав, що бездітний чоловік не гідний діяти таким чином, оскільки нібито не має Господнього на те благословення, і відкинув жертву благочестивого християнина. Дана подія повалило чоловіка праведної Анни в глибоку скорботу. Він не повернувся додому, а пішов в пустелю, де протягом 40-ка днів ревно молився і строго постив, гірко плачучи про своє становище і благаючи Бога дарувати їм з дружиною дитини. Анна, дізнавшись про вчинок чоловіка, засмутилася і в безплідді звинуватила себе. Зі сльозами вона почала благати Господа про зцілення від цієї недуги, давши Творця обіцянку присвятити йому довгоочікуваного немовляти. Після цих слів з'явився до Анни Ангел Божий, який сповістив жінці про швидке народження у неї дочки на ім'я Марія, благословенну у всіх родах. Побачив благовісника Господнього і Іоаким у своїй пустелі: Ангел звелів чоловікові йти в Єрусалим . У зазначеному місті і відбулося зачаття Діви Марії батьками її.


Виконання обітниці і смерть святих

Минув час, і на світло у щасливого подружжя з'явилася донька, як і віщував їм Ангел Божий. Дівчинку назвали Марією. До досягнення трирічного віку малятко проживала разом з батьками своїми в їхньому будинку, де купалася в любові батька і матері. Останні ставилися до Марії одночасно і як до дочки, і як до пані, пам'ятаючи про призначеної тієї місії. Коли дівчинці виповнилося три роки, подружжя виконали свою обітницю: урочисто відвели дитини в храм Божий з запаленими світильниками в руках і залишили під опікою священнослужителів. Через кілька років святий праведний Іоаким помер - йому тоді було 80 років. Після того, що сталося Анна, залишившись вдовою, пішла з Назарета до Єрусалима, в той самий храм, де виховувалася донька її, і до кінця своїх днів перебувала поруч з власним єдиною дитиною. Всі дні свої жінка проводила в молитвах, звернених до Бога. Прожила свята Анна в місті Єрусалимі два роки, а потім, у віці 79 років, почила з миром.

Святе подружжя поховали недалеко від майбутньої гробниці їх дочки і могили чоловіка Діви Марії - Йосифа Обручника, на краю Іосафатову долини в Гефсиманському саду, який все пам'ятають по Біблії. Це місце знаходилося поблизу міста Єрусалиму.


Шанування святої Анни

В епоху царювання благовірного царя Юстиніана в честь праведної Анни в Девтера був зведений храм. Імператор Юстиніан II сприяв оновленню цієї церкви на знак подяки святий за явище до його дружини, коли та перебувала в положенні. Тіло ж матері Богородиці, а разом з ним і покривало її перенесли в Константинополь.

На Афоні є скит святої Анни , Присвячений святій. Він є найбільшим з подібних обителей на зазначеній території.


Розташовується даний скит на висоті 350 м над рівнем моря, на узбережжі. Навколо нього є безліч джерел, воду з яких монахи використовують для потреб обителі і власних. Підстава скиту святої Анни відноситься до XIV-го століття і було здійснено останнім ігуменом обителі Вулевтіріон преподобним Геронтием. Знаходиться ця обитель в 30-ти кілометрах від Великої лаври, якій вона, власне кажучи, і підпорядковується. Ченці її ведуть кіновійний спосіб життя. У число їх занять в минулому входили виготовлення камилавок і чіткий, переписування книг, різьблення по дереву, розведення худоби, палітурна справа, сьогодні - ще й шиття з іконописом.


У 1680-му році за вказівкою Вселенського патріарха Діонісія III на території скиту був побудований великий храм. Головною святий реліквією цієї церкви стала ліва стопа праведної Анни, яку свого часу привезли з Азії. Дана святиня подібно іншим частинам мощей угодників Божих, як-то рука святої мучениці Марини або рука святої рівноапостольної Марії Магдалини, завжди має постійну температуру, рівну такий живого людського тіла. Від мощей праведної Анни було і зараз трапляється безліч чудес. Особливо чимало випадків зцілення від жіночого безпліддя. Треба сказати, що монахи афонського скиту регулярно отримують листи від вдячних подружніх пар з вкладеними в них фото новонароджених немовлят, що з'явилися на світ завдяки допомозі святий. І ці безперечні докази відбуваються чудес насельники монастиря дбайливо зберігають, підносячи Богу подяку.


молитви святим

Молитися праведним Богоотец Йоакима і Анни можна в храмі або будинку у відповідній ікони, що зображає цю подружню пару. Просять у них, як ви вже зрозуміли, зцілення від безпліддя, але також допомагають святі і жінкам, охочим створити сім'ю, але не мають можливості це зробити. Підносити молитви праведним Йоакима і Анни потрібно з глибокою вірою, попередньо щиро розкаявся в своїх минулих гріхах, найкраще в рамках сповіді в церкві. Добре прочитати акафіст святим протягом 40-ка днів, але перед цим дуже бажано взяти у свого духовного батька або будь-якого священика в храмі благословення на здійснення цього заходу. Якщо немає належної витримки, можна кожен день читати молитву, адресовану цієї подружньої благочестивої пари, а також тропарі, тексти яких наведені нижче.


Тропар святих праведних Богоотец Іоакима і Анни

глас 2
Праведних Твоїх, Господи, пам'ять празднующе, / тими молимо Тебе: // спаси душі наші.

Тропар праведної Анни

глас 4
Життя породила в утробі носила єси, Чисту Богоматір, / богомудра Анно. / Темже до прийняття Небесному, ідеже веселяться житло, / в славі радіючи, нині преставилася єси, / шанують тя любов'ю / гріхів просяще очищення, // прісноблаженная.

По вірі вашій воздасться вам!

Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: Святі Йоаким і Анна , 22 вересня

Головна свята свята вересня Церковні православні свята у вересні
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация