Свято-Катерининський собор в Краснодарі: адреса, сайт, фото, історія, святині

  1. Де знаходиться Храм Святої Катерини на карті?
  2. Історичні віхи становлення сакрального місця
  3. Відродження приходу
  4. Архітектура і внутрішнє оздоблення
  5. святині храму
  6. Сучасне життя
  7. Як дістатися (доїхати)?
  8. Адреса та розклад богослужінь

Свято-Катерининський кафедральний собор - центр духовної просвіти в Краснодарі, виховання і освіти городян. У 2014 р він відзначив 100-річний ювілей. Місцеві жителі в побуті ще його називають «Червоний собор». Одні це назва пов'язують з яскраво-червоною цегляною кладкою, інші кажуть, що за старих часів на Русі «червоний» позначав «красивий».

Одні це назва пов'язують з яскраво-червоною цегляною кладкою, інші кажуть, що за старих часів на Русі «червоний» позначав «красивий»

ЗМІСТ

Де знаходиться Храм Святої Катерини на карті?

Мова про центр Краснодара - про районі перетину вулиць Миру та Сивина. Поблизу з церквою туристи можуть виявити Молодіжний театр, Пожежно-технічна виставка, Монтажний технікум, Храм Успіння Пресвятої Богородиці.

Історичні віхи становлення сакрального місця

Катерининський кафедральний собор присвячений чудесному порятунку царської сім'ї під час аварії імператорського поїзда під Харковом. Будувався він за проектом кубанського архітектора - Івана Клементьевіч Мальгерба. Величний семіпрестольний храм розрахований на 4000 парафіян. Місце для спорудження кілька разів змінювали, остаточно зупинившись на Катерининській площі, де знаходилася стара дерев'яна церковця, яку згодом перенесли в інший мікрорайон міста.

У 1900 р заклали перший камінь у фундамент собору. Тим часом прихожани колишнього храму збирали кошти на зведення церкви. Зібраних пожертвувань не вистачило завершити будівництво, а міський голова неодноразово закликав до допомоги благодійників. У 2011 р купець Добровольський пожертвував суму на закінчення нижній частині, де розташовується усипальниця, а верхню завершили пізніше. У 1914 р відбулося урочисте відкриття з чином освячення центрального престолу на честь покровительки міста Краснодара - св. Катерини. Шість престолів в ім'я покровителів царської сім'ї освятили пізніше.

Шість престолів в ім'я покровителів царської сім'ї освятили пізніше

Історія собору після революції (1917 р) сумна. Спочатку його хотіли знести з метою подальшого використання цегли. І.К. Мальгербу вдалося переконати комісію в тому, що цегляна кладка міцна і після руйнування будматеріали будуть непридатні для будівництва. Отже, храмова будівля визначили під склад, дзвони зняли, а церковні цінності вивезли.

Відродження приходу

Відкрити собор і проводити богослужіння вдалося в 1944 р Незважаючи на відкриття, частина його приміщень все ще використовувалася як майстерні та склади. Після другого освячення (поновлення) головний престол залишився на честь святої Катерини, а шість інших освятили в ім'я:


  • Успіння Пресвятої Богородиці;
  • Воскресіння Христового;
  • Благовіщення Богородиці;
  • преп. Сергія Радонезького;
  • мучениці Варвари;
  • цілителя Пантелеймона.

Сергія Радонезького;   мучениці Варвари;   цілителя Пантелеймона

У 1988 р, в день святкування Тисячоліття Хрещення Русі, краснодарци після довгих років «мовчання» почули дзенькіт з дзвіниці Катерининського собору. Подія це говорило про відродження релігійного життя в Краснодарі. У 1990 р на дзвіницю підняли 7 нових дзвонів виготовлених майстрами р Воронежа. У 1992 р удалость придбати дзвін «Благовіст» вагою 1,5 т. Зараз тут їх всього встановлено 12.

Читайте, що можна подивитися в Краснодарі за все за день .

Архітектура і внутрішнє оздоблення

Свято-Катерининський храм в Краснодарі побудований в російсько-візантійському стилі, має п'ять приземкуватих куполів - великий в центрі і чотири менших по кутах. Барабани оперезані віконної аркадою. До ювілею собору в 2012 р майстра м Москви і м.Києва покрили головний купол сухозлітним золотом і встановили новий хрест.

Зовнішні стіни викладені з застосуванням декоративно-рельєфної кладки: над вікнами арочні бровки, по периметру візерунковий карниз і орнаментні пояски, подекуди на стінах виступають хрести. Дзвіниця з'єднана з основним приміщенням і служить входом. Перед входом паперть - ганок, ступені якого до дверей символічно звужуються, нагадуючи всім, хто входить слова Євангелія: «Входьте вузькими воротами ...»

Внутрішнє оздоблення вражає. Стіни розписували імениті художники-іконописці. Розпис бокового вівтаря св. Варвари (внизу) збереглася з 1917 р - це робота художника Івана Сидоровича Їжакевича, що належав до товариства художників релігійного живопису м.Києва.

До свята 1000-річчя Хрещення Русі відновили настінний розпис в Успенському прибудові, а в Георгіївському оновили іконостас. До 100-річчя собору зроблена реставрація прибудов Сергія Радонезького і Благовіщенського, встановлено новий іконостас в центральному Катерининському.

святині храму

Після відновлення в м Краснодар Катерининський собор поповнюється святинями. Перш за все це раку з мощами прославленого в 2017 р новомученика Олександра Флегінского, покровителя Кубані. Також тут присутні частинки мощей:

  • св. великомучениці. Катерини;
  • великомучениці. Варвари;
  • святого Якова.

Особливо шановані ікони Божої Матері «Казанська» та «Іверська». Перша прикрашена коштовностями, які залишили парафіяни в знак подяки за отриману допомогу, просимо в молитвах до Богородиці. Повернувся і дореволюційний образ «Всіх святих», вилучений в богоборчого час.

У травні 2018 року з грецького острова Евбея сюди привезли ікону Іоанна Руського. Острівець цей відомий у православному світі тим, що там знаходяться нетлінні мощі згаданого святого. А образ, який прибув до Краснодару, написаний саме там. Тепер бажаючі можуть помолитися перед ликом.

Сучасне життя

Сьогодні це місце, де щодня відбуваються богослужіння, відбувається активна соціальна діяльність: діє православна громада сестер милосердя, сімейний і молодіжний центри, відкрито благодійний фонд і відділ з тюремного служіння, паломницький комплекс, бібліотека.

Під керівництвом Софії Анатоліївни Мачигіним працює іконописна студія. Діти і дорослі навчаються в недільній школі (богословських курсах). Особливо велелюдно тут в святкові дні. Для здійснення богослужіння сюди приїжджає митрополит Ісідор, священики інших парафій, гості та паломники з інших міст Краснодарського краю.

Як дістатися (доїхати)?

Найкраще їдьте до зупинки «вул. Комунарів », де зупиняються маршрути міського транспорту №№ 2, 2 Е, 4, 6, 8, 12, 20, 31, 37, 44, 45. На трамваї їхати рекомендуємо до ост. «Вулиця Миру» - на №2 або №4.

На машині добиратися в ці краї від центру нескладно - відстань невелика, ось маршрут на карті:

Адреса та розклад богослужінь

  • Адреса: вулиця Комунарів, 52, Краснодар, Росія.
  • Координати GPS: 45.020611, 38.974642.
  • Телефон: + 7-861-262-56-36.
  • Офіційний сайт: http://www.kubansobor.ru/
  • Режим роботи: з 7:00 до 20:00.
  • Розклад служб: http://www.kubansobor.ru/lists/raspisanie-bogoslujeniy/

Дійсно, дивний Свято-Катерининський собор в Краснодарі. Відвідувачі залишають позитивні відгуки про нього, як про благодатному місці. Тут і помолитися можна, і відпочити душею, і зробити фото на тлі величного храму, і набрати свяченої водички, і навіть купити ароматну випічку храмової кондитерської. Приїжджайте і переконайтеся в цьому особисто! Ну а поки пропонуємо невелике відео-огляд православного об'єкта, приємного перегляду!

Де знаходиться Храм Святої Катерини на карті?
Як дістатися (доїхати)?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация