Святий Паулін Ноланський

Святий Паулін Ноланський (22 Червня / 5 липня) - єпископ, який пожертвував собою заради пастви

Під час навали вандалів на Італію спустошилися багато її території, а багатьох жителів з цих місць відвели в Африку, в полон. Тоді єпископ нулі - святий Павлин († 431) витратив все своє майно, щоб полегшити долю полонених і знедолених.

Одного разу до нього підійшла бідна вдова, син якої був узятий в полон зятем вандальского царя, і стала благати святого викупити її сина. Павич став шукати гроші для викупу, але у нього більше нічого не залишилося. Тоді сказав він нещасної матері: "Я віддам себе в рабство замість твого сина". Жінка подумала, що він швидше за все насміхається над її горем. Після довгих запевнень обидва вони почали свій шлях в Африку.

Коли вдова зустрілася з господарем свого сина, стала вона благати його зі сльозами про звільнення свого чада. Але той навіть не вислухав її прохання. Тоді бідна жінка була змушена запропонувати єпископа Павлина в обмін на свободу її сина. Господар-варвар, не знаючи, ким насправді був Павич, визначив його садівником, повернувши сина вдовиці.

Згодом він виявив, що його новий садівник виявився досить освіченою людиною. Тому він почав часто приходити в сад і вести з ним розмови про різні речі. Одного разу князь став наполегливо розпитувати його, хто він насправді, адже він так не був схожий на садівника. Тоді святий Павлин, розкрив йому, що в своїй країні був він єпископом.

Дізнавшись про це пан його дуже злякався і знітився. Він смиренно сказав йому, щоб Павич просив у нього все, чого він тільки побажає, з тим щоб повернутися в свою країну з багатими дарами. Тоді угодник Божий Павлин відповів князю: "Єдине благодіяння, яке ти можеш зробити, це наступне: відпусти на свободу в рідну землю всіх полонених співвітчизників моїх". Негайно ретельністю князя були розшукані християни-співвітчизники святого єпископа.

Через кілька днів, святий єпископ разом зі своєю паствою благополучно повернувся на батьківщину.

Уривок з книги "Святі на війні і в світі», ред І. Koстов, изд. Апостолики Дияконія, Афіни 1984, стор. 9-10.

Переклад з новогрецької: редакція інтернет-видання "Пемптусія".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация