Свіжий чорнослив: правильний вибір, зберігання та в чому користь

  1. Чим корисний свіжий чорнослив, корисні властивості
  2. З чого роблять чорнослив? Кращі сорти чорносливу
  3. Правильний вибір свіжого чорносливу
  4. правильне зберігання


Чорнослив - рекордсмен за популярністю серед сухофруктів. Його люблять дорослі і діти, використовуючи в їжу як окремий продукт, для приготування компотів і солодощів, а також як додатковий інгредієнт в салатах і м'ясних стравах.

Це стовідсотково корисний продукт, якщо він обраний правильно. Як визначити якісний, тобто свіжий чорнослив серед його різноманіття на прилавках торгових точок і як зберегти чорнослив найкращим способом?

Спочатку поговоримо про користь цього чудового продукту.


Чим корисний свіжий чорнослив, корисні властивості

Саме основне - вміст вітамінів груп Е, РР, В, С і важливих мікроелементів (кальцій, калій, фосфор, марганець, магній, залізо, йод, кобальт, цинк, мідь). Плюс чорнослив багатий клітковиною, органічними кислотами і пектинами. Незважаючи на високу калорійність, цей сухофрукт має низький глікемічний індекс і має властивість швидко насичувати організм. Його просто не з'їсти в великій кількості.

Чорнослив володіє антибактеріальними властивостями. Його рекомендують при інфекціях порожнини рота і для боротьби з сальмонелою та кишковою паличкою.

Свіжий доброякісний чорнослив грає важливу роль в нормалізації обміну хімічних речовин і регулювання роботи шлунково-кишкового тракту. Якщо з'їдати щодня по 5 штук цього продукту, це буде сприяти виведенню шкідливих речовин з організму, зменшенню запорів і поліпшенню роботи кишечника.

Завдяки великому вмісту антиоксидантів чорнослив, як, наприклад, і якісні горіхи , Має омолоджуючий і тонізуючу дію на організм. Є ряд хвороб, при яких рекомендується включати в раціон свіжий чорнослив: анемія, авітаміноз, гіпертонія (нормалізує тиск), захворювання кишечника, хронічна втома і навіть онкологія.


З чого роблять чорнослив? Кращі сорти чорносливу

Чорнослив хорошої якості виходить з сортів слив з дрібної кісточкою і вмістом цукру не менше 12%. Найбільш культивованими в середніх широтах є сорт Угорка з великими плодами, Стенлей з майже чорними ягодами і високою врожайністю, Кубанська легенда, Синя птиця.

Для сушіння слив не годяться надто великі плоди, так як вони швидко починають загнивати і псуються. Оптимальна вага - до 40 грам. Також потрібно знати, що недоспелий плоди для виготовлення чорносливу не підходять. Краще їх вибрати навіть трохи перезрілий.


Правильний вибір свіжого чорносливу

Тепер про головне - про вибір. Дуже важливо вміти правильно визначити свіжість сухофруктів. Як це зробити і як зберегти чорнослив, щоб він не втратив свої корисні властивості?

Природний спосіб висушування слив на сонці має на увазі тривале його витримування на відкритому повітрі, в результаті чого він втрачає вологу, зморщується і перетворюється в звичний для наших очей продукт. Це найкращий спосіб, але він занадто тривалий. Тому часто застосовують прискорені способи висушування: з температурною обробкою (в печі, або, ще гірше, з використанням паяльної лампи) або хімічної (обкурюють сірчистим газом, а він токсичний!). Зрозуміло, що при температурній обробці свіжий чорнослив втрачає корисні властивості, більшість вітамінів руйнується. А після обробки газом кінцевий продукт може мати шкідливі для споживача властивості.

При виборі якісного чорносливу звертайте увагу насамперед на його вид, який допоможе визначити свіжість і якість. Перевіряйте за такими ознаками:

1. Колір повинен бути чорний. Якщо є відтінок коричневого, швидше за все, перед сушінням ягоди були оброблені окропом з метою дезінфекції.

2. Поверхня чорносливу повинна бути матова. Якщо вона має виражений блиск, то його піддали обробці гліцерином. Вживати такий продукт можна тільки після ретельного миття. Ніякого нальоту не повинно бути присутнім.

3. Якщо пом'яти чорнослив, він не повинен залишати слідів на пальцях. Ягоди повинні бути в міру пружними і не жорсткими.

4. Смак свіжого чорносливу повинен бути приємно солодким з невеликою кислинкою, без сторонньої домішки і гіркоти.

5. Найбільш корисним на сході вважається чорнослив, висушений з кісточкою.

Отже, головні правила вибору свіжого та якісного чорносливу: матова поверхня, чорний колір, відсутність глянцю. Ці правила стосуються і вибору інших сухофруктів: чим красивіше зовнішній вигляд, тим вони менш корисні.

Ще є один спосіб визначити свіжий чорнослив і його якість: після півгодинного замочування у воді хороший продукт місцями побіліє, а після хімічної і термічної обробки - немає.

Після покупки свіжого та якісного продукту слід озброїтися знаннями, як зберегти чорнослив.


правильне зберігання

Чорнослив, як і родзинки з курагою, потрібно зберігати в прохолодному і сухому місці. Термін зберігання коливається від 6 до 12 місяців.

Тара для зберігання чорносливу може бути будь-який: пластикові контейнери, скляні банки, металеві короби з герметичними кришками, полотняні мішечки.

Якщо куплений свіжий чорнослив покласти в поліетиленовий пакет, він може швидко відволожитися і запліснявіти. Перед зберіганням його слід витримати на відкритому повітрі для просушування. Періодично слід перебирати зберігається чорнослив і при необхідності просушувати.

Як визначити якісний, тобто свіжий чорнослив серед його різноманіття на прилавках торгових точок і як зберегти чорнослив найкращим способом?
З чого роблять чорнослив?
Як це зробити і як зберегти чорнослив, щоб він не втратив свої корисні властивості?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация