Свідоцтво про укладення (реєстрації) шлюбу

  1. Трішки історії
  2. Часто воно потрібно?
  3. Реєструвати чи ні?

Перший документ в життя російської родини - свідоцтво про укладення шлюбу , Яке видається працівником ЗАГС на церемонії одруження. Більш того, це єдиний документ, що підтверджує законність шлюбу, на підставі якого робиться відповідний запис у паспортах громадян.

Трішки історії

Перший документ в життя російської родини - свідоцтво про   укладення шлюбу   , Яке видається працівником ЗАГС на церемонії одруження

Документ цей відносно «молодий». До революції 1917 року в нашій країні шлюби освячувалися в церкви і підтверджувалися рукописними свідченнями, на які ставилися печатки єпархії та місцевого правління. З приходом до влади більшовиків функцію реєстрації шлюбів стало виконувати держава, і з'явився документ державного зразка.

Спочатку свідоцтво про реєстрацію шлюбу містило інформацію про місце одруження, дату та номер акта, а також прізвища після реєстрації, імена та по батькові подружжя. У такому вигляді вона проіснувала до середини п'ятдесятих років минулого століття. Потім перелік відомостей був доповнений, і в результаті в документі стала вказуватися наступна інформація:

  • для кожного з подружжя:
  • дошлюбне прізвище;
  • ім'я по батькові;
  • дата і місце народження;
  • громадянство;
  • національність;
  • дата одруження;
  • дата і номер реєстраційного запису;
  • прізвища подружжя після укладення шлюбу;
  • місце реєстрації;
  • дата видачі документа.

Надалі численні зміни стосувалися тільки зовнішнього вигляду і ступеня захисту свідоцтва, зміст же залишається незмінним до сих пір.

Часто воно потрібно?

З моменту створення сім'ї свідоцтво про укладення шлюбу необхідно надавати в більшість установ при здійсненні юридично значимих дій, таких як:

Причому якщо шлюб офіційно зареєстрований, то свідоцтва про народження дітей видаються безкоштовно, в іншому випадку доведеться сплатити держмито.

Оскільки даний документ досить затребуваний, краще зробити його нотаріально завірену копію, яка має однакову юридичну силу з оригіналом, оскільки в іншому випадку є ризик, що воно повністю прийде в непридатність або, гірше того, загубиться.

Звичайно, втрачене або зіпсоване свідоцтво про реєстрацію шлюбу можна замінити, і процедура ця не складна, але краще застрахувати себе від подібних ситуацій. Адже якщо шлюб був зареєстрований в іншому місті, то для отримання нового документа доведеться або самостійно туди їхати, або чекати, поки бюро ЗАГС направить запит за місцем реєстрації, а це може відняти досить багато часу.

Реєструвати чи ні?

Ставлення до шлюбу в сучасному суспільстві сильно змінилося, стало більш вільним. Нерідко люди роками живуть разом, заводять дітей, купують дороге майно, але при цьому в шлюбі не перебувають. Років двадцять тому подібні випадки були чи не поодинокими і викликали осуд, тоді як зараз це стало звичайним явищем.

Однак слід пам'ятати, що незареєстровані відносини можуть принести чималі проблеми. Наприклад, в разі розладу доводити, що машина куплена на спільні гроші, доведеться в суді, і не факт, що вдасться це зробити. Крім того, при працевлаштуванні за кордоном роботодавці за інших рівних умов зазвичай вибирають працівників, які перебували у зареєстрованому шлюбі.

Реєструвати чи ні?
Часто воно потрібно?
Реєструвати чи ні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация