Свято Красногор' (Масниця), День весняного рівнодення.

  1. Головна
  2. заходи
  3. свята
  4. Красногор' (Масниця)
  5. //// ////   / / /// / / ///

    «... - Так панує в Союзі Сімейному лише Лад та Любов, і нехай не осягнуть Союз Сімейний той біди, лихоліття і втрати. Зберігайте Сімейні Союзи ваші. Богами освячені, за часів радісні і за часів сумні, і так допоможуть вам Боги Світлі, і збільшаться стародавні Пологи ваші.

    - Живіть, люди, в Союзі з Природою, возмножая її, а не гублячи її. Буджу вас від снів з Ясним Сонечком, на спокій проводять вас Зірки Ясні.

    - Так вкладе будь-яка Матір Душу свою, і в усі діяння свої, і створить в Будинку своєму Спокій, ладность і Радість. Так прибуде до пологах молодший син з Батьками, і містить він Батьків своїх за днів старості, тако ж, як і вони містили його у дні молодості.

    - Чим більше дітей буде в пологах ваших, тим більше Любові, Радості і Щастя перебуватиме в пологах ваших, бо діти ваші зміцнюють Пологи ваші і приводять їх до величі і процвітання.

    - Ніколи не забувайте, чада Раси Великої, Богів-Покровителів Пологів ваших і всіх Предків Родів ваших, бо все Боги-Покровителі і мудрі Предки ваші, є могутні корені Пологів ваших, джерело життя і процвітання Родів ваших ... "

    (Заповіді Лади Богородиці)

    З амий, мабуть, зберігся свято в нашій народній культурі. У тому чи іншому вигляді це свято святкується і до сих пір. Десь він так і називається - Масляна, десь - Красногор, а десь просто - Проводи російської зими. Остання назва безпосередньо відображає суть свята, яка складається в проводах зими, що йде і зустрічі такої довгоочікуваної весни. Зима при цьому не "вмирає", а просто йде "на спокій", до наступного витка кола Років.

    Л юбомудро Масляну святкувати на другий день після дня весняного рівнодення. На перший день святкується День Богині Вести 1 . (Наш слов'янський жіночий день). Виходячи з суті свята і обрядова його частина ділиться на три етапи.

    День Богині Вести. (Перший день весняного рівнодення).

    А день Вести - це день Богині Весни. В цей день святкується прихід на Землю весни, приліт птахів. У всіх пологах печуть з тіста жайворонків, оладки і печива з сонячної символікою. Богиня Веста - Небесна Богиня - Берегиня Найдавнішою Мудрості вишніх Богів. Вона молодша сестра Богині Марёни, що приносить на Землю спокій і зиму.

    У Богиню Весту також називають Покровителькою оновлюваного світу, яка управляє приходом на Землю весни і пробудженням природи Мідгард'-Землі. На честь Богині Вести в цей день влаштовуються всенародні гуляння, ігри, молодечі забави. Проводяться славлення втілень Богині Лади в яви - всіх наших дівчат, дівчат, пані, матерів і бабусь, яким даруються серцеві подарунки і в честь яких вимовляються затрапезного здравиці.

    Масляна (Другий день весняного рівнодення, перша половина).

    А саме в цей день святкуються проводи Богині зими Марёни (Марени) 2 в її Крижані Чертоги, що знаходяться на Півночі. В її честь влаштовується всенародне гуляння, обов'язково печуть млинці, як символ Ярила-Сонця; паски, бублики і бублики з маком, як символ пробуджується після зимового сну землі; пряники у вигляді жайворонків і печиво з сонячної символікою.

    У цей день запалюється величезна огневіще (багаття), в який кожен присутній на святі кидає невелику суху гілку, на яку зав'язані вузли з ниток (наузи). Наузен можуть виступати мотузочки, шнурки, клаптики, хусточки, дрібні вироби, такі як квіточки, зірочки з соломи, дерева, клоччя, паперу. У наузи на гілку подумки вкладається все те, від чого хочеться позбутися, все те, що заважає рухатися вперед в своїх намірах. Разом з гілкою в вогонь кидаються млинці і зерна (просо, овес для зростання палені для домашньої худоби), щоб Боги дарували рясний урожай.

    Е стественно, що під час свята йде славлення Предків і Богів. Привносяться треби, відбувається очищення кожного учасника усіма стихіями, вимовляються поголоски і звернення. Проводяться народні гуляння і стрибки через святковий багаття (запалений від жертовного огневіща), щоб очистити дух, душу і тілеса. Водяться хороводи, організовуються ігрища і т.д.

    Красногор'. (Другий день весняного рівнодення, друга половина).

    З ама ця частина свята спрямована на підготовку і зустріч превходящей Весни. Це час, коли пробуджується Природа, приходить Весна, і знову народжене Сонечко - дитя Коляда (21-22 грудня Зимове Сонцестояння), пройшовши через Зиму, міцніє і стає юнаків Ярилой-Сонцем (22-23 березня Весняне Рівнодення). Світло Сонця почне долати зимову Тьму, День стане довшим Ночі. З пробудженням з Берлоги лісового господаря, Мед відав, - Медведя (по-іншому - Кома, Бера), пробуджується від Смерті-Зими все живе. Звідси йде і додаткове назва свята Масляної - Комоєдиця.

    Т ак що одним з основних обрядів в ці години буде випічка млинців. І перший млинець буде відданий комам - лісовим службовим духам світу слави, уособленням яких і є ведмідь, по-старовинному званий - ком. Звідси і приказка: перший млинець - комам ... Жерці відносять перший спечений млинець у вигляді підношення в ліс, інші треби всі учасники свята приносять в обрядовий багаття - Дуню, яку вміє розкладати один з жерців по особливому колі (коло). Саме така людина і називається в нашій традиції - КолоДун, або, по-простому, - колдун'.

    Е діним особливим обрядовим дійством в свято Масляної-Красногор' є «заклички Весни». Дівчата розучують і співають особливі вірші і пісні, в яких закликають прийти Весну. Додатково вибирається найкрутіша гірка і високий пагорб, з якого в подальшому молодці кататимуть палаюче колесо, символ набирає силу Ярила - Сонця 3 . Гора на цей час буде здаватися червоною від вогню і енергії ... звідси і друга назва свята - Красногор'.

    ! Найближчий свято Масляна (Красногор') ми будемо проводити з 19-го по 22-е березня 2016 р сучасного стилю на одній з Баз Відпочинку в Московській області. У зв'язку з обмеженням кількості учасників у святі можуть взяти участь тільки Учні і Вчителі Нашої Школи ЗЗОЖ «першовитоків» і їх родичі. В майбутньому планується так організувати проведення свят, щоб брати участь в них міг кожен охочий ... ну, майже кожен. ;)

    Слава Роду Всевишньому!

    Слава Роду Всевишнього!

    Слава Рожане!

    Слава Богам і Предкам Нашим!

    Коло Вчителів Школи ЗЗОЖ «першовитоків»

    ........................................

    1. Богиня Веста - Небесна Богиня-Берегиня Найдавнішою Мудрості вишніх Богів. Її також називають Покровителькою оновлюється Миру, доброї Богинею Весни, яка управляє приходом на землю - Весни, і пробудженням природи Мидгард-Землі. Крім того, Богиня Веста символізувала не тільки набуття Стародавньої Мудрості вишніх Богів Родами Слов'ян і Аріїв, а й отримання приємних, добрих вісток в кожному Роду Великої Раси. У день Богині Вести кожен представник свого славного Рода отримує важливу звістку від Предків, а також Мудре наставляння від Богів Рідних відповідно до свого Духовним Розвитком. А знайти цю Звістка можна лише через Чисту Совість, тобто безпосередній зв'язок зі своїм Родом через земних богів і до Небесних.
    2. Богиня Марена (Мара - мати РА, тобто мати сяйва, а взимку сніг дуже сліпить на сонці) - Велика Богиня Зими, спокою, ночі, природного Сну і Вічного Життя. Марена Свароговна, одна з трьох названих сестер Многомудрий Бога Перуна. Дуже часто її називають Богинею Смерті, припиняє земне життя людини в явному Світі, але це не зовсім вірно. Богиня Марена не припиняє людське життя, а дає славним людям Життя в Світі Слави. Але Богиня Марена, крім спостереження за відпочинком Природи на Мідгард-Землі, коли Мати Природа набирає цілющі сили для весняного пробудження і життя рослин і тваринного світу, спостерігає ще й за життям людей. A коли приходить час людям відправлятися в довгу дорогу по Золотому Шляху, Богиня Марена дає настанови кожному померлій людині відповідно до його земної Духовної і мирським життям, а також відповідно до отриманого творчим досвідом, в якому напрямку йому продовжувати свій посмертний Шлях, в Світ Наві або в Світ Слави.
    3. Бог Ярило - Бог Сонця, нестримної пристрасті і сили, Бог Весни і розквіту життєвих сил людини. Ярило шанується як Бог весни і весняного сонця. На відміну від зимового сонця, яким опікується Бог Хорс і на відміну від літнього сонця, яким опікується Бог Дажбог, Ярило ототожнюється з оновленням, приходом сонця, що вирвався з обіймів холодної зими, яку уособлює Богиня Мара. Відмінна риса цього Бога - щирість, чистота, шалена пристрасть. Ярило випускає свої сонячні стріли на землю, і в деяких версіях його символіка дозволяє розцінювати його стріли, як стріли любові. Ярило є цілющу силу відродженого сонця після довгої зими, коли пристрасть була стримана, а тепер можна розгулятися і дати волю почуттям. Саме весняне сонце наповнює все життям і радістю, дає можливість розкрити потенціал, який спав взимку.
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация