Свято Різдва. Народні прімети.Рождественскіе ворожіння |

В ніч з шостого на сьоме січня православні Росії відзначають свято Різдва Христового В ніч з шостого на сьоме січня православні Росії відзначають свято Різдва Христового. Як відомо, в нашій країні церква на початку 20 століття не перейшла з Юліанського календаря на новий григоріанський, внаслідок чого календар на 13 днів відрізняється від календаря, використовуваного іншими християнами. Різдво, як свято в Росії, значно відрізняється від свого аналога в іншому християнському світі. Спочатку Різдвяні свята були пов'язані з безліччю народних звичаїв, але вони забулися, після того як в 1918 році святкування Різдва було заборонено.
Лише в 1935 році радянська влада знову дозволила ставити і наряджати ялинки - правда, вже не різдвяні, а новорічні. І зірки на верхівці ялини стали по-радянськи п'ятикутними. А раніше зірки були семіконечние і символізували ту саму зірку, яка, згідно з Євангелієм, привела до щойно народженому немовляті Христу волхвів.

Один з найбільших християнських свят. З Різдва Христового почалася нова ера, і відзначати свято почали вже в перших століттях. Спочатку це був чітко встановлений день - 6 січня і називався Богоявленням.

Число це не мало ніякого відношення до дати появи на світло Богонемовля, так як цей день був невідомий. Але зазначена дата носила глибокий символічний зміст. Давня Церква співвідносила «двох Адамов» - першої людини на Землі, і Христа - нового, другого Адама. Перший Адам - ​​винуватець гріха і смерті всього роду людського. Другий Адам - ​​творець життя і джерело порятунку людей. При тому вважалося, що Христос народився в той же день, в який був створений перший Адам - ​​в шостий.

Свято Богоявлення зазнав змін і став вважатися народженням Бога в образі простої людини, в звичайних умовах і при нелегких побутових обставинах. Уже в давнину Різдво прижилося і отримало широке поширення в усьому західному і східному світі. Звичай прикрашати в ці дні ялинку прийшов з Німеччини, де він існував з давніх часів. Вважалося, що ялинка зі свічками і прикрасами - символ духовного світла і рятівних плодів благодаті Божої.

Різдвяна ніч, подарунки, свічки,
Друзі та близькі за святковим столом.
Як хочеться, щоб радість тривала вічно,
І ми ділилися своїм щастям і теплом.
Нехай ніч пройде, але з нею не зникне
З наших душ прекрасний добрий світло.
І кожен в своєму серці хай повірить -
Бог є любов, і з нами навіки він!

Народні прикмети:

Сніг в Різдві - до врожайного року;

заметіль - бджоли будуть добре роїтися;

іній - до врожаю хліба, небо зоряне - до врожаю гороху.

Від Різдва до Водохреща полює гріх, з мисливцем трапиться нещастя.

Різдво злилося з давньослов'янське свято - Святкамі.Встреча цього свята напередодні Різдва Христового - 6 січня, в Різдвяний святвечір. Головними стравами в цей вечір були кутя, яку готували з варених зерен пшениці або ячменю, і узвар, приготований з яблук, груш, слив, родзинок, вишні та інших фруктів, зварених у воді. Кутя і узвар мають символічне значення. Кутю їдять на похоронах і при поминання померлих, а узвар - при народженні дитини. Поєднання цих страв як би поєднувала два спогади - про народження Христа і про його смерті.Рождественскій святвечір не можна відокремити від Різдва. Причому в Європі, інших католицьких і протестантських країнах воно відзначається 25 грудня, т. Е. Передбачає зустріч Нового року. У Росії ось уже кілька десятиліть спочатку відзначається Новий рік, а потім - 7 січня - Різдво Христове.
Різдво злилося з давньослов'янське свято - Святками. Святочні обряди - общинні святочні бенкету, колядування - з часом перетворилися в різдвяні обряди. Різдво православна сім'я чекала весь рік, підготовка до нього була дуже ґрунтовної. Шість тижнів до Різдва постили, їли рибу. Зате на Різдво все їли свинину. Перед Різдвом, за 3 дні, на ринках і площах можна було купити ялинку.

В останнє десятиліття свято Різдва Христового знову активно повертається в сімейні традиції не тільки сільських жителів, але і городян. І тепер, як і в попередні роки, коли в морозному небі сходить перша різдвяна зірка, члени сім'ї, які зібралися за столом, вітають один одного з Різдвом, дарують один одному подарунки. А в сільській місцевості під вікнами стали знову з'являтися колядники і виспівувати особливі пісні - колядки:

«... Настав Різдво,
Починаємо торжество! .. »

Основна мета колядування - побажання щастя, багатства і хорошого врожаю.

Колядників пригощають ласощами, дякують за привітання. Весь день 7 січня прийнято ходити в гості і приймати гостей. І ворожити.

РІЗДВЯНІ ГАДАНИЯ

Різдво - найкращий час для ворожінь! Ніч з 6 на 7 січня - це Святвечір, напередодні Різдва. За народними повір'ями, в цю ніч знімаються всі заборони, таємничі сили спрямовуються на Землю. Одні - для того щоб шкодити людям, інші - щоб допомагати. Дівчата, збираючись поворожити, налаштовувалися на серйозний лад. Вони подумки відгороджувалися від реального світу і зверталися до надприродних сил.

Ворожіння на ім'я судженого

Опівночі вийдіть на вулицю і запитайте ім'я першого зустрічного чоловіка. Назване ім'я і буде ім'ям судженого.

Ворожіння на полум'я свічки

До різдвяної ночі, переодягнувшись в чистий одяг і вмиваючись, поставте нову свічку на дерев'яну підставку і, тримаючи в розумі своє питання, підпаліть ґніт. Зачекавши трохи, подивіться на полум'я - воно розповість про майбутнє. Тьмяне полум'я означає печалі. Слабке, але рівне полум'я віщує спокійне життя, яку обійдуть сильні хвилювання і невдачі. Яскраве, але нерівне полум'я означає, що в житті все в основному складеться вдало, а дуже яскраве, та ще якщо свічка тріщить, віщує життя щасливе і повну пригод. Колір полум'я теж може дещо розповісти: жовтий - радість, жовто-червоний - прибуток. Якщо ж свічка сильно коптить, це до нещастя.

Ворожіння на трьох чашках

Для цього гадання візьміть три чашки: в одну налийте воду, в другу насипте цукор, а в третю покладіть кільце. Після цього закрийте очі, три рази оберніться навколо себе і, не відкриваючи очей, виберіть одну чашку. Чашка з водою віщує звичайний, нічим не примітний рік, небагатий на події, з цукром - обіцяє веселощі і гроші, а кільце віщує швидке заміжжя або знайомство з майбутнім чоловіком.

Ворожіння на рисових зернах

Для цього гадання візьміть чашку, насипте туди рис і, накривши її лівою рукою, загадайте бажання або поставте запитання. За старих часів дівчата говорили так: «Покажи, доля, чого мені чекати: хорошого або поганого?» Потім переверніть чашку, щоб висипати її вміст на скатертину або серветку, і лівої ж рукою зачерпніть жменьку рису. Тепер залишилося перерахувати кількість зерен: парна кількість - бажання збудеться і вас чекає удача, непарне віщує невдачу.

Ворожіння з рукавицею

Киньте вгору рукавицю і спостерігайте, як вона впаде. Якщо вона впаде догори великим пальцем - значить, ви познайомитеся в році, що наступив зі своїм судженим; якщо ж великий палець обернений донизу, то знайомство не відбудуться.

Ворожіння по снігу

Ляжте горілиць на сніг, потім підніміться і підіть не озираючись. Вранці огляньте це місце: покреслений слід на снігу означає, що чоловік буде грубим, гладкий - що чоловік буде м'яким і добрим. Якщо яма вийшла глибока, то заміж доведеться вийти не один раз, якщо відбиток замело, то весілля відбудеться скоро. А якщо на цьому місці намело горбок, то в наступному році очікуйте неприємностей.

Ворожіння на воску

Запаліть свічки, потім візьміть воскову або просту парафінову свічку і, зламавши її на дрібні шматочки, покладіть в металеву ложку. Ложку нагрійте на одній зі свічок до тих пір, поки шматочки не перетворяться в розплавлену рідину. Коли віск розтане, візьміть стакан з холодною водою і одним махом вилийте в воду вміст ложки. За отриманою фігурі гадайте. Якщо побачите труну - значить, судилося захворіти, а якщо вінок - то вийти заміж.

Ворожіння на яблуці

Стоячи перед дзеркалом, розріжте яблуко на дев'ять частин, з'їжте вісім з них, а останню киньте через ліве плече. У дзеркалі повинен з'явитися суджений.

Ворожіння на сновидінні

Перед сном з'їжте щось солоне, але не пийте. Лягаючи спати, загадайте: «Суджений, ряджений, прийди до мене і напій мене!» Хто напоїть - за того і заміж вийдеш.

Солона вода

Налийте в склянку трохи води, розчиніть в ній велика кількість солі, випийте перед сном і попросіть: «Хто мій суджений, хто мій ряджений, подай мені пити!» Жених з'явиться уві сні і дасть напитися.

Передбачення на 2017 рік - рік Золотого фенікса

За старих часів дівчата говорили так: «Покажи, доля, чого мені чекати: хорошого або поганого?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация