Світова Політика і Ресурси

12 Лютий 2016

У 1998-му була створена спільна експертна група по вивченню трансіранского водного проекту, а в наступному році уряд Ірану офіційно схвалив доопрацьоване ТЕО каналу У 1998-му була створена спільна експертна група по вивченню трансіранского водного проекту, а в наступному році уряд Ірану офіційно схвалив доопрацьоване ТЕО каналу.

Загальна протяжність цього судноплавного шляху складе близько 700 кілометрів, в тому числі по фарватерах річок північно-західного (прикаспійського) і південно-західного Ірану, включаючи прикордонне з Іраком міжнародне русло-фарватер Шатт-ель-Араб, - до 450 км. Необхідні інвестиції зі спорудження всієї артерії були оцінені іранською стороною в 2012-2013 рр., Мінімум, в 10 млрд дол., В тому числі по сполучному трансіранского ділянці (північний захід - південний захід) - в 5,5 - 6 млрд. повна окупність проекту настане, по іранських оцінками, на п'ятий рік з часу введення артерії в експлуатацію.

За тими ж оцінками, введення в дію трансіранского каналу забезпечить Росії і Ірану транзитні доходи, відповідно, в 1,2 -1,4 і 1,4-1,7 млрд дол. На третій-четвертий роки експлуатації. Детальніше тут

19 Січень 2016

Китай неспроста висловлює надію на стабілізацію ситуації на Близькому Сході, а заодно робить часті заяви з приводу збереження стабільності в районі Ормузської протоки Китай неспроста висловлює надію на стабілізацію ситуації на Близькому Сході, а заодно робить часті заяви з приводу збереження стабільності в районі Ормузської протоки.

Ормузьку протоку - одна з «артерій» Нового Шовкового шляху. Через цю транспортну артерію надходить значна частка нафти, що імпортується КНР з Близького Сходу. При цьому Іран є одним з основних китайських постачальників. Однак Пекін закуповує нафту і у саудитів, думаючи про диверсифікацію поставок. І тут в економіку втручається політика. У трійку провідних постачальників входить і Ірак, ситуацію в якому стабільною не назвеш. На частку Пекіна зараз припадає 50% іракського нафтового експорту. Сукупно Ер-Ріяд, Тегеран і Багдад дають Китаю більше 50% споживаної ним нафти.

США намагаються послабити торговельні зв'язки Саудівської Аравії і Ірану з Китаєм. Вашингтон не зацікавлений в тому, щоб Китай безроздільно панував в цих країнах: адже сукупні запаси нафти в Саудівській Аравії та Ірані оцінюються в 400 млрд. Барелів.

Тому, хто купує нафту у політичних супротивників на кшталт Ірану та Саудівської Аравії і одночасно прокладає глобальний «Новий Шовковий шлях», блокування Ормузької протоки, цієї найважливішої транспортної артерії, доводиться мати на увазі не тільки ймовірний економічну та політичну кризу в складному регіоні, але навіть і військове зіткнення протиборчих сторін. Деякі аналітики вважають, що «на ескалацію напруженості» в Ормузькій протоці розраховують американці, яким не подобається «безроздільне панування» КНР в деяких країнах регіону. Детальніше тут

14 Березень 2014

протестного руху іракських арабів-сунітів скористалися в своїх інтересах арабські монархії Перської затоки, де при владі перебувають салафітского сунітські клани ... протестного руху іракських арабів-сунітів скористалися в своїх інтересах арабські монархії Перської затоки, де при владі перебувають салафітского сунітські клани. Вони взяли курс на те, щоб не допустити створення осі Багдад - Тегеран - Дамаск і освіти «шиїтської дуги», яка в першу чергу загрожувала б позиціях РСАДПЗ в регіоні. Найбільшу підбурювальну активність в Іраку взяли на себе Саудівська Аравія і Катар, які за допомогою спецслужб і через неурядові ісламські благодійні фонди надають фінансову та військову допомогу різним угрупованням іракської збройної опозиції. При цьому велика частина грошей і зброї потрапляє в руки найбільш радикально налаштованих угруповань, пов'язаних з «Аль-Каїдою», або близьких до неї по ідеології бандформувань. Фактично, в останні 2-3 місяці саудівці та катарці перетворили Ірак в арену збройних боїв між сунітами і шиїтами за прикладом громадянської війни, яку Ер-Ріяд і Доха розпалили в сусідній Сирії.

Екстремістські ісламістські угруповання стали погрожувати вже засадам саудівського королівства. І в Ер-Ріяді вирішили діяти самостійно, без оглядки на США. Для початку приборкавши надто норовливий Катар, де розташована найбільша на Близькому Сході американська база ВПС.

Відкликанням послів з Дохи справа не обмежиться. Нібито саудівська влада вже готові оголосити про закриття кордонів з еміратом, що залишить йому тільки морський і повітряний шляху спілкування із зовнішнім світом. Якщо і це не допоможе - то можна очікувати зміну глави Катару на діяча, лояльного саудівцям. Цілком очевидно, що Ер-Ріяд переслідує дві основні мети - покарати тих «союзників» по ​​РСАДПЗ, хто намагається нормалізувати відносини з Іраном - головним суперником КСА в Перській затоці, і приборкати надто осміліли радикальних ісламістів, які стали загрожувати безпеці саудівського королівства, де збереження у влади одряхлілої династії Аль Сауд все більш дратує молоде покоління салафітських екстремістів, в тому числі саудівських підданих, які пройшли військову школу «партизанської боротьби» в Сирії та Іраку, а також Ємені. Саудівські спецслужби нарешті усвідомили, що наступною ціллю бойовиків ісламізму може стати сам правлячий режим КСА. Тим більше, що катарці продовжують надавати їм величезні фінансові кошти.

Якщо нинішній конфлікт у Перській затоці переросте у відкрите військове протистояння США не зможуть не втрутитися в нього, враховуючи, що КСА - основний постачальник нафти на світовий ринок, а Катар - головний експортер зрідженого газу. І якщо вони остаточно посваряться, то може впасти весь світовий ринок енергоносіїв. Детальніше тут

12 Березень 2014

Катар оголошений ізгоєм в Перській затоці Катар оголошений ізгоєм в Перській затоці. Міністри закордонних справ трійки зажадали від Катару - "покровителя" Братів-мусульман, заборонених в більшості країн Перської затоки, "не підтримувати жодних організацій, спрямованих на загрозу безпеці та стабільності будь-якого члена ОССПЗ" .Це означає, що перед прийшли до влади в минулому році новим еміром Катару відкриваються шляхи до зближення з раніше ворожим Іраном, з яким у нього дуже багато спільних економічних інтересів, перш за все, в нафтогазовій галузі. Катар веде себе впевнено, на загострення пішли саме його представники. Безпека Катару гарантує розташована на території країни база ВПС США. Детальніше тут

9 Май 2013

З 6 по 30 травня США проводить в зоні Перської затоки масштабні військові навчання з розмінування і захисту морського інфраструктури за участю більш ніж 30 країн З 6 по 30 травня США проводить в зоні Перської затоки масштабні військові навчання з розмінування і захисту морського інфраструктури за участю більш ніж 30 країн.

Генеральний директор Центру з вивчення сучасного Ірану Раджаб Сафаров заявив що, США сьогодні є архітектором сунітсько-шиїтського протистояння.

Голова Ісламського комітету Росії Гейдар Джемаль припустив що США нецікаво щоб до влади в Ірані прийшли прозахідні ліберальні сили для проведення політики поступок. Так само не цікава трійка, яка спирається на Росію Китай Пакистан. США нецікаво бо вони ведуть політику на дестабілізацію. Вони хочуть розбити трійку Китай Іран Китай. Ведуть політику дестабілізації в Пакистані. Переворот в Пакистані штовхне Індію в обійми США. США не в змозі піднімати градус тиску на двох флангах, вони як сполучені посудини. Китай блискуче розіграв північнокорейську карту і йому вигідні антиіранські демонстрації, США потрапили в цугцванг. Навчання в Перській затоці не більше ніж демонстрація ...

За інформацією блога Л.Московкіна

12 Березень 2012

У Бахрейні тривають багатотисячні акції протесту У Бахрейні тривають багатотисячні акції протесту. Основну масу мітингуючих складають шиїти, які вимагають обмежити владу правлячого країною сунітської меншини. Шиїтів підтримує Іран, королівська ж сім'я спирається на Саудівську Аравію і США - в Бахрейні знаходиться штаб-квартира американського 5-го флоту.

За подіями в Бахрейні уважно стежать і в сусідній Саудівській Аравії, де шиїти компактно проживають у Східній провінції, на території якої знаходяться найбільші родовища нафти. У минулому році там теж спалахнули хвилювання - в деяких містах між поліцейськими і повсталими шиїтами йшли справжні вуличні бої. В Ер-Ріяді переконані, що за спиною "заколотників" стояв Тегеран - головний геополітичний суперник саудівців в боротьбі за вплив в ісламському світі.

Одним з фронтів цієї боротьби і став Бахрейн, розташований в 18 км від узбережжя Саудівської Аравії і навіть з'єднаний з нею мостом. "Обмежений контингент" саудівських військ вже допоміг королю Хамаду впоратися зі "баламутами". Саудівські принци дають зрозуміти, що "братня династія" може і в майбутньому розраховувати на їхню солідарність - особливо в боротьбі з "п'ятою колоною" іранських аятол.

За матеріалами: Максим Юсін Газета "Коммерсант"

9 Лютий 2012

Зростаюча напруженість навколо Ірану змушує імпортерів гарячково шукати нові джерела нафти і стимулює експортерів висувати сміливі пропозиції Зростаюча напруженість навколо Ірану змушує імпортерів гарячково шукати нові джерела нафти і стимулює експортерів висувати сміливі пропозиції.

Частка власне іранської нафти на світовому ринку відносно невелика: за даними ОПЕК, він експортував в минулому році трохи більше 2,5 млн барелів на добу (при загальному обсязі світового споживання в 90 млн барелів). Однак

далі »

23 Січень 2012

Місія спостерігачів ЛАД, що завершується 19 січня, не внесе ясності в ситуацію ... Місія спостерігачів ЛАД, що завершується 19 січня, не внесе ясності в ситуацію. Логіка підказує, що Рада ЛАД охарактеризує ситуацію в Сирії як непередбачувану, що супроводжується постійним зростанням кількості жертв. Значить, не залишається нічого іншого, як вжити заходів до роз'єднання сторін, тобто ввести в Сирію іноземні контингенти.

Виникає питання: для чого?

далі »

Виникає питання: для чого?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация