Святіший Патріарх Кирил взяв участь у відкритті відновленого палацу Олексія Михайловича в Коломенському

Святіший Патріарх Кирил взяв участь у відкритті відновленого палацу Олексія Михайловича в Коломенському

4 вересня 2010 року, в День міста Москви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав музей-заповідник в Коломенському, що входить до складу Московського державного об'єднаного художнього історико-архітектурного та природно-ландшафтного музею-заповідника 4 вересня 2010 року, в День міста Москви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав музей-заповідник в Коломенському, що входить до складу Московського державного об'єднаного художнього історико-архітектурного та природно-ландшафтного музею-заповідника.

Біля входу в музей-заповідник Його Святість зустрічав мер Москви Ю.М. Лужков і співробітник музею О.А. Полякова.

Святіший Патріарх Кирил вирушив до храм Усікновення глави Іоанна Предтечі в Дьякова. Тут Предстоятеля Руської Церкви зустрічали настоятель храму ігумен Алексій (Іванов) і благочинний Даниловського округу Москви протоієрей Олег Воробйов. Святіший Владика вклонився святиням стародавнього храму, а потім вітав його настоятеля.

Разом з Його Святістю храм відвідали голова Московської міської Думи В. М. Платонов, заступники мера Москви в Уряді Москви П.П. Бірюков та С.Л. Байдаков, депутат Московської міської Думи М.І. Звєрєв, префекти адміністративних округів столиці.

Потім Святіший Патріарх Кирил та Ю Потім Святіший Патріарх Кирил та Ю. Лужков очолили урочисту церемонію відкриття відтвореного палацу царя Олексія Михайловича. Після привітального слова столичного градоначальника до присутніх звернувся Предстоятель Руської Церкви, який привітав москвичів з Днем міста.

Святіший Патріарх відзначив, що в цьому році з ініціативи Уряду Москви урочистості в День міста пройдуть скромніше, ніж зазвичай, і подякував міській владі за рішення направити зекономлені кошти на допомогу постраждалим від літніх лісових пожеж.

Також Святіший Владика висловив подяку столичному уряду за участь у відновленні історичного палацу Олексія Михайловича в Коломенському. Як зазначив Предстоятель, «це велична будівля була споруджена в дуже відповідальний момент нашої національної історії», коли Росія нарешті подолала наслідки Смутного часу і звільнила споконвічні землі від іноземних загарбників.

За словами Його Святості, в ті роки Росія, освоювати простори Сибіру, ​​«ставала великою державою, і палац в Коломенському мав свідчити про цю мощі російського держави, про значущості всього того, що відбувалося в житті країни, про особливу роль Росії в Європі» .

«Був створений дійсно унікальний пам'ятник архітектури, - продовжив Святіший Владика. - Освячував цей палац Патріарх Питирим. І я радію, що нині, як наступник Святійшого Патріарха Питирима , Маю можливість разом з шановним мером, Юрієм Михайловичем, розрізати стрічку і відкрити цей палац - як пам'ятник славних діянь наших предків, як пам'ятник величі нашої держави і, одночасно, як свідоцтво про ті добрі справи, які відбуваються і сьогодні ».

Святіший Владика в супроводі О.А. Полякової оглянув палати і покої палацу. Його Святість супроводжували голова Московської міської Думи В. М. Платонов, заступники мера Москви в Уряді Москви В.І. Ресін, Ю.В. Росляк, П.П. Бірюков, депутати Московської міської Думи Є.В. Герасимов, М.І. Москвін-Тарханов, М.І. Звєрєв, представник апарату мера і уряду Москви В.А. Коробченко.

Потім Святіший Патріарх Кирил та Ю. Лужков попрямували до храму на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» у Царицино .

На завершення відвідин музею-заповідника «Коломенське» Предстоятель Руської Церкви і мер Москви побували на ярмарку меду. Ю.М. Лужков подарував Його Святості мед нового врожаю.

***

Церква Усікновення глави Іоанна Предтечі в Дьякова - один з найцікавіших пам'яток російської архітектури XVI століття. Розташована на території Державного об'єднаного музею-заповідника «Коломенське» в північній частині колишнього села Дякове, у кромки крутого схилу, що спускається до правого берега р. Москви. Біля південного входу на ділянку зберігся фрагмент старої церковної огорожі з воротами і хвіртками. На території навколо церкви збереглися окремі поховання колишнього кладовища. Їх виявлено понад ста. На маленькому майданчику, на захід від церкви, зібрано понад 70 звезених з різних місць білокам'яних різьблених надгробків XIV-XIX ст. В даний час закінчена комплексна реставрація храму; планується також благоустрій нині запущеної церковної території.

Дерев'яний палац царя Олексія Михайловича, втрачений і нині відтворений шедевр російського зодчества XVII ст Дерев'яний палац царя Олексія Михайловича, втрачений і нині відтворений шедевр російського зодчества XVII ст. - пам'ятник мистецтва і побуту останнього, найяскравішого періоду Московського царства.

Палац Олексія Михайловича був побудований на місці дерев'яного палацу государя Михайла Федоровича в старовинній царській садибі в Коломенському між 1660-1680 роками. Це був час виникнення нових типів споруд, що відрізнялися об'ємно-просторовою композицією ансамблю. У Коломенському палаці були представлені багато типів сформованих на той час храмових, житлових і палацових будівель.

У 1671 році в Коломенському палаці цар Олексій Михайлович приймав польських послів, які дали чи не єдиний достовірний опис архітектурних форм палацу на час його зведення: «На початку церква кам'яна з притворами, по обидва боки якої вікна ... Хороми всі дерев'яні теслярською роботою досить доброю побудовані на початку житія його царської величності ».

У наш час теремной палац царя Олексія Михайловича, названий сучасниками восьмим чудом світу, на історичній території звести не вдалося - він побудований в південній частині музею-заповідника «Коломенське» і являє собою макет палацу XVII століття. Це ряд з'єднуються між собою переходами дерев'яних теремів змінної поверховості (від 2 до б рівнів) -хороми царя, хороми цариці, хороми царевича, хороми старших царівен (три сестри государя), хороми молодших царівен, задні покої, мильня. У теремах нараховується майже 300 приміщень (включаючи галереї, коридори та ін.)

У палаці відтворено 24 інтер'єру (в хоромах царя, хоромах цариці і хоромах царевича). Сюжетну структуру розписів складають орнаменти, буттєво лист, міфологічні персонажі. Їх склад визначений за згадками в описах і віршах Симеона Полоцького з їх «чюдна історіями», чотирма частинами світу, «небесним зодіем», порами року і безліччю «квітів жівонапісанних».

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация