Швидка допомога: чи будуть українці платити за виклик лікаря?

Згідно з діючими нормами, бригада екстреної медичної допомоги повинна прибути на виклик в місті - за 10 хвилин, а в сільській місцевості - за 20 хвилин. Але цей норматив часто не витримується. Причому виною тому стають не тільки пробки, бездоріжжя і незручний під'їзд до будинку потерпілого, але також і механізм роботи диспетчерської служби та обробки виклику. EtCetera з'ясовував, як МОЗ планує вдосконалити роботу служби екстреної медичної допомоги, і доведеться українцям платити за послуги бригад, які прибудуть на виклик.

ДИСПЕТЧЕРСЬКІ. Щоб збільшити швидкість надання допомоги пацієнту, МОЗ запроваджує систему «Централь 103». Поки вона буде працювати в тестовому режимі - в 8 областях України (Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській) і місті Києві.

Система дозволить регіональним службам екстреної допомоги комунікувати між собою і направляти на виклик найближчу машину «Швидкої допомоги», незалежно від того, якій області або району вона належить Система дозволить регіональним службам екстреної допомоги комунікувати між собою і направляти на виклик найближчу машину «Швидкої допомоги», незалежно від того, якій області або району вона належить. Йдеться про випадки поблизу адміністративних кордонів, коли географічно медики сусідньої області знаходяться ближче до потерпілого. Електронний документообіг дозволить прискорити обробку виклику і буде відображати найбільш точну статистику роботи служби. Крім того, в подальшому система буде пов'язана з електронною картою пацієнта. І лікар «швидкої» зможе вносити в неї дані про стан хворого.

Таким чином, за прогнозами МОЗ, швидкість обробки даних скоротиться з 3-5 хвилин до 1 хвилини, швидкість доїзду - з 16-20 хвилин до 9-12 хвилин. Б олее 80% машин буде відправлятися на виклик автоматично (система буде вибирати найближчу), а понад мільйон людей з порушеннями слуху або мови отримають можливість виклику «Швидкої допомоги» неголосових способом.

ДВА В ОДНОМУ. Щоб уникнути дублювання роботи служб, максимально прискорити «доставку допомоги» пацієнтові і зробити виклик лікаря максимально зручним для кожного, планується об'єднати в єдиній диспетчерській виклики екстреного і невідкладного профілю. У Києві система вже працює. В інших регіонах для цих цілей поки існує два номери: 103 для екстрених викликів, коли життя пацієнта загрожує небезпека; і номер поліклініки за місцем проживання або пункту невідкладної допомоги для виклику лікаря в станах, які не вимагають госпіталізації.

Нова система позбавить пацієнта необхідності шукати або запам'ятовувати телефони «швидкої» і самостійно оцінювати тяжкість свого стану - рішення про те, яка допомога йому потрібна, прийме диспетчер і направить на виклик або бригаду екстреної допомоги, або лікаря невідкладної Нова система позбавить пацієнта необхідності шукати або запам'ятовувати телефони «швидкої» і самостійно оцінювати тяжкість свого стану - рішення про те, яка допомога йому потрібна, прийме диспетчер і направить на виклик або бригаду екстреної допомоги, або лікаря невідкладної. Більш того, диспетчер зможе перемкнути дзвонить на телефонного консультанта-медика, якщо випадок не можна кваліфікувати ні як невідкладний, ні як екстрений, або порекомендувати звернутися до свого сімейного лікаря.

ФІНАНСИ. Закон про державні фінансові гарантії включає екстрену допомогу в пакет гарантованих послуг. Це означає, що прибуття бригади на виклик, вся медична допомога, яка буде нею надано, а також транспортування в медзаклад залишаються безкоштовними для пацієнта. Фінансувати ці послуги вже з 2020 року буде Національна служба здоров'я. А поки служба екстреної медичної допомоги в усіх регіонах країни фінансується з медичної субвенції. Крім того, як стверджують в МОЗі, на ці цілі в проекті бюджету на 2019 рік передбачено окрему захищену статтю фінансування, щоб підтримати службу і допомогти регіонам, які відчувають економічні труднощі.

Читайте також: БУДЬ ЗДОРОВ! ЯК ПРАЦЮЄ «ШВИДКА» У США, АВСТРАЛІЇ І КАНАДІ

Висловити своє враження

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация