Свинини не підкладуть: АП ​​з'ясовувала особливості шкільного меню

  1. Матеріали по темі

В середньому по Приамур'я ціна обіду - 85,43 рубля

Її колеги з комбінату шкільного харчування, в штаті якого вже чотири роки працює Марина Коваленко, починають робочий день ще раніше - з 4 години ранку: кожен день вони готують напівфабрикати, обіди і випічку для 20 тисяч школярів амурської столиці. Комбінат - підприємство міської адміністрації, і приготовані тут обіди потрапляють і на дитячий стіл, і на стіл чиновників мерії.

Дешевше тільки в ЄАО

Директор Благовіщенській школи № 17 Наталія Парфенова підтверджує - у них годують по-домашньому. «Ось зараз у мене шлунок болить - мені готують спеціально», - посміхається вона. З 1119 учнів приблизно 80 відсотків отримують гарячі сніданки і обіди. Велика частина хлопців харчується за батьківські гроші, але є діти з малозабезпечених і багатодітних сімей, за яких платить муніципалітет. Повноцінний обід з першим, другим, салатом і компотом в їдальні коштує близько 80 рублів. В середньому по Приамур'я ціна такого обіду - 85,43 рубля. Вона одна з найнижчих по всьому Далекому Сходу. У рейтингу інформаційно-аналітичного порталу agro2b.ru, дешевше амурських шкільні обіди тільки в Єврейської автономії - в середньому 82,13 рубля. Але найчастіше школярі купують або сніданок вартістю 25 рублів, або полуденок, що обходиться в 50 рублів. Меню трапези залежить від можливостей батьківського гаманця і від смаків самих хлопців.

На 25 рублів можна купити бутерброд з сиром і чай або манну кашу з маслом і бутерброд з повидлом - щодня пропонують різний варіант перекусу. Раціон складають відразу на 10 днів. За 50 рублів діти отримають обід з омлету з ковбасою, шматочка хліба і компоту, або сосиску з макаронами і чай, або рибну котлету з рисом і солоний огірок. Для малозабезпечених школярів міський бюджет виділяє 36,6 рубля в день на харчування. За ці гроші в їдальні нагодують, наприклад, відвареної ковбасою з тушкованою капустою, хлібом і чаєм або рагу з куркою або м'ясний котлетою і горохове пюре з соусом.

Цього року шкільне харчування подорожчало на 10 рублів. Тобто перекус, за який зараз віддають 25 рублів, на початку року обходився в 15. А обід - в 40 рублів. За словами директора комбінату шкільного харчування Максима Хименко, це пов'язано з різким стрибком цін на продукти, які подорожчали в середньому на 20-40 відсотків. Націнку на продукцію комбінату встановлює міська адміністрація. Але й саме підприємство не зацікавлене піднімати ціни - субсидій з міського бюджету воно не отримує (але перераховує туди частину прибутку), і його доходи і розвиток безпосередньо залежать від того, скількох дітей воно годує. Як кажуть в школі № 17, хлопців, чиї сім'ї можуть собі дозволити гарячі обіди, після подорожчання стало менше.

Свинині стіл замовлений

- Наші діти їдять все! - хвалить вдячних їдців здоби Марина Коваленко. - Смаженко ось уже розібрали, дуже люблять булочки з какао.

23

тисячі учнів відвідують школи Благовещенська. 80% з них купують гарячі сніданки і обіди, приготовлені комбінатом шкільного харчування. Перші партії готової продукції комбінат відправляє в школи о 8.00

Вона разом з другим кухарем - автори і виконавці не тільки обідів, а й різноманітною випічки, гори якої височіють на деках.

Більшу частину здоби випікають в самих школах, а ось кошики, соковито і коржики готують в корпусі комбінату шкільного харчування. Як пояснюють на комбінаті, не у всіх їдальнях є можливість працювати з пісочним тістом. У штаті підприємства в цілому 99 чоловік - велика частина з них працює на базі шкільних їдальнях, майно яких комбінат використовує. У корпусі комбінату працює 30 чоловік. І саме ці кухарі випікають в місяць близько 21 тисячі кондитерських виробів. Інший напрямок роботи підприємства - виробництво напівфабрикатів. П'ять співробітниць м'ясного цеху в день ліплять близько 7000 одних тільки котлет, які роблять з яловичини, курки, риби. Відповідно до Держстандарту, свинини в шкільному меню немає - це дуже жирне м'ясо. Крім того, на комбінаті обробляють м'ясо і відправляють порції в ті школи, де, за нормами СанПіН, в їдальнях співробітники самі можуть ліпити котлети.

У пошуку ринку збуту

Є тут і варильний цех, де готують салати і обіди (перше і друге) для тих шкіл, в яких є тільки буфети. Таких в місті чотири, і всі вони в віддалених районах - селі Садовому, Мохової Паді і селищі Аеропорт.

Смажити їжу, призначену для дітей, не можна. Тому ті ж котлети максимум злегка обсмажують, а потім доводять до готовності в пароконвектоматах. «Їх у нас два, і це велика підмога. У них одночасно можна готувати і овочі, і рис, і котлети - запахи не змішуються. Встановив час і температуру, і машина сама все приготує », - кажуть на комбінаті.

4

роки тому в Благовєщенську почав роботу комбінат шкільного харчування. До цього обіди школярам готували приватні підприємства, які стали відмовлятися обслуговувати «невигідні» школи, де мало дітей або навчаються хлопці з незабезпечених сімей

На підприємстві сподіваються, що в наступному році проведуть модернізацію і встановлять конвеєр в м'ясо-рибному цеху, щоб ліпити котлети вже не вручну. У планах також закупити два холодильника шокової заморозки, в яких напівфабрикати замерзали б за кілька годин. Зараз, щоб довести їх до потрібної кондиції (за ГОСТом до «дерев'яного» стану), потрібно 12-24 години в залежності від ваги продукту.

- Ціна питання - близько мільйона рублів. Але в 2013 році ми кинули сили на забезпечення харчуванням подтопленцев і рятувальників, які ліквідували наслідки повені. У минулому році вклалися в оновлення варильного цеху. У наступному році, сподіваюся, встановимо конвеєр. Модернізація дозволить нам збільшити обсяги виробництва і оборотність продукції, - коментує директор Максим Хименко. - Ми шукаємо нові ринки збуту, щоб заробляти більше, - місяць тому уклали договір з педколеджу, в чотирьох філіях якого тепер можна купити нашу продукцію. Забезпечуємо ми і буфет міської адміністрації. А також одне з підприємств міста. Думаю, в магазинах наші напівфабрикати були б затребувані - ми все робимо по ГОСТам, наші котлети з м'яса.

Мерія взяла шкільне харчування на контроль

Адміністрація Благовещенська взяла на особливий контроль роботу комбінату шкільного харчування. Підприємству потрібно усунути недоліки, які виявили під час перевірки його діяльності співробітники контрольно-рахункової палати міста. Зауваження стосувалися дотримання законодавства при проведенні закупівель та укладання договорів оренди майна шкільних їдальнях. Крім того, було піднято питання про відшкодування школам частини комунальних платежів за використання електрики і води. «Проведення закупівель вже приведено у відповідність до законодавства, - зазначила заступник міського голови Благовещенська Світлана Яковлєва. - Зараз у всіх школах встановлюють лічильники, до 1 січня всі установи будуть обладнані. Це вирішить питання компенсації витрат на ЖКП. З приводу договорів оренди - цей механізм зараз розробляють в управлінні освіти міста. Начальник управління відзвітує про виконану роботу в січні наступного року ».

Як відзначили в мерії, якість харчування дітей в школах не викликало нарікань у КСП.

КОМЕНТАР

Максим Хименко, директор МКП «Комбінат шкільного харчування»:

- Через наші склади в місяць проходить більше 200 тонн продуктів. У нас дуже жорсткий контроль якості привозимо товару. Його перевіряють на відповідність наданим сертифікатами, вивчають його якість і тільки після цього пускають у виробництво. У разі якщо постачальник надає неякісну сировину, ми повертаємо йому партію. По молоку і м'ясу співпрацюємо з місцевими виробниками. М'ясо нам поставляє підприємець, який закуповує його у амурських фермерів. Молоко і молочну продукцію купуємо у молочного комбінату.

РЕЦЕПТ ІЗ ШКІЛЬНОГО МЕНЮ

Котлета «Любительська» з кети з морквою

На 10 порцій: філе кети - 690 г, морква - 200 г, хліб пшеничний - 75 г, цибуля - 75 г, яйце - 3 шт., Молоко - 100 г, сухарі панірувальні - 60 г, масло рослинне - 38 г, сіль .

Філе риби подрібнюємо разом з замоченим в молоці хлібом, вареною морквою і припущені в маслі цибулею. Додаємо яйця, сіль. Добре перемішуємо і формуючи котлети. Обвалюють їх в сухарях, укладаємо в сотейник, змащений маслом. Злегка обсмажуємо. Потім додаємо трохи води і при закритій кришці млоїмо при високій температурі 15-20 хвилин.


Матеріали по темі

«За 36 рублів школяра не нагодуєш»: Благовіщенському батькам презентували нове меню 15.01.2019, 16:02 «Ми всі трохи в шоці»: в школі Сковородіно прокоментували скандал з роздачею їжі руками 12.10.2018, 16:21 Відмінний сніданок для відмінників: як вибрати правильний ранковий раціон для школярів 26.09.2018, 3:38 Електронна їдальня заробила в школі Білогірська 26.12.2017, 18:02 Замов булочку через смартфон: в Приамур'ї впроваджують електронні столові 06.12.2017, 11:46 Сосиски і тушки курчат-бройлерів відвезли на скотомогильник з серишевской школи 22.09.2017, 15:56 Для Благовіщенських дітей-інвалідів введуть дворазове харчування в школах 01.07.2017 18:55 Амурських школярів годуватимуть місцевими продуктами 19.06.2017, 17:57 Роботу шкільних їдальнях амурської столиці хочуть продовжити на годину 01.02.2017, 13:29 Гарячий обід проти булочок: 6 варіантів шкільних обідів і сніданків представили в Благовєщенську 02.12.2016, 9:52 Шкільну електронну столову презентували в Благовєщенську 01.12.2016, 16:12

показати ще

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация