Святкування Собору Архангела Гавриїла

  1. Загальна інформація про торжество
  2. Відомості про архангеле Гавриїла
  3. Про що молитися благому віснику

... До пророкам не раз ти був,
З волі Бога слово ніс,
Пророк тобою на шлях свій наставляти,
Відповідь маючи на святе питання -
Питання про волю Бога. розчулююся,
О, превозлюбленний Архангел Гавриїл!
Перед любов'ю Божої схиляюся,
І подяку шлю від всіх душевних сил!

Автор невідомий.


Зміст статті:


У горнем світі Бог оточений сонмом ангелів. Це зрозуміло всім, навіть дітям. Ну, а те, що світлі безтілесні створення поділяються на ранги, відомо не кожному. Тим часом, справа йде саме так. Відповідно до існуючої ієрархії, другими по близькості до людини після власне Ангелів є Архангели. Щороку 8 квітня Церква святкує велике торжество - Собор Архангела Гавриїла. Дізнаємося ж, що це за дата і якими заслугами відзначився вказаний архангел.


Загальна інформація про торжество

Свято 8 квітня Святкування Собору Архангела Гавриїла - це наступний за Благовіщенням Пресвятої Богородиці день, який безпосередньо пов'язаний з днем ​​попереднім. Адже який сенс Благовіщення? Архангел Гавриїл з волі Бога сповістив Діву Марію про те, що зачне вона від поблажливості Духа Святого і народить згодом сина Ісуса - Спасителя світу. Про це так написано в Біблії:

«А шостого місяця був посланий Ангол Гавриїл від Бога в місто Галілейській, званий Назарет, до діви, що заручена з мужем, на ім'я Йосиф, з дому Давидового, а а ім'я діві Марія. Ангел, увійшовши до Неї, сказав: Радій, благодатна! Господь з Тобою; Ти благословенна між жонами. Вона ж, побачивши його, зніяковіла від слів його і міркувала, що б то значило це привітання. І сказав до неї: Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога; І ось ти в утробі, і народиш Сина, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престол Давида, його батька, І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця ».


Що стосується безпосередньо Собору Архангела Гавриїла, то саме слово «собор» - є вказівка ​​на загальне прославлення християнами світлого вісника. У цей день прийнято вшановувати одного з вищих безтілесних слуг Божих, перебуваючи в храмі серед інших парафіян, тому як новина, яку Діва Марія свого часу отримала від Гавриїла, виявилася важливою для всього людства в цілому. Святкування Собору Архангела Гавриїла споконвіку існувало на землях Ізраїлю. Торжество це було прописано в єрусалимському статуті і статуті великої обителі святого Сави, де сказано: зробити зазначену дату особливою, відзначати з радісними співами.

Відомості про архангеле Гавриїла


Шанований 8 квітня в святкування Собору Архангела Гавриїла добрий вісник Господній волі є одним з семи духів, «які підносять молитви святих і сходять перед славу Святого» (Тов. 12:15). У перекладі ім'я «Гавриїл» означає ні багато, ні мало - «сила Божа» або «Бог є моя сила». Воно має халдейське походження і стало відомо жителям єврейської землі тільки після вавилонського полону. Архангел Гавриїл, судячи по древньому опису, був прекрасний безтілесне створення з 140 парами крил. Він - управитель Едему, власне раю і начальник над херувимами. На іконах і фресках Архангел зображується по-різному, але незмінно з атрибутом, що дає зрозуміти созерцающим і моляться про те, хто перед ними. В руці вісника можна побачити або ліхтар зі свічкою всередині, або гілка з райського дерева. Цим символом не випадкові: перший уособлює собою долю людську, створену Господом Богом і приховану до пори від розуміння її власником; другий - є гілка, яку Діві Марії вищий ангел вручив, повідомивши їй про швидке зачаття Месії. У лівій руці вісника іноді зображають дзеркало, виготовлене з япсіса. Останнє являє собою відображення власного сумління і Божого слова, правди.


Варто відзначити, що на ранніх образах Архангел Гавриїл виглядає як особа, одягнена в багатий наряд і з короною на голові, а в руці її скіпетр. На більш пізніх полотнах скіпетр замінений лілією. Втім, деякі фрески зображують в руці Гавриїла навіть не квітка, а сувій з написаними на ньому словами: «Аве Марія». Православні ж ікони демонструють нам Архангела-Благовісника, який стискає в пальцях оливкову гілку. Даний символ означає знак примирення Бога і творіння. Як правило, такий образ Гавриїла поміщений в православних храмах над Царськими вратами.

Повертаючись до старозавітного сюжету, коли майбутня Богородиця почула з вуст Архангела Гавриїла благу звістку, варто задуматися: а чому саме другого з семи начальників, говорячи ангелів Творець послав до Марії? Адже, по ідеї, благим вісником повинен був стати перший за рангом - Михайло. Богослови відповідають на питання так: все сім архангелів рівні за силою і могутності, відрізняючись один від одного лише порядковим номером. У той же час кожен із начальників, говорячи ангелів виконує своє служіння. І якщо Михайло - переможець супостатів (ворогів), то Гавриїл - вісник Тайн Божих. Ось тому-то ще Михайло не став тим ангелом, що повідомив Марії про народження у неї Богонемовля, адже у нього інша місія, і замість райського гілки світу він тримає в руці оголений меч викриття. До речі, Архангел Гавриїл ощасливив прекрасними новинами не лише Пречисту Діву.


Він же сповістив, згідно з переказами, батькам Марії - Єгоякима і Ганні - про появу на світ доньки: «Нею дасться спасіння світові, а отримає Вона ім'я Марії». Він же повідомив про народження дитини - Іоанна Предтечі - священику Захарії і старої дружині його Єлисаветі. Вважається, що саме він відвідав Ісуса в Гетсиманському саду, і саме Архангел Гавриїл розкрив Богоматері таємницю її Успіння.

Деякі теософи дотримуються думки про те, що в горнем світі начальницький ангел, про який йде мова, живе в сьомому або десятому вимірі (небі) і сидить зліва від Творця. Існує і абсолютно безглузда на перший погляд версія про жіночу суті Архангела.

Про що молитися благому віснику


Сьогодні архангелу Гавриїлу треба молитися в самих різних випадках, адже він не перестає виконувати покладену на нього Богом місію щодо світу людей. В першу чергу до начальницькому ангелу слід звертатися подружжю, що страждають безпліддям. Допоможе Архангел і батькам, які мають труднощі з усиновленням (удочерінням) приймального дитя. Почувши щирі молитви, піднесені до нього, Гавриїл оберігає майбутніх матерів і дітей, яких жінки виношують під серцем, від стресів.

По-друге, Архангел протегує, згідно поширеній думці, людям, чия трудова діяльність так чи інакше пов'язана з мистецтвом і спілкуванням. Журналісти, письменники, поети, музиканти, художники, артисти, викладачі - всі отримують здатність краще засвоювати інформацію в результаті палких молитов до Гавриїлу. А ще кожен, хто потребує з подивом відчує приплив натхнення, звернувшись з відповідним проханням до Архангела. Зрозуміло, допоможе він і в творчій самореалізації.

Всім же людям без винятку за умови щирої віри в чудесну підтримку начальницький ангел подарує надію на краще, зцілить душу від страхів, підбадьорить бажаними добрими звістками. Адже не дарма іноді Архангел Гавриїл зображується з трубою, як символ Благовіщення.

Ми сердечно вітаємо всіх християн зі святом 8 квітня, зі святкуванням Собору Архангела Гавриїла!

Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: Собор Архангела Гавриїла , свято 8 квітня

Адже який сенс Благовіщення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация