Світ дитинства кочовий Азії »Tuva.Asia

Рецензія на книгу: Сунде Г Рецензія на книгу: Сунде Г.Д. Світ дитинства кочовий Азії: досвід духовно-морального виховання. Кизил, 2009. - 168 с.

Sunduy GD The world of the childhood of nomadic Asia : Experience of spiritually-moral education. Kyzyl, 2009. - 168 p.

L. Y. Holina

Представлена ​​робота присвячена специфіці Тувинської-монгольської моделі виховання, способам, прийомам і засобам народної педагогіки. Хронологічні рамки монографії охоплюють період, починаючи з тюркського середньовіччя по теперішній час. Такий історичний підхід пояснюється дослідженням тривалого процесу інтеграції Етнопедагогіческіе традицій тюркських і монгольських племен на великій території Центральної Азії і дає можливість позначити спільність культури. Автором залучено значне коло самих різних за змістом джерел: «Поезія стародавніх тюрків», всесвітнє відомий твір «Таємна історія монголів», етнографічна і археологічна література, польові матеріали і т.д.

Монографія складається з передмови, чотирьох розділів, післямови, двох додатків, літератури і глосарію, восьми фотографій. Робота включає в себе ряд досить незалежних глав, об'єднаних загальною логікою змісту світу дитинства кочових товариств, що мають багато ідентичного в силу територіальної і культурної близькості.

У першому розділі «Зона дитинства в календарній культурі кочівників» розглядаються питання народного циклічного календаря і пов'язані з ним приписи щодо періоду дитинства. Тут вперше автором зроблена спроба розкриття понять «зона дитинства», «Етнопедагогіческіе вчення« з ү з ү до »(з ү з ү ктеер)».

У розділі «Віковий символізм і ціннісно-нормативні підходи в духовно-моральному вихованні дітей» представлено кілька варіантів періодизації дитинства. Вони і доводять, що вік і виховання дитини завжди пов'язані з світоглядом і світовідчуттям народу, його життєдіяльністю. Автором розкривається вікової символізм етнокультури, описана дитяча обрядова практика.

Глава «Духовні субстанції в традиційних уявленнях кочівників» присвячується ідеалу досконалої людини на основі філософії мікрокосму за допомогою матеріалів фольклору, побуту, релігійних поглядів і народної педагогіки.

В останньому розділі «Духовно-моральне виховання в системі загальної освіти» висвітлені хід і результати педагогічного експерименту «Прогресивні ідеї і досвід народної педагогіка в духовно-моральному вихованні учнів 1-6 класів тувинській сільської школи». Тут також розкривається зміст УМК.

Головна ідея монографії Г. Д. Сунда полягає в тому, що народна педагогіка повинні бути відроджена, вона веде дітей в стихію рідної культури, при цьому поважаючи традиції і звичаї інших народів. Монографія написана на досить високому рівні, в ній відображені основні системоутворюючі властивості народної педагогіки двох сусідніх народів, яка представляє собою результат складного синтезу і взаимопереплетение. Г. Д. Сунде, виявляючи загальну схему виховання дітей кочівників, не допустила її переоцінку, зуміла позначити особливість виховання кожного народу.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация