Свічка - символ молитви - Воскресенський храм (старий) м Вичуга

  1. Ікона Божої Матері Касперівська. Автор Мілана Пономаренко (Київ) Звичай ставити свічку перед іконою...
  2. Подати церковну записку (поминання)
Ікона Божої Матері Касперівська. Автор Мілана Пономаренко (Київ)

Звичай ставити свічку перед іконою є дуже давнім. Всі знають, що неодмінно слід це зробити, але про причини, за якими відбувається цей обряд, знає не кожен.

Звичай ставити свічки в храмах прийшов в Росію з Візантії, але виник він ще в старозавітні часи. У Масовий скинії світильники складали необхідну приналежність священнослужіння: запалювалися ввечері перед Господом і служили символом лідерства Божого, того, що Закон Божий є світильник людині в його житті.

«Ніколи не відбувається у нас богослужіння без світильників, - говорив учитель Церкви Тертуліан, - але ми вживаємо їх не для того тільки, щоб розганяти морок ночі, - Літургія відбувається у нас при денному світлі; але для того, щоб зобразити через це Христа - світло нестворений, без якого ми і серед півдня блукали б у темряві ». Господь наш Ісус Христос говорив: «Я світло світу» (Ін. 8,12).

Поступово вироблялися правила запалювання свічок в храмах. Спочатку запалена свічка передувала виносу Євангелія, а під час читання його запалювали всі свічки. Згодом стали ставити свічки і перед іншими священними предметами, перед трунами мучеників, перед іконами. Звичай ставити свічки дійшов до наших днів. Мало того, він став настільки звичний для нас, що, ставлячи свічку, багато хто не замислюються, а що означає ця дія?

Свічка, запалюють перед іконою, є символом молитви, знаком духовного устремління до Бога. Чистий же віск, з якого виготовляють свічки, є символом того, що людина кається в гріхах своїх і готовий до послуху перед обличчям Бога. Говорячи про те, як правильно ставити свічки, варто почати з того, що робити це потрібно не автоматично, а з усвідомленням і з відчуттям любові в серці перед тим, кому ставиться свічка. Коли ви купуєте в храмі свічку, вона стає вашим добровільним підношенням, символом вашої віри і любові.

Зовнішня дія супроводжується внутрішнім - молитвою. Молиться людина часто не може знайти слів, щоб точно передати свій стан, висловити все, що він хоче сказати Господу, особливо коли він знаходиться в оточенні інших людей. І тут допомагає йому свічка, полум'я якої є символом цього невимовного до кінця в словах молитовного почуття.

Скільки свічок ставити і перед якими іконамі- залежить від бажання віруючого. Але завжди свічку ставлять з молитвою. Якщо це ікона Господа нашого Ісуса Христа або Розп'яття, то можна словами: «Господи, помилуй раба Твого (ім'я)» або «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас». А можна ще й таку молитву прочитати «Прийми Господи жертву цю за рабів Твоїх (ім'я за кого ставиш).»

Якщо це ікона Божої Матері, то зі словами: «Пресвята Богородиця, спаси нас, рабів Твоїх (імена)», перед іконою святого: «Святий угоднику Божий (ім'я) моли Бога за мене (або про нас і перераховуєте імена)».

Дуже добре до цих молитов приєднати і молитву своїми словами, що виражає ваше прохання, подяка.

Підійшовши до свічнику, потрібно запалити свічку від інших свічок або від лампади на свічнику (якщо навколо немає палаючих свічок), потім поставити її на вільне місце (або, якщо всі місця зайняті, просто покласти поруч - її обов'язково поставлять на місце, що звільнилося). Після цього слід два рази перехреститися, прикластися до святині, ще раз перехреститися і вклонитися.

Так само виникають питання: Чому не можна запалювати свічку від лампади, що б поставити її на свічник? Немає ніяких релігійно або богословськи з'ясовних заборон на запалювання свічок від лампад, а будь-які міркування з цього приводу не виходять за рамки «бабусиної фольклору», який вельми поширений серед людей нецерковних, а іноді, на жаль, зустрічається і всередині храму. Єдино розумну причину заборони з обговорюваного питання бачимо в тому, що, запалюючи свічку від лампади, дуже легко закапати її воском, який згодом відчищати дуже непросто. Можливо, саме ця боротьба за чистоту і змушує зберігачів свічників обсмикувати тих, хто молиться.

Свічки, які віруючі купують в храмі, мають ще одне дуже важливе духовне значення: вони є добровільною жертвою людини Богу і Церкві. Так повелося здавна: спочатку віруючі самі жертвували віск на свічки, потім виробництво і продаж свічок стали однією зі статей доходів монастирів і храмів. Кошти, виручені від продажу свічок, витрачаються на утримання, ремонт і оздоблення храму, на утримання хору, недільної школи, на платню священнослужителів і працівників. Тому свічки треба купувати тільки в тому храмі, куди людина прийшла молитися. Приносити з собою свічки, куплені за стінами храму, і ставити їх перед іконами можна, бо вони можуть бути не освячені.

Оскільки рівень добробуту у віруючих різний, то і пожертвувати вони можуть різні засоби. Дорога велика свічка зовсім не благодатніша маленькою. Краще зі смиренням поставити маленьку і гаряче помолитися, ніж з наріканням і жалем - дорогу. І пам'ятати при цьому, що найголовніше - це горіння віруючого серця. Якщо немає в нас палкої любові і благоговіння, то свічки не мають ніякого значення, жертва наша марна.

Отже, куди і кому зі святих ставити свічки - це вирішувати вам самим. Але бажано при цьому дотримуватися порядку. Якщо ви збираєтеся поставити кілька свічок - то першу треба поставити Господу Ісусу Христу і перед іконою свята (зазвичай вона завжди розташована в центрі храму на аналої). Потім ставляться свічка Божої Матері, потім вже Архангелу і святих угодників, яким Господь дарував особливу благодать зцілювати хвороби та допомагати нам в різних потребах.

Прийнято ставити свічки святому, ім'я якого носить людина і Ангелу - Хранителю.

Про упокій померлих слід поставити свічку на переддень - особливий прямокутний свічник з Розп'яттям.

Якщо потрібної ікони в храмі немає, то можна поставити свічку перед будь-яким чином Господа, Пресвятої Богородиці або перед іконою Всіх святих і зробити молитву. І моліться своїми словами, аби вони були щирими. Нехай ясний вогонь свічок допоможе побудувати теплу світлу молитву в вашому серці!

Добре запалювати церковні свічки і вдома в червоному кутку, перед іконами. Свічки і лампади запалюють не тільки під час читання ранкового і вечірнього молитовного правила, але і при вирішенні важливих життєвих проблем (виборі супутника життя, вибір професії, влаштуванні на роботу, придбання будинку, машини і т.д.), коли нас долає хворобу, скорбота, печаль, або при явному дії демонських сил на людину.

Під час шестопсалмия (коли на середину храму виходить читець і в храмі гасять всі світильники) свічки гасять. Але після закінчення цього читання - свічки знову запалюються. Тому, поставивши свою свічку в цей період часу, не треба шукати в цьому будь-якого поганого знака і тим більше лаятися.

Про свічках в питаннях і відповідях

Як правильно ставити свічку?

- Свічки запалюють одну від одної, що горить, і ставлять в гніздо свічника. Свічка повинна стояти прямо. ЗАБОРОНЕНО користуватися в храмі сірниками і запальничками, якщо в свічниках храму вже стоять запалені свічки. Не слід запалювати свічку від лампади, щоб не накапати віск в масло або випадково не загасити лампаду.

Кому і скільки свічок треба ставити?

- Ні обов'язкових правил, куди і скільки ставити свічок. Їх покупка - добровільна жертва Богу. В першу чергу добре поставити свічку до «свята» (центральному аналою) або шанованої храмової ікони, потім - до мощів святого (якщо вони є в храмі), а вже потім - за здоров'я (до будь-якої ікони) або за упокій (на переддень - квадратний або прямокутний столик з Розп'яттям).

Чи можна покласти свічку на свічник, якщо її вже нікуди ставити?

- Так і треба робити. В крайньому випадку, можете запалити гніт свічки, погасити її і покласти на свічник. Неправильно роблять ті, хто ставить свічки по дві в одну клітинку або знімає чужу свічку, щоб поставити свій.

Чи можна тримати запалену свічку в руці і стояти з нею?

- Із запаленими свічками прийнято стояти на панахиді, під час богослужіння утрені Великого П'ятка. Запалюються свічки і на поліелей, але ця традиція, в основному, збереглася тільки для священнослужителів. З палаючої свічкою треба поводитися обережно: стежити, щоб віск не капав на підлогу, і щоб випадково не запалала одяг і волосся на людину, яка стоїть попереду. В інший час правильніше ставити свічку на свічник, який спеціально для цього призначений. У храмі треба дотримуватися встановленого порядку, а не чинити, як заманеться.

Кому поставити свічку про відпущення гріхів і що при цьому читати?

- Гріхи відпускаються тільки на Сповіді після щирого, докладного сповідання всіх їх в присутності священика і прочитання їм дозвільної молитви. Свічка - це символ, сама по собі вона не звільняє від гріхів і не з'єднує з Богом.

Чи можна поставити свічку про нехрещену новонародженого немовля, який захворів?

- Молитися про нехрещених своєю особистою молитвою і ставити за них свічки можна, не можна тільки писати їх імена в церковних записках, так як Церква про нехрещених не молиться. Хворої дитини треба якомога швидше хрестити. Якщо дитина хвора важко, можна покликати священика додому або в пологовий будинок. У Таїнстві Хрещення дитина отримає особливу благодать, яка буде йому допомагати. Якщо дитина помре нехрещеним, на батьках буде гріх. А хрещеного дитини можна причащати, замовляти Сорокоусти, молебні за здоров'я - це перша допомога в хворобах.

Чи можна ставити свічку за самого себе?

- Звичайно, можна ставити свічки і молитися про своє здоров'я. Свічка - це символ молитовного звернення до Бога. І більшість молитов складено саме від першої особи.

Чи можна вагітній жінці ставити свічки за упокій?

- Ставити свічки і молитися за померлих можна і потрібно всім.

Чи можна ставити свічку за трагічно загиблого і взагалі за упокій нехрещених?

- Ставити свічки і молитися самим за нехрещених можна, але подавати в храмі записки з іменами нехрещених не можна.

Можна ставити свічки про зравіі і упокій до Великодня?

- Ставити свічки за здоров'я та за упокій можна завжди, але молитов за померлих до Великодня і на Світлій седмиці Церква не робить, вони переносяться на Радоницю - другий вівторок після Великодня.

Чи можна ставити свічки, куплені в іншому храмі?

- Свічки зазвичай набувають в тому храмі, куди приходять молитися - це мала жертва саме цього храму.

Що робити зі свічкою після освячення пасок і яєць на Великдень? Чи можна її забрати додому?

- Можна забрати додому і запалити під час домашньої молитви, а можна поставити в храмі перед будь-іконою.

Коли застосовують ладан і чи можна користуватися ним будинку?

- Ладан вживають в Церкві при богослужінні, а також під час відспівування покійних, при освяченні жител священиком. Можна вживати ладан і під час домашньої молитви.

У деяких храмах збирають пожертви на загальну свічку. Що це таке?

- Традиція збору коштів на загальну свічку є далеко не у всіх храмах. Як правило, зібрані кошти витрачаються на придбання свічок, які ставляться на свічники і горять тоді, коли в храмах нікого немає. Є й інша традиція, коли на свічник, який виноситься в певні моменти служби, набувається велика воскова свічка.

Я щодня читаю вранці будинку молитви. Церковна свічка, яку я запалюю при цьому два дні як стала сильно тріщати (тріск як поліно в багатті, тільки трохи тихіше) Що це?

- Нічого страшного в цьому немає, таке часто буває, і пов'язано це з технологією виробництва свічок. Ніякої містики в цьому немає.

Я - лівша, все з дитинства роблю лівою рукою, деякі речі батьки з дитинства переучили, наприклад, писати правою рукою, так само коли ходжу до церкви, коли перехреститися потрібно я роблю правою рукою, іноді коли ставлю свічку, буває, лівою рукою. Чула не можна лівою рукою, і багато читала і всюди пишеться, що ліве це як би все погано.

- Не звертайте увагу на ці дурні забобони. Можна ставити свічки і правою і лівою рукою, немає ніякої різниці.

Я не хрещена. Мої батьки померли, вони теж були не хрещеними. Чи можу я поставити в церкві свічки за їх упокій?

- Так, Ви можете поставити свічки з молитвою за упокій душі Ваших батьків. Але подавати записки за їхнє упокоєння в вівтар, а також замовляти панахиди і відспівати Ви їх не можете.

Скажіть, будь ласка, як правильно запалити церковну свічку в храмі? В одній церкві я запалила свічку від іншої свічки, і мені сказали, що так робити не можна, т. К. Це чужа жертва, і невідомо, з якими думками її запалив людина. Наступного разу я запалила свічку від лампадки. Мені знову зробили зауваження, сказали, що так робити не можна. Як же правильно запалити свічку?

- Свічку запалюють від іншої свічки, що стоїть на свічнику. Неважливо, хто і з якими думками запалив свічку, від якої Ви запалите свою. Це все забобони, не зважайте на них уваги. Можна запалити при необхідності (коли немає свічок запалених на свічнику) свічку і від лампадки, але так намагаються не робити, щоб віск не потрапив в лампаду. Це теж має не символічне, а чисто практичне пояснення - лампаду потім потрібно очистити від воску, як зовні, так і всередині, так що краще вже не бруднити.

У мене померла мама трохи більше 2-х місяців, вона була православна, я - мусульманка. Маму поховали як належить за православним звичаєм. Мої родичі всі православні, і все, що робили в церкві і далі, робили вони, а я брала в цьому участь. Молилася сама і молюся про її душі. Підкажіть, як правильне в моєму випадку поминати мою маму, чи можу поставити свічки в церкві за неї сама? Може що ще? І чомусь мені мама сниться хворий ...

- Прийміть мої щирі співчуття у зв'язку зі смертю Вашої матері. Ви робите правильно, молячись за маму. Так, Ви можете і самі поставити свічки з молитвою за упокій її душі. Також творите в пам'ять про маму посильну милостиню, будь-які добрі справи. Зазвичай те, що нам сняться покійні, означають, що вони потребують в наших молитвах про них.

Вчора померла моя бабуся ... Дуже улюблений мною людина. Хочеться щось зробити, піти до церкви ... Дуже важко. Підкажіть, будь ласка, коли і як треба ставити свічку за упокій і що ще треба робити в таких випадках?

- Прийміть мої щирі співчуття у зв'язку зі смертю Вашої бабусі. Якщо Ваша бабуся була хрещена, замовте сорокоуст за упокій її душі, домовтеся про відспівуванні (як це зробити, Вам підкажуть за свічним ящиком - це місце, де приймають записки і продають свічки). У дев'ятий і сороковий день замовте панахиди. Якщо ж бабуся була нехрещена - поставте свічку і помоліться своїми словами, просячи Господа простити бабусі її гріхи і врятувати її душу. У будь-якому випадку добре подавати за бабусю посильну милостиню, здійснювати в її пам'ять добрі справи. Свічки за спокій спочилих ставлять на канон - це, як правило, прямокутної форми свічник з розп'яттям (попросіть показати, де знаходиться канон, коли будете купувати свічки).

Я вже 3-й рік беру участь у таїнстві соборування Великим постом. У попередні роки парафіяни завжди несли з собою свічку, щоб потім при необхідності молитися з цією свічкою за здоров'я. Але моя знайома каже, що краще цю свічку залишити в церкві, пояснюючи це тим, що на службі у времясоборованія є багато хворих людей, а свічка вбирає весь негатив, і при повторному використанні від неї буде вже не користь, а шкоду. Якщо можна дайте відповідь будь ласка чи це так?

- Ні, це марновірство: свічка не вбирає ніякого негативу, та й не приносить сама по собі ні шкоди, ні користі. Користь ми отримуємо від молитви, а не від свічки. Можна забрати свічку додому, можна залишити в храмі - це неважливо: традиції можуть бути різними, і те, і інше допустимо. Дай Бог Вам здоров'я!

У мого друга сильно хворіє мама, вони мусульмани, чи можу я поставити за її здоров'я свічку в церкві?

- Так, Ви можете поставити свічку з молитвою за здоров'я мами Вашого друга.

Добрий день. Я живу в Німеччині і в нашому місті немає православної церкви. Хотілося б дізнатися, чи можна православним ставити свічки в католицькій церкві? І якщо так, як це робити без наявності ікон (наприклад, Архангела Михаїла, Іоанну воїну або Святому Пантелеймона і т.д.)?

-Поставіть свічки в католицькому храмі Ви, звичайно, можете. Якщо в храмі немає ікон, просто зверніться з молитвою до того святого, якого Ви б хотіли поставити свічку. А ось для участі в таїнствах Вам потрібно буде їздити в Берлін: там є два православних храми: кафедральний храм на честь Воскресіння Христового та храм свв. Костянтина і Олени.

Я купую в церкві великі свічки, запалюю їх на час молитов будинку, а потім задувати до наступного разу. Можна це робити або вона повинна догоряти до кінця?

- Так, свічки можна задути після закінчення читання молитов і запалити їх знову в наступний раз.

Сьогодні БУВ на Даниловський кладовіщі, відвідав могилу Блаженної Матрони. Хотів попросіті и помолитися, в церковній лавці взявши свічки, ікону и акафіст Блаженної щоб Прочитати біля могили. Коли я закінчив читати акафіст и підійшов забрати свою ікону, то звернув Рамус на свічку якові ставив, верхня ее частина зігнулася на половину, патьокі воску Сильні на свічці. Це мене стривожило і коли я йшов, мою свічку прибрали, мабуть щоб люди не лякалися. Що це може означати?

Не треба забобонів, дорогий прочанин!

Моє питання звучить так: чи можна для молитви вдома запалювати свічку, куплену в просто магазині або це обов'язково повинна бути свічка, придбана в церкві?

Головне, щоб свічка була б куплена в церковному установі (магазин церковного начиння {наприклад, магазини Софрон, Стрітення}, храм та ін.).

Доброго дня! я мусульманка, в нашій родині є і православні, через яких я долучилася до християнської релігії. Прийшовши в одну з церков, хотіла поставити свічку БОГОРОДИЦІ, але послушниця дізнавшись, що я не хрещена, пояснила, що мої молитви можуть бути до кінця не почуті і краще поставити свічку Миколай Угодник, а через нього, нібито, все молитви дійдуть, так чи це!

Це була не послушниця, бо послушниці в монастирях. Це Перше. Далі, дійсними знаннями в церковній області мають як священнослужителів. Це важливо розуміти. Третє. Кому і як ставити свічки повинно бути "видніше" самим прочанам. Чи не дивуйтеся, то, що з Вами сталося, звичайна ситуація, корінь якої в неправильній адресації питання - частіше розмовляйте з духовенством.

У мене таке питання, я не хрещена, мене свекруха будинку почистила церковної свічкою, і у мене на свічці утворилася опуклість злегка потемніла. Що це означає?

Це означає, що ви зі свекрухою захоплені магією.

Підкажіть будь ласка, що робити зі свічок, яка залишається після свяченої паски?

Запаліть її - нехай прогорить.

Чи можна молитися і ставити свічки за межі не хрещених?

Ви можете ставити свічки і самі молитися про тих, хто не був хрещений, а ось церковна молитва за них неможлива: подавати записки в храмі на Літургію, молебні і панахиди можна тільки про православних християн.

Роз'ясніть, будь ласка, на якій стороні (праворуч або ліворуч) має бути розп'яття в церкві, де можна ставити свічки за упокій? В одних церквах справа, в інших зліва, одні священики говорять, що тільки зліва ставляться свічки за упокій. Чи вважається гріхом ставити свічки за упокій не з того боку.

Переддень (свічник, де ставлять свічки за упокій) може розташовуватися як ліворуч, так і праворуч. Якогось принципового значення це не має. Тим більше, немає гріха ставити свічки «не з того боку».

Одна наша знайома сказала, що поставила за нас в храмі свічки на послаблення. Ніколи про це не чула, поясніть будь ласка, що це означає?

У Православ'ї свічки ставлять тільки з молитвою за здоров'я чи за упокій. Молитви, вимовлені при цьому, можуть бути різними. Послабленням називається ослаблення хвороби, важкій ситуації. Мабуть, саме про це молилася Ваша знайома, ставлячи свічку за здоров'я.

У нас з чоловіком зберігаються свічки, якими нас вінчали в церкві. Може, їх потрібно якось використовувати? Який сенс вони зараз несуть після 22 років шлюбу?

Є така благочестива традиція, що вінчальні свічки подружжя зберігають удома біля ікон, або в іншому благочестивому місці.
Свічка - це символ вашої спільної молитви, вашого шлюбного союзу. Свічки можна запалювати для молитви в якісь особливі для Вас дні, дні річниці шлюбу, в дні інших радісних чи сумних подій.
Якщо свічки Вам не потрібні, Ви можете просто віддати їх в найближчий храм.

Коли священик освячує будинок або ми самі вже пізніше освячення відчуваємо необхідність очистити, захистити його, то робимо це за допомогою молитви та святої води. Про це написано, і це ми можемо бачити в храмі. Однак, є і деякі інші дії: обійти будинок із запаленою свічкою і молитвою, хрестячи стіни, вікна та двері. Замість води - свічка, вогонь. Напевно, в храмі при скупченні людей просто небезпечно ходити з запаленими свічками. І в храм цього не роблять. Поясніть, будь ласка, чи є різниця між цими діями, від чого залежить вибір між водою і свічкою, чи є якісь заборони на те чи інше.

Церква не знає такого поняття як «очищення будинку». Є освячення, яке здійснює священик і чин якого знаходиться в «Требнику». Окроплення святою водою самими мешканцями будинку цілком допустимо і в певні дні доречно. Так, наприклад, у Водохресний святвечір, за традицією, кроплять будинку святою водою, яку приніс з храму. Однак це не носить характеру якогось «очищення» або «захисту». Та й від чого чи від кого, власне кажучи, Ви збираєтеся очищатися або захищатися? Що стосується «ходіння по дому зі свічкою», то це полуоккультное народна творчість, що не має до православної обрядовості ніякого відношення.

Підкажіть, будь ласка, свічку запалюють від іншої свічки, що стоїть на свічнику. Але що робити, коли поруч палаючих свічок немає? Я запалила свічку від лампадки, але тут лампадка у мене згасла. Від неуцтва і не знань, ми дуже злякалися, як потрібно діяти і чоловік запалив лампадку сам - запальничкою. На той момент, ми не розуміли, що так робити не можна. Підкажіть, будь ласка, всі наші неправильні дії, де тут забобони, а де дійсно заборона поведінки в церкві, що це означало б. Як можна виправити свою провину. Як діяти в таких випадках. Мене це питання дуже сильно турбує.

Не переживайте, нічого забороненого Ваш чоловік не зробив, виправляти Вам нічого не потрібно. Коли палаючих свічок на свічник немає, свічку можна запалити від лампади або від свічки, що стоїть на іншому свічнику, від лампади перед іншою іконою. У деяких храмах між богослужіннями свічки просять не запалювати, їх просто ставлять на свічник, а запалюють їх під час богослужіння. При необхідності скористатися запальничкою для того, щоб запалити свічку, цілком допустимо.

Тільки прийшла з храму, вся душа клекоче. Як ставитися до передачі свічок під час Літургії? Нехтувати? Порушувати молитву? А якщо брати, то іншим передавати під час Символу Віри я точно не буду ... Але і відмовити недобре виходить. А якщо чекати «перерва», можу забути кому: передають багато, по 7-8-10 свічок до мене доходила сьогодні. Так і стояла з повними жменями. Що робити?! Коли можна передавати свічки? Чи потрібно їх брати у інших людей? І якщо так, то коли?

Звичайно, неправильно відволікати від молитви проханням передати свічку. Але невірно і так палко засуджувати людей, приходячи з храму після Літургії з «клекоче» душею. Наприкінці Літургії ми співаємо «Нехай сповняться уста наші хваління Твого, Господи», а не «осуду оточуючих». На Літургії найбільш важливими моментами є малий вхід, читання Апостола і Євангелія, Великих вхід, Євхаристійний канон. В цей час свічку можна взяти, але не турбувати іншого проханням передати її далі. А можна постаратися встати в таке місце, щоб не довелося передавати свічки, або пошукати ще якийсь вихід. Але не дозволяйте гніву й осуду перемагати Вас. Допоможи Вам Господи!

Чи можна придбати воскові свічки через інтернет (дешевше набагато) і використовувати їх для домашньої молитви і читання Біблії і духовної літератури? Як ці свічки освятити? При відвідуванні храму або церкви купую свічки цієї конкретної церкви або храму.

Теоретично можна, якщо є впевненість, що ви замовляєте свічки в православному магазині (храмі), а не приносите дохід шахраям. У такому випадку немає необхідності їх освячувати, куплене в храмі попередньо освячується.

Родич мого чоловіка досить часто передає мені свічки з храму! Але є якісь підозри до цієї людини і якась тривога, що ці свічки не для добра! На душі дискомфортно, і запалювати їх немає бажання! Чи може людина через свічку негативно впливати на іншого? Як краще вчинити з цими свічками? Якщо не брати їх зовсім, то, боюся, мене не зрозуміють і образяться!

А як можуть бути свічки з храму «не для добра»? За логікою, можна припустити, що в церкві щось лихе проти Вас задумали. Звучить смішно, чи не так? Не подобається Вам щось - так і скажіть людині про це. Адже вся проблема саме від того, що немає ясності у відносинах. Як проясніть, відразу все виявиться на своїх місцях і свічки з храму лякати перестануть.

Якось почула по телебаченню що, якщо поставити свічку за здравіє ворогові, то Бог покарає кривдника. Думаю не кожна людина зможе пробачити ворога настільки, щоб щиро бажати йому щастя. Чи є це марновірством, або це помста?

Це є і марновірством, і дурістю одночасно. Ви можете поставити десять свічок, навряд чи розтанув від температури віск якось зашкодить вашому кривдникові. Це не означає, що немає сенсу ставити свічки, але при такій постановці питання це дію втрачає повний духовний сенс і стає безглуздим дійством.
Ви маєте рацію, не кожен може пробачити свого ворога, але кожен може утримуватися хоча б від того, щоб бажати йому зла. Молитися треба не про те, щоб Бог покарав кривдника, а перш за все про напоумлення ворогів і вирішенні ситуації так, як це буде завгодно Господу.

Подати церковну записку (поминання)

Брати і сестри, тепер ви можете прямо тут на сайті замовити треби із запропонованого вам списку

В наші дні розвиток інформаційних технологій дозволяє подавати пожертвування на поминання віддалено. На сайті Свято-Воскресенського храму (старого) м Вичуга теж з'явилася така можливість - подача записок через інтернет. Процес подачі записки займає лічені хвилини ... Детальніше

Приєднуйтесь до нас на каналі   Яндекс Приєднуйтесь до нас на каналі Яндекс.Дзен.

Переглянуто (189368) раз

Мало того, він став настільки звичний для нас, що, ставлячи свічку, багато хто не замислюються, а що означає ця дія?
Так само виникають питання: Чому не можна запалювати свічку від лампади, що б поставити її на свічник?
Кому і скільки свічок треба ставити?
Чи можна покласти свічку на свічник, якщо її вже нікуди ставити?
Чи можна тримати запалену свічку в руці і стояти з нею?
Кому поставити свічку про відпущення гріхів і що при цьому читати?
Чи можна поставити свічку про нехрещену новонародженого немовля, який захворів?
Чи можна ставити свічку за самого себе?
Чи можна вагітній жінці ставити свічки за упокій?
Чи можна ставити свічку за трагічно загиблого і взагалі за упокій нехрещених?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация