Свавілля ДАІ: як захиститися від огляду співробітниками ДПС без понятих

  1. Догледіли без понятих
  2. Як вирішувалася проблема

Співробітники ГИБДД без понятих провели огляд кореспондента «Газети.Ru». Журналіст, зіткнувшись зі свавіллям працівників ДПС, дав рекомендації, як поступати водіям в аналогічних ситуаціях.

Догледіли без понятих

Співробітники ДПС догледіли журналіста видання, коли зупинили автомобіль таксі, де він в той момент знаходився в якості пасажира. Поліцейські припустили, що кореспондент перевозить наркотики, і почали проводити огляд. Як повідомляє співробітник «Газети.Ru», дійство було по-справжньому принизливим: поліцейські «випотрошили» гаманець і навіть «залізли в шкарпетки».

Про те, що поліцейські оглядають водіїв без понятих, повідомлялося неодноразово .

Поточне подія сталася 7 грудня 2016 року. Журналіст Олексій, який побажав не називати повне ім'я, повідомив, що близько 00.20 автомобіль був зупинений на вулиці Нижні Мневники співробітниками ДІБДР.

«У водія Андрія вони перевірили документи на машину, - розповідає Олексій. - Після цього поліцейські звернули увагу на мою скромну персону і, не представившись, поцікавилися, чи немає у мене з собою заборонених речовин. Я відповів, що ні, але співробітник все одно попросив мої документи і після цього зажадав вийти з автомобіля на мороз.

Без будь-яких протоколів або понятих почався повний огляд верхнього одягу. Вони промацали мене, як в аеропорту - капюшон, кишені, ноги. Питали, що у мене в кишенях, і вимагали послідовно діставати їх вміст і тримати це в руках, поки вони досконально не вивчать.

Те ж саме було і з рюкзаком. Але все це хоча б було з моїх рук, а ось гаманець вони просто забрали, після чого почали в ньому порпатися. Дуже довго розгортали папірець, в яку була загорнута лежала там сережка. Тут вони помітили, що я до цього часу неабияк замерз, до того ж позначилося послегріппозних стан. «Дивись, він тремтить і хвилюється - напевно у нього щось є», - сказав старший поліцейський, після чого вони забрали у мене пакет з ліками від болю в животі, поклали його на капот і дуже довго самостійно вивчали вміст ».

Після цього поліцейські продовжили «огляд»: прощупували шкарпетки, черевики, намагаючись знайти заборонені речовини.

«В процесі огляду вони знайшли диктофон, який я завжди вожу з собою. Тут вони захвилювалися і запитали: «Навіщо це?» Довелося їх заспокоїти тим, що він у мене з собою за звичкою і в даний момент не працює », - каже журналіст.

» Довелося їх заспокоїти тим, що він у мене з собою за звичкою і в даний момент не працює », - каже журналіст

«Після цього співробітник, на мою вимогу представився мені як службовець« 2-го батальйону »(більш точну інформацію про підрозділі він не повідомив), Денис Вікторович Верейка або Верейка (за точність прізвища не ручаюсь, посвідчення мені пред'явлено не було) дозволив нам продовжити шлях », - повідомляє Олексій.

Як вказує журналіст, процедура пошуку «наркотиків» тривала приблизно 10-15 хвилин. Після цього журналіст вирішив поскаржитися на дії співробітників поліції, зателефонував 102, де йому порадили звернутися на «гарячу лінію» чергової частини управління ДАІ по СЗАО.

Як вирішувалася проблема

Журналіст обурено повідомляє, що у відповідь на його претензії черговий різко відповів, що у співробітників ДПС були підстави так діяти. Далі наводиться діалог між журналістом і черговим «гарячої лінії».

- Чому тоді все відбувалося без понятих?

- А вам що, треба, щоб були зрозумілі?

- Мені важливо, щоб все було по закону. Куди можна поскаржитися?

- Пишіть скаргу в батальйон або московський главк поліції.

У підсумку представники «Газети.Ru» звернулися до прес-служби столичної поліції. Там пообіцяли розібратися з ситуацією докладно і повідомити про результати перевірки.

Олексій підводить підсумок сказаному: «Зараз для мене не принципово покарати конкретних людей. Важливо донести до поліції, що потрібно завжди діяти за законом. І навіть якщо людину в чомусь підозрюють, потрібно вести себе коректно і ввічливо. Щоб їх було за що поважати, а не тільки боятися ».

Поради автомобілістам, яких доглядають з порушенням закону

Глава профспілки співробітників поліції Москви Михайло Пашкин рекомендує автомобілістам використовувати диктофон і непомітно включати його в подібній ситуації.

«Коли ви розумієте, що співробітники правоохоронних органів допускають порушення при спілкуванні з вами, слід включати аудіозапис бесіди. Будь-яку провокацію можна довести, якщо у вас є запис.

Якщо це вийшло, потрібно чітко і ввічливо попросити поліцейських представитися і сказати, що ви не проти огляду, але тільки в присутності понятих. Якби вони продовжили свої дії, то в подальшому це можна було б довести. Тепер же немає сумнівів, що при проведенні перевірки зазначені співробітники ГИБДД будуть стверджувати, що герой публікації сам все добровільно їм показував і ніяких понятих не просив.

Таксиста залучити в якості свідка навряд чи вийде - його просто зловлять де-небудь і пригрозив позбавити водійських прав. Зв'язуватися в такому випадку з ГИБДД ніхто не захоче », - пояснює Пашкин.

Якщо диктофона немає, слід проявляти твердість, переконаний експерт.

«Просіть представлятися, пред'явити посвідчення, запитаєте, на якій підставі вас хочуть додивитися. Якщо у співробітників ГИБДД була якась орієнтування, то вимагайте сказати номер телефонограми, в якій значиться дане розпорядження. Адже ніякі перевірки не проходять просто так. Є документ, в якому зазначаються прикмети розшукуваного людини. Вимагайте понятих. В крайньому випадку, весь процес спілкування з вами повинен зніматися на відеокамеру.

Адже якщо у вас виявлять щось підозріле без присутності понятих, суд не може прийняти цей факт як доказ - підкинути можна що завгодно ».

Пашкин додає, що герою публікації пощастило. Якщо співробітникам ДПС потрібно було виконати план, вони цілком могли підкинути йому що завгодно, наприклад, спайс: «Народ боїться поліції, тому що бачить, що вона робить, я не здивований, що ваш герой не став ризикувати. Люди вважають за краще піти назустріч, промовчати, а витрачати час на скарги ніхто не хоче. А треба все це справа знімати і потім викладати в інтернет. Тоді таких випадків стане менше.

У всіх інспекторів є план: сьогодні - на пішоходів, завтра - на дитячі крісла, потім на п'яних, на таксистів. Ще нехай подякує, що у нього не знайшли Спайс, йому запросто могли їх підкинути, щоб виконати план і по наркоманам.

Тому і потрібна відеофіксація. Наша профспілка вже 10 років добивається того, щоб на кожного інспектора при виході на чергування вішали відеокамеру. Якщо раптом у відеозаписі пробіл, а на дії це співробітника надійшла скарга, він автоматично повинен визнаватися винним ».

Незабаром всі співробітники ГИБДД столиці будуть зобов'язані носити відеореєстратори, які будуть кріпитися на одяг і записувати інформацію в цілодобовому режимі. Передбачається, що це знизить рівень корупції в рядах співробітників ДПС .

Роман Золотарьов

Автор теми: Золотослов

Тут вони захвилювалися і запитали: «Навіщо це?
Чому тоді все відбувалося без понятих?
А вам що, треба, щоб були зрозумілі?
Куди можна поскаржитися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация