святочні ворожіння

Щорічно практично кожному священикові доводиться говорити про святочних ворожіннях Щорічно практично кожному священикові доводиться говорити про святочних ворожіннях. Причому аргументи тих, хто любить вдаватися до цього аж ніяк не безпечного заняття, вражають своєю винахідливістю. Тут і міркування про те, що нічого народні традиції забувати; і докази, що це всього лише безневинна гра, і навіть твердження, що дане дійство Церквою благословлено, так як з молитвою твориться і церковними предметами (свічками, ладаном) освячується.

Лукавий на вигадки хитрий і для того, щоб своє лукавство виправдати, обов'язково дивовижні по винахідливості аргументи піднесе.

Немає виправдання ворожіння. Церква про це протягом всіх століть свого існування неодноразово висловлювалася. Не існує безпечних методик, як і немає поділу на «білих» і «чорних» магів. Багаторазово проповідували і писали про шкоду ворожінь і пророкувань Святі Отці Церкви. Ось слова святителя Василя Великого:

«Не цікався про майбутнє, але з користю розташовуй справжнім. Бо яка тобі вигода передбачити веління? Якщо майбутнє принесе тобі щось добре, то воно прийде, хоча ти і не знав заздалегідь. А якщо воно скорботно, навіщо до терміну нудитися скорботою? Чи хочеш упевнитися в майбутньому? Виконуй запропоноване Євангельським Законом і очікуй насолоди благами ».

Зрозуміло, що людині, що входить в новий рік, далеко не байдуже «що день (рік) прийдешній мені готує». Цей інтерес всіляко підтримується всіма ЗМІ, починаючи від бульварної газети і закінчуючи «серйозними» програмами на центральних каналах телебачення.

... Під карнавальними одягом і купальним радістю не помічається все та ж посмішка ворога роду людського. Святочні ворожіння також посилено зводяться в ранг «традиції», а там, де цю «традицію» приймати не хочуть, відверте беззаконня, підноситься в ранзі забави, жарти або гри. Цей легковажний флірт з потойбічним світом подібний за своїми наслідками легкому наркотику. Він обов'язково зажадає продовження в більш чіткої і вже страшною, згубною формі.

Протягом року існують кілька днів і тижнів, коли особливо яскраво проявляють себе сили зла. Святки - один з таких періодів, тому що це час, найбільш наближене до цього Диву - народженню Спасителя.

Святки - один з таких періодів, тому що це час, найбільш наближене до цього Диву - народженню Спасителя

«Cвяточние ворожіння, - пише протодиякон Андрій Кураєв, - це найкращий спосіб зіпсувати відносини з Христом на початку нового року. Тим, хто говорить, що традиція йде від волхвів, що принесли дари немовляті Христу, відповім - вони йшли від ворожіння до Христа, а їхні сьогоднішні наслідувачі - в зворотному напрямку ».

Церква категорично забороняє ворожіння (будь то святочні або будь-які інші):

«Відданий чарівникам, або іншим подібним, щоб дізнаєтесь від них, що сходять їм відкриття, згідно з колишніми батьківськими про них постановами, та підлягають правилу шестирічної єпитимії. Тієї ж єпитимії піддавати і тих, котрі вимовляють ворожіння про щастя, про долю, а так само і так званих заклиначів, діячів запобіжних талісанов і чаклунів. Закосневающіх же в цьому і не відкидає від таких згубних язичницьких вигадок визначаємо зовсім викидати з Церкви, як священні правила велять »(61 правило VI Вселенського собору).

Варто зауважити, що багато видів ворожінь, особливо в дні різдвяні і хрещенські, вимагають зняття з себе натільного хреста. Мимохідь пропонується хрестик прибрати в сторону, тобто відректися від Бога, щоб не заважав майбутнього діалогу з дратують. Для ворожінь вибираються місця, де, як вважається, «живе нечиста сила, сильно активізувалася в святковий період». Місця нежитлові і нестандартні, такі як покинуті будинки, лазні, підвали, сіни, горища, кладовища і т.д.

Необхідно постійно пам'ятати, що будь-яке передбачення і магічне твердження, обов'язково залишає слід в нашому житті, навіть якщо ми просто їх вислуховуємо і вважаємо лише «грою». Цей слід далеко не нешкідливий. Він вільно і мимоволі буде позбавляти нас того, що є вища цінність - свободи власної волі, Богом нам даній. Не треба забувати, що Христос народжується в Віфліємської печері ще і тому, щоб бути вільним і не залежати в своєму виборі ні від римського імператора, ні від царя Ірода, ні від іудейського первосвященика. Так навіщо ж нам, Христа славлять і Йому віруючих, цю свободу віддавати результату ворожіння?

Втім, серед розмаїття язичницьких і магічних прийомів, в ці різдвяні і хрещенські дні використовуваних, мені один дуже навіть до душі. Це дійство для тих, хто дуже хоче зустріти справжнє кохання. Для цього, як кажуть, треба опівночі підійти до найближчої церкви і 12 разів обійти навколо неї, і тоді зруйнується самотність і з'явиться довгоочікувана любов. Готовий цілком підтримати це твердження, якщо опівночі на Різдво Христове Ви прийдете до нашого храму, і ми разом з вами з співом тропаря «Різдво Твоє, Христе Боже наш» обійдемо 12 разів навколо храму, славлячи народженого Немовля Христа. Упевнений, що бачачи наш подвиг молитовний і серцеву святкову радість, Господь відгукнеться на бажання любити і бути коханою чи коханим.

І ще нагадаю слова Святого Письма, коли через пророка Амоса Господь промовляє:

Ненавиджу, відкидаю свята ваші, і не нюхають жертв під час урочистих зборів ваших. Якщо підіймете Мені цілопалення та хлібні жертви, Я не прийму їх і не обернусь на мирні жертви ваші із ситих баранів. Видали від Мене шум пісень твоїх, бо звуків псалтиря твоїх Я не буду слухати (Ам. 5, 21-23).

І через Ісаю:

Першого дня ваших й усі ваші свята ненавидить душа Моя їх: вони стали; Мені важко нести їх. І коли ви простягаєте руки ваші, Я закриваю від вас Свої очі! і коли ви молитву примножуєте, Я не слухаю вас, ваші руки наповнені кров'ю (Іс. 1, 14-15).

Ось до чого можгут привести наші святкування і марні подвиги посту.

Автор: Протоієрей Олександр Авдюгін
Джерело: Православ'я і Світ

Ворожіння на різдвяні святки - смертний гріх

Ворожіння на Різдво Христове, святки, новий рік - це просто демонічне захоплення, нічого спільного ні з слов'янською культурою, ні з православною вірою не має.

ПОСИЛАННЯ З ТЕМИ: Про ворожінні

Переглянуто (4199) раз

Бо яка тобі вигода передбачити веління?
А якщо воно скорботно, навіщо до терміну нудитися скорботою?
Чи хочеш упевнитися в майбутньому?
Так навіщо ж нам, Христа славлять і Йому віруючих, цю свободу віддавати результату ворожіння?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация