Святкування дня бабака

Сьогодні Америка відзначає свій знаменитий свято День Бабака. На жаль, ми поки мало про нього знаємо, а й в нашу країну поступово приходить незвичайна традиція показувати прокинувся від зимової сплячки бабака, який символізує швидкий прихід довгоочікуваної весни. Сьогодні Америка відзначає свій знаменитий свято День Бабака

Фото: AP

Завтра Єкатеринбурзький зоопарк підтримає американську традицію і вперше покаже свого гризуна-провісника. На відміну від американського побратима, уральський звірок передвіщати погоду своїм способом.

Спеціально до цього дня діти з гуртка юного біолога зоопарку збудували спеціальний лабіринт з кількома виходами, у кожного з яких лежить певний пакунок-пророцтво. Таким чином, гризун-провісник, запущений в спорудження, самостійно вибере шлях до виходу і відповідно одне з "пророцтв".

У США і Канаді День бабака відзначається вже багато років, вважається народним святом і проходить трохи по-іншому. За традицією, що склалася жителі міста збираються, щоб подивитися на бабака, що вилазить в цей день зі своєї нори. Згідно з повір'ям, ця тварина досить лякливо і, побачивши власну тінь, ховається назад в нору, що означає - чекай пізньої весни. Ну а якщо бабак не побачить своєї тіні і спокійно покине нірку, - значить, зима скоро піде і почнеться відлига.

У декількох містах і поселеннях США і Канади в цей день проводяться фестивалі, присвячені місцевим бабакам-метеорологам, які приваблюють численних туристів. У багатьох навіть є свої улюбленці. У США одним з найзнаменитіших гризунів-метеорологів визнаний бабак Панкссутонскій Філ, який живе на Індичій гірці в містечку Панкссутоні (Punxsutawney) в Пенсільванії. Фестиваль на честь нього і його нащадків проводиться з 1887 року, можливо, тому саме це місто стало місцем розвитку незвичайних подій фільму "День бабака".

Ще один популярний бабак - Віартонскій Віллі - проживає в канадській селі Віартон (Wiarton) в провінції Онтаріо, і в честь нього також влаштовується щорічний фестиваль.

Читайте також: Театральні постановки не для людей зі слабкими нервами

Варто також відзначити його знаменитого колегу Чака з Стейтен-айлендської зоопарку, який вважається офіційним бабаком-метеорологом Нью-Йорка. Він живе в зоопарку на острові Стейтен-Айленд і щорічно 2 лютого о 7 годині 30 хвилин дає свій прогноз. На цій урочистій церемонії, як правило, присутня мер міста.

Фото: AP

Традиція користуватися послугами звірів для визначення погоди зародилася багато століть тому в Стародавньому Римі. Римляни використовували в якості метеоролога привезеного з іншої країни їжака, який 2 лютого передбачав погоду також завдяки своїй тіні.

Ця традиція передавалася з покоління в покоління, а переселенці, вирушаючи в Північну Америку, вирішили зберегти її в пам'ять про будинок. По той бік океану роль відповідального метеоролога перейшла до бабака.

Насправді наявність різних звірів в цьому ритуалі всього лише спосіб розважитися. Справжні коріння свята сягають глибоко в історію, коли за часів Григоріанського літочислення 2 лютого християни відзначали Стрітення Господнє. Саме в цей день зустрічі Старого і Нового Завітів можна було визначити, коли зима відпустить свої міцні обійми. Так, якщо день був похмурим (по сучасній традиції Дня бабака гризун не побачить своєї тіні, якщо не буде сонця на небі), то це означало ранній прихід весни, а якщо світило яскраве сонце (від бабака була тінь), то зима продовжувала лютовать до середини березня.

На жаль, в сучасному світі більшість прийме вже не діють, але цікаві і веселі традиції подобаються народу і дарують багатьох надихання.

Так, завдяки святу бабака на світ з'явився приголомшливий фільм з однойменною назвою. "День бабака" режисера Гарольд Реміс вперше вийшов на екрани 12 лютого 1993 року і відразу ж завоював любов публіки.

Згідно з сюжетом Філ Коннорс, ведучий прогнозу погоди, який ненавидить свою роботу і зневажає всіх навколо, їде в глухий містечко Панкссутоні, де щороку проходить фестиваль на честь пророкує погоду бабака на ім'я Філ. І цей день виявляється чарівним. Зарозумілість і егоїзм головного героя затягують його в тимчасову петлю, з якої немає виходу. Кожен наступний день його життя знову починається 2 лютого. Спочатку він, звичайно, переляканий, але незабаром йому це навіть починає подобатися, і він віддається всіляким розвагам і присвячує час зваблення своєї колеги Ріти, в яку таємно закоханий. Але ранок знову починається 2 лютого, і все його просування у відносинах сходять нанівець. Тоді Філ вирішує присвятити життя добрих справ, і кожне чергове 2 лютого робить шляхетні й безкорисливі вчинки. До вечора він стає популярним, Рита в нього закохується, а наступного ранку він зустрічає разом з нею - і це вже 3 число.

Мабуть, навіяна подіями цієї історії, в 2008 році вийшла книга письменника Ентоні Піка під назвою "День бабака: хроніка особистого безсмертя". Автор пропонує читачеві вивчити незвичайну теорію, засновану на наукових фактах, згідно з якою смерть особистості неможлива. Використовуючи сучасні відкриття в галузі неврології, квантової фізики і дослідження свідомості, Пік робить висновок про те, що людина ніколи не вмирає. А відчуття дежавю стає ключем до його безсмертя. Вот такой вот День бабака.

Чи будуть в Москві відзначати американське свято, поки залишається загадкою. У Самарському зоопарку, наприклад, головний провісник ще знаходиться в стані зимової сплячки. Невідомо, чи вдасться його розбудити співробітникам звіринця або які прийшли на свято школярам, ​​але в будь-якому випадку, незалежно від прогнозів всіх бабаків світу, будемо сподіватися, що весна цього року прийде раніше і порадує нас теплом.

Читайте найцікавіше в рубриці "Культура"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация