Свято "Гончарний круг" в Дніпропетровську

Гончарство - ремесло від Бога!

Уявіть традиційну хату в мальовничому українському селі, давніх часів Уявіть традиційну хату в мальовничому українському селі, давніх часів. Хата-мазанка з солом'яною стріхою, територія оточена плетеним парканом на який схиляють свої гілки вишні і калина, видніється колодязь, а біля нього ще один паркан, на стовпах якого важать глиняні горщики. Саме глиняні горщики і вироби є одним із символів українського побуту.

ІСТОРІЯ ВИРОБІВ З глини
Глиняні вироби та посуд використовувалася з давніх часів. Вік перших глиняних виробів, які були знайдені під час розкопок, приблизно 9 тисяч років до нашої ери, в епоху неоліту. Вже тоді з'явилися перші люди, які використовували глину, пісок і воду, для виробництва предметів побуту - гончарі. Професія гончара по істині божественна, адже по перекази, Бог створив людину з глини.

Гончарство розвивалося не одне тисячоліття і дійшло до наших часів. За цей час було винайдено багато інструментів, які допомагають, одними з найголовніших є - гончарний круг і піч для випалювання готового виробу. Ці інструменти значно полегшили завдання гончару, адже спочатку горщики створювалися шляхом ліплення глиняної маси на дерев'яне кліше, і тільки потім частини з'єднувалися між собою. Також гончарі вдосконалили техніку декору готових виробів - спочатку це були фарби, після стали застосовувати ліплення і нанесення візерунків золотом.

Чому ж глиняний посуд продовжувала використовуватися навіть тоді, коли було винайдено скло та вироби із заліза? Все дуже просто. Ви коли-небудь пробували їжу приготовлену в цьому глиняному горщику? Якщо немає, то ви багато чого втратили. Їжа, яка приготовлена ​​в глиняному горщику - надзвичайно смачна, зберігає більше вітамінів і, що важливо, може зберігається в глиняній посудині, без ризику насичення шкідливими речовинами і мікрочастинками заліза. Також вироби з глини вбивають мікроби і зберігають потрібну температуру тривалий час.

ГОНЧАРСТВО НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
Історія гончарства України тримає свої витоки з часів Трипільської культури. З того часу і до початку 19 століття, ремесло гончаря розвивалося, таким чином до 1900 року нашої ери в Україні розташовувалося понад 600 центрів виробництва керамічних виробів. Але, з приходом радянської влади, гончарне ремесло занепало, і як наслідок, за ці роки 25 фабрик і 5 художніх центрів гончарства, перетворилися в два діючих підприємства.

Сьогодні гончарне виробництво починає відновлюватися, але не в національних масштабах, а місцевого значення. Не дивлячись на Указ Президента «Про заходи, спрямовані на відродження традиційного мистецтва і народних художніх промислів в Україні», який зобов'язує керівництво країни розробляти методи і стратегії по розвитку гончарства в Україні - досі це напряму розвивається засобами народних умільців та кустарного виробництва. Найзнаменитіший місце, де можна побачити і купити глиняне вироби - київський Андріївський узвіз. Саме тут майстри виставляють свої роботи і, за порівняно невелику ціну, ви можете придбати ексклюзивну глиняний посуд або фігурку з глини. Також практикується нанесення бажаного малюнка на виріб, «не відходячи від каси».

Сьогодні гончарство приваблює багатьох, саме це і стало поштовхом для розвитку шкіл гончарного мистецтва. Ці школи покликані навчити всіх бажаючих гончарного мистецтва. Якщо ви хочете навчиться власноруч робити вироби їх глини, вам варто знати кілька важливих аспектів гончарної справи:

- глину для виробів, гончар шукає самостійно. Підходить будь-яка глина, крім чорної. Також не рекомендується використовувати суху глину, яка в продажу - вона не якісна.
- майбутній гончар повинен володіти творчим мислення і задатками художника, що б вироби виходили гарні.
- гончарство також вимагає хорошого фізичного стану людини. Не рекомендується займатися гончарною справою тим, у кого є захворювання дихальних шляхів, опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи і шкіри кистей рук.
- під час виробництва вироби гончар повинен бути налаштований на позитивний лад - тоді і вироби виходять міцними і красивими.

Свято просто неба

"Гончарний круг"

в Дніпропетровську





21 вересня, Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. І. Яворницького запросив усіх на 21 вересня, Дніпропетровський національний історичний музей ім молодіжний Open Air свято "Гончарний круг" .

Свято "сили, мужності і енергії" проходив на площі біля музею. Тут розгорнулася справжня гончарна майстерня, де злилися в єдине ціле дві стихії - глина і вогонь. Кожен бажаючий зміг взяти участь в майстер-класах від найкращих гончарів міста і спробувати свої сили на гончарному крузі. Гості свята змогли не тільки на власні очі побачити, як складається справжня гончарна піч, а й випалити в ній власний шедевр.

Весь день діяла ярмарок виробів гончарів і керамістів. Майстри з Дніпропетровська та області привезли на продаж всілякі глиняні вироби.

Була також яскрава концертна програма: виступи кращих бойових шкіл Дніпропетровська, сучасних танцювальних колективів і молодіжних музичних груп.

Фіналом свята, як завжди, стало фаєршоу від театру вогню "Elements".

Чому ж глиняний посуд продовжувала використовуватися навіть тоді, коли було винайдено скло та вироби із заліза?
Ви коли-небудь пробували їжу приготовлену в цьому глиняному горщику?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация