Святий Фома Аквінський і його 5 доказів існування Бога

  1. Радник Людовика IX
  2. Ідеї ​​і погляди Фоми Аквінського
  3. Пояс Фоми Аквінського
  4. 5 доказів існування Бога Фоми Аквінського
  5. Як говорив Фома Аквінський

28 січня Католицька церква відзначає день пам'яті святого Томи Аквінського (інакше Фоми Аквінського, Томаса Аквината)

28 січня Католицька церква відзначає день пам'яті святого Томи Аквінського (інакше Фоми Аквінського, Томаса Аквината). Він визнаний найавторитетнішим католицьким релігійним філософом, що з'єднав християнське віровчення з ідеями Аристотеля.

Основний принцип філософії Фоми Аквінського - гармонія віри і розуму. Він спробував раціонально довести існування Бога і відхилити заперечення проти істин віри.

Вчення Фоми Аквінського було визнано «єдино істинною філософією католицизму». Воно справило значний вплив на духовне життя сучасного західного суспільства.

Фома Аквінський - покровитель римсько-католицьких шкіл, коледжів, університет ів, академій, апологетів, філософів, богословів і продавців книг.

Католики моляться святому Фомі про збереження здорового розуму, досягненні успіху в навчанні, а також з проханням зберегти під час шторму і блискавки.

Тріумф святого Томи Аквінського. Франсиско де Сурбарана. 1631. Фото: Commons.wikimedia.org

Радник Людовика IX

Святий Фома Аквінський народився 25 січня 1225 року. Початкову освіту здобув у монастирській школі, після закінчення якої вступив в Неапольський університет. У 19 років Фома вступив до ордену домініканців. Потім його послали в Рим, щоб відправити далі вчитися в Кельн і Париж.

У 1252 святий Фома вперше став викладати в домініканському монастирі Сент-Жак. Повернувшись в Париж у 1269 році, філософ став радником самого короля Людовика IX.

Фома Аквінський мав взяти участь у Загальним лионском Соборі, скликаному для об'єднання грецької і римської церков, але захворів по шляху в Ліон. Він помер в Цістерсіанском абатстві, недалеко від Риму. Мощі святого знаходяться в домініканському монастирі в Тулузі.

Ідеї ​​і погляди Фоми Аквінського

Святий Фома Аквінський відомий своїми філософськими працями, які увійшли в основу католицького вчення.

Одними з основних його творів є два великих трактату в жанрі суми, що охоплюють широкий спектр тем, - «Сума теології» і «Сума проти язичників».

Він будував всі свої твори у вигляді питань і відповідей, які завжди представляють думки заперечують, і намагався показати те, що вірно в кожному підході.

Фоми Аквінського вдалося поєднати ідеї Блаженного Августина і філософію Аристотеля.

Чи не вдаючись до навчання Церкви, філософ на підставі доводів розуму і логіки вивів докази буття Бога.

Спокуса святого Фоми Аквінського, Дієго Веласкес. Оріуела, Єпархіальний музей. 1632. Фото: Commons.wikimedia.org

Пояс Фоми Аквінського

Існує легенда, що одного разу під час трапези в монастирі Фома Аквінський почув голос, який сказав йому: «Тут, в монастирі, все насичені, але в Італії паства Моя голодує». Фома вирішив, що йому пора виїхати з монастиря.

Сім'я Фоми опиралася його рішенням бути домініканцем. Його брати навіть пішли на підлість, щоб позбавити Фому цнотливості. Святий став молитися, і йому було видіння. Ангел препоясал його поясом як символом вічного цнотливості, яке Бог йому дарував. Пояс і донині зберігається в жіночому монастирі Ш'єр в П'ємонті.

Згідно з легендою, Господь запитав святого Фому в кінці його життя, яку нагороду він хотів би отримати за свою працю. Фома відповів: «Тільки Тебе, Господи!».

5 доказів існування Бога Фоми Аквінського

1. Доказ через рух означає, що все рухається коли-небудь було приведено в дію чимось іншим, яке в свою чергу було приведено в рух третім. Саме Бог і виявляється першопричиною всього руху.

2. Доказ через що виробляє причину - це доказ схоже з першим. Так як ніщо не може зробити самого себе, то існує щось, що є першопричиною всього - це Бог.

3. Доказ через необхідність - кожна річ має можливість як свого потенційного, так і реального буття. Якщо ми припустимо, що всі речі знаходяться в потенції, то тоді б нічого не виникло. Повинно бути щось, що сприяло перекладу речі з потенційного в актуальний стан. Це щось - Бог.

4. Доказ від ступенів буття - люди говорять про різного ступеня досконалості предмета тільки через порівняння з самим досконалим. Це означає, що існує найкрасивіше, найблагородніша, найкраще - цим є Бог.

5. Доказ через цільову причину. У світі розумних і нерозумних істот спостерігається доцільність діяльності, а значить, існує розумна істота, яка вважає мету для всього, що є в світі, - це істота ми називаємо Богом.

Рака з мощами Фоми Аквінського в Тулузькому монастирі якобитов. фото: Commons.wikimedia.org / Felipeh

Як говорив Фома Аквінський

Любити когось - те ж саме, що бажати цій людині добра.

Ми повинні щиро любити інших заради їхнього власного блага, а не заради нашого.

Знання - настільки цінна річ, що його не соромно добувати з будь-якого джерела.

Те, що ти не хочеш мати завтра, відкинь сьогодні, а то, що хочеш мати завтра, - здобувай сьогодні.

Наш обов'язок - ненавидіти в грішнику його гріх, але любити самого грішника за те, що він - людина, здатна на благо.

Людині не слід вважати свої багатства своєю власністю, але він повинен ставитися до них, як до загального майна, щоб без коливань розподіляти їх між тими, хто потребує допомоги.

Щасливій людині потрібні друзі і не для того, щоб витягувати з них користь, бо він і сам добре ведеться, і не для того, щоб захоплюватися ними, бо він володіє досконалими захопленнями доброчесного життя, але, власне для того, щоб творити добрі справи для цих друзів.

посилання

Сподобався наш сайт? Приєднуйтесь або підпишіться (На пошту будуть приходити повідомлення про нові теми) на наш канал в МірТесен!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация