Свіжовичавлені соки: шкода і користь для дітей

  1. Користь свіжих соків для дитини
  2. Чи може бути шкідливий натуральний сік для дитини?
  3. Основні правила приготування соку в домашніх умовах і використання його для харчування дитини

Сьогодні соки з ягід, фруктів і овочів не є дефіцитом - їх можна придбати майже в кожному магазині, проте багато батьків вважають за краще замість готових покупних продуктів використовувати свіжовичавлені натуральні соки, приготовані в домашніх умовах. І заперечити їм досить важко.

По-перше: кількість вітамінів в соку, приготованому будинку набагато більше, в порівнянні з магазинним продуктом, тому що свіжовичавленого соку не потрібно чекати на полиці в магазині три місяці поки його куплять - приготований сік ви даєте дитині відразу ж.

По-друге: ви можете бути повністю впевнені в якості соку, який самі приготували. У ньому повністю відсутні будь-які консерванти (добавки для продовження терміну придатності), підсилювачі смаку (підсилюють смакові якості соку) і барвники (надають соку колір натурального).

Користь свіжих соків для дитини

Користь свіжих натуральних соків полягає в тому, що в їх складі міститься просто величезна кількість речовин, корисних дитячому організму. Це - органічні кислоти, цукор рослинного походження, мінеральних мікро- та макроелементи, вітаміни, ефірні масла.

Фруктові, овочеві та ягідні соки із свіжих продуктів є основним постачальником рослинного цукру для організму: фруктози, глюкози, сахарози, рафінозі, мальтози, галактози, целобіоза.

Найбільша кількість фруктози і глюкози міститься в ягідних соках, приготованих з плодів без кісточки, таких як полуниця, суниця, малина, агрус, чорна і червона смородина. У соках з ягід з кісточкою (вишня, черешня, абрикос, персик, слива) міститься багато сахарози і глюкози, а в яблучному, грушевому і айвовом соку (зерняткові ягідні плоди) (яблука, айва, груші) - високий вміст фруктози.

У соках з ягід з кісточкою (вишня, черешня, абрикос, персик, слива) міститься багато сахарози і глюкози, а в яблучному, грушевому і айвовом соку (зерняткові ягідні плоди) (яблука, айва, груші) - високий вміст фруктози

Соки - важливий постачальник мінеральних речовин, які присутні в соках у вигляді всіляких сольових сполук і за рахунок цього легко засвоюються навіть дитячим організмом. У плодах ягід, фруктів і овочів містяться такі макроелементи, як кальцій, магній, калій, натрій, хлор, фосфор, кремній, хлор. Не менш багаті соки на мікроелементи: марганець, залізо, цинк, мідь, цинк, йод, барій, молібден, кобальт. Від наявності цих з'єднання в раціоні залежить водно-сольовий обмін речовин в організмі, кислотно-лужний баланс крові, здатність дитячого організму протистояти захворюванням (імунітет).

У свіжих соках також міститься значна кількість пектинів, які відіграють важливу роль у забезпеченні життєдіяльності організму людини - вони покращують мікрофлору шлунково-кишкового тракту, а також виводять з організму токсини.

Значна кількість пектинів міститься в соках з м'якоттю: абрикосовому (0,5-1,2% по масі), яблучному (0,6-1,5%), сливовий (0,8-1,6%), чорносмородиновий (0 , 9-2,2%).

Ну, і звичайно ж, свіжовичавлені соки - просто криниця всіляких вітамінів. У фізіології харчування дитини і для нормального функціонування організму важливу роль відіграють вітаміни, які містяться в соках. Це провітамін А (бета-каротин), вітаміни С (аскорбінова кислота) і РР (нікотинова кислота), вітаміни групи В (В1-В12).

Вам буде цікаво: таблиця вмісту вітамінів в натуральних соках .

Таким чином, свіжоприготовані соки можна вважати прекрасними продуктами, який не просто корисні, але й необхідні зростаючому дитячому організму. Зауважте, йдеться саме про свіжоприготовлених, а не магазинних соках для дітей!

Чи може бути шкідливий натуральний сік для дитини?

З усього вищевикладеного може скластися думка, що сік не представляє ніякої небезпеки для дитячого організму, проте це не так. У деяких випадках вживання соку може виявитися небажаним, а то і зовсім завдати шкоди здоров'ю дитині .

Давайте розглянемо, чим і коли може бути шкідливий сік для дитини.

  1. Сік, і особливо свіжий сік в раціоні, можуть викликати алергію. Починати давати пити дитині свіжовичавлений сік краще в розведеному вигляді (розбавляти в співвідношенні 50/50 кип'яченою питною водою) і невеликими порціями.
  2. Деякі соки мають значно зміст кислот (наприклад яблучний, апельсиновий) або цукру (абрикосовий, персиковий, полуничний) і їх вживання в нерозбавленому вигляді може викликати розлад кишечника або спровокувати дисбактеріоз. Розбавляйте такі соки водою, обмежуйте кількість і вживайте їх після прийому їжі.
  3. Свіжовичавлений сік готується в домашніх умовах, тому завжди існує ризик підхопити кишкову інфекцію , Якщо ігнорувати санітарні норми і правила або халатно поставитися до процесу мийки плодів, з яких буде готуватися сік.

Основні правила приготування соку в домашніх умовах і використання його для харчування дитини

І наостанок, наводимо декілька порад про те, як правильно приготувати сік для дитини в домашніх умовах і правильно його зберігати.

  • по можливості використовуйте фрукти, овочі і ягоди з домашньої грудки - тільки в цьому випадку ви будете повністю впевнені в якості продукту. Якщо купуєте плоди в магазині - віддавайте перевагу тим ягодам і фруктам, які плодоносять в даний момент (не слід купувати суницю і черешні в березні, їх сезон - в червні);
  • значно прискорити процес приготування соку і зробить його більш зручним звичайнісінька соковижималка;
  • не слід вичавлювати велика кількість соку (термін його зберігання обмежений), краще зробити його стільки, щоб вистачило на один раз, а при потребі повторити процедуру;
  • перед приготуванням соку необхідно ретельно вимити руки, соковижималку, посуд і супутні предмети (марля, ситечко і т.п.);
  • ягоди, фрукти і овочі треба очистити від плодоніжок, живців, листя, кісточок і відмерлих частин, вимити і обдати окропом;
  • після віджимання сік слід відфільтрувати за допомогою складеної в кілька шарів марлі (якщо сік без м'якоті) або сита (для соку з м'якоттю);
  • вживати сік в їжу і давати його дитині краще відразу ж після приготування;
  • зберігати сік слід в невеликих скляних ємкостях з кришкою в холодильнику. Термін зберігання свіжовичавленого соку - не більше 4 годин влітку і 6 годин взимку.

Чи може бути шкідливий натуральний сік для дитини?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация