Світлиця в темниці

Одного разу до нас в редакцію зателефонував чоловік, який відбуває покарання в 4-ої лікувально-виправній колонії, і попросив від імені всіх мусульман висловити подяку через нашу газету начальнику установи Даміру Мансуровичу Одного разу до нас в редакцію зателефонував чоловік, який відбуває покарання в 4-ої лікувально-виправній колонії, і попросив від імені всіх мусульман висловити подяку через нашу газету начальнику установи Даміру Мансуровичу. Цей дзвінок, звичайно ж, не міг не привернути нашу увагу і, було вирішено зустрітися з начальником і мусульманами даної колонії.

Зазвичай керівники виправних установ суворі і небагатослівні. З огляду на це, я довгий час ламала голову над тим, які питання підготувати до зустрічі з Даміром Мансурович. Однак, коли я вперше побачила його, всі сумніви розвіялися: стало зрозуміло, що це добрий, м'який, чуйний, великодушний чоловік. Говорячи про заснування, він почав розповідати про свої перші враження, коли тільки-тільки прибув в колонію: «Ця установа цікаво тим, що тут лікуються хворі на туберкульоз. У нас є туберкульозна лікарня і санітарний відділення. Своєрідний режим засуджених. При першому своєму обході я був здивований тим, що чоловіки мають можливість поспати і вдень. Таких умов, як у нас, немає ніде. Люди з ранку снідають, потім йдуть на лікувальні процедури. Після соціально-правових заходів все йдуть обідати. Важкохворі приймають ліки і йдуть відпочивати. Мусульмани йдуть в мечеть. Хтось працює в одному з цехів при колонії, хтось вчиться. Є й такі, хто отримує вищу освіту », - каже Дамір Мансурович.

За словами керівника, незважаючи на численність різних націй, всі живуть в мирі та злагоді. Якщо на одній стороні знаходиться церква, то недалеко від неї височать мінарети мечеті. Найближчим часом планується будівництво синагоги для євреїв. Говорячи про мечеті, вона побудована в 2003 році. На сьогоднішній день це найбільша цегляна мечеть серед мечетей колоній Росії.

«За традиціями кожної нації свята проводимо в масштабах всієї установи, так як кожен засуджений - це, в першу чергу, людина. За поглядами зрозуміло, як вони чекають свята », - каже Дамір Мансурович. На питання: «Напевно багато бажаючих відвідувати мечеть, кожному чи дозволяється це робити?» Начальник відповів: «У колонії багато мусульман з Чечні, Дагестану, Інгушетії, Таджикистану, Узбекистану. При прибутті вони в першу чергу запитують, чи є у нас мечеть. Кожен бажаючий відвідувати мечеть перевіряється, потім за ступенем тяжкості захворювання та іншим параметрам складається список ».

Коли ми увійшли в мечеть, там знаходилися 7-8 чоловік. Вони читали Коран. Відразу ж звернула увагу на чистоту і порядок навколо. Чайник свистить, на підлозі - м'які килими, цвітуть різноманітні рослини. Загалом, там панувала атмосфера затишку і душевного спокою. «Наша мечеть - особлива, - сказав Дамір Мансурович. - Рослини, які не можуть рости в інших кімнатах і будинках, тут просто процвітають ». Ще раз переконалася в тому, що в цьому будинку Аллаха є нур (світло) і баракат (благо).

Бачити здорових чоловіків за гратами мені здалося дикістю, однак, незважаючи на це, я приховала свої емоції і почала задавати цікаві для мене питання. «Ви - мусульмани. Чому ж замість того, щоб спочатку вести праведний спосіб життя, ви переступили закон? Відвідуючи мечеть, просите ви у Аллаха прощення за скоєне? Чи можете ви в науку іншим розповісти про свої злочини? .. »Чоловікам не вистачило сміливості відповісти що-небудь, хоча по їх опущеним поглядам я зрозуміла, що вони каються за свої гріхи. Зрештою один з них (Ісмат) посмелел і почав розповідати про свою долю. «Я читаю намаз з 14 років, отримав релігійне виховання в сім'ї. У колонію на 8 років потрапив за поширення наркотиків. Тоді мені було 30 років. Я свою вину, звичайно, визнаю. У суді суддя навіть здивувався моїм вдячним показаннями, тому як зазвичай багато заперечують звинувачення в свою адресу. Я був правдивий, бо знав, що Аллаха мені не обдурити ». Після нього і інші почали розповідати.

«Нас в сім'ї 12 дітей - я найстарший, - зізнався Юльча. - Тому я допомагав батькам виховувати молодших братів і сестер. Через безробіття в Таджикистані, я приїхав на заробітки в Москву. Хотів, щоб мої рідні не відчували потребу, але в підсумку я скоїв злочин - убив людину. Я визнаю свою провину, каюсь, але минулого не повернути ».

Пізніше про свою долю повідав Ельчин Еміне (він - староста в мечеті): «Я потрапляю в цю колонію втретє. Але тільки цього разу долучився до мечеті. Де б не знаходилися мусульмани, вони завжди намагаються жити дружно, допомагаючи один одному. Тут у нас те ж саме. Разом читаємо Коран, здійснюємо п'ятикратну молитву, вивчаємо арабську мову. Навіть представники інших національностей, цікавлячись Ісламом, почали відвідувати мечеть. Ми звертаємося до керівництва колонії з найрізноманітнішими проханнями і нам завжди сприяють у міру можливостей. Ми постимо в місяць Рамадан, читаємо таравіх-намази. Провели Курбан-байрам в масштабі всієї колонії. Якби керівник був поганим, якби він був глухий до наших прохань, то такого свята б не було. Мусульмани зібрали гроші на закупівлю продуктів і солодощів, приготували смачний плов. А халяльна продукція продається в магазині при колонії. У цьому - велика заслуга Даміра Мансурович. У день Курбан-байрам ми постаралися пригостити кожного засудженого. Тим, хто лежить в лікарні, у кого немає рідних і близьких, які могли б відвідувати їх і приносити їжу і гроші, ми роздавали хаєр (милостиню). Ось так ми живемо », - каже гончар.

Спілкування починалося важко, але поступово ми розговорилися. Я побажала засудженим мусульманам триматися прямого шляху, цінуючи кожну хвилину життя. На тому ми попрощалися.

Про Аллах, нехай ці минулі мирські випробування люди більше не вчинять злочинів, допоможи їм влаштувати життя на свободі!

Гузель Шакірова.

Статистичні данні:

Даною колонії виповнилося 55 років.

В розрахованої на 1330 осіб колонії на сьогоднішній день утримуються 870 чоловіків, з них близько двадцяти - татари.

42 людини у віці до 25 років.

127 чоловік у віці від 25 до 30 років.

30-35-ілетній - 218 чоловіків.

424 людини відбувають покарання будучи у віці від 35 до 55.

У віці до 60 років - 29 осіб.

15 засуджених старше 60-й.

Основний контингент - з Удмуртської республіки;

200 осіб - з Мордовії;

162 людини - з Ульяновської області;

З Рязанської області - 42 людини.

На питання: «Напевно багато бажаючих відвідувати мечеть, кожному чи дозволяється це робити?
Чому ж замість того, щоб спочатку вести праведний спосіб життя, ви переступили закон?
Відвідуючи мечеть, просите ви у Аллаха прощення за скоєне?
Чи можете ви в науку іншим розповісти про свої злочини?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация