Свіжовичавлений сік - це отрута?

© Picvario / Russianlook © Picvario / Russianlook   Виявляється, головний недолік фрешу - велика кількість швидко всмоктуються

Виявляється, головний недолік фрешу - велика кількість швидко всмоктуються. Випивши склянку соку, разом з вітамінами і антиоксидантами ми отримуємо ще й порцію цукру. Зате соки, на відміну від цільних фруктів, майже не містять клітковини, яка не має енергетичної цінності, тому в них набагато більше калорій на одиницю маси. Середня чашка винограду містить 62 ккал, а той же обсяг соку дає більше 100 ккал.

Зараз це виглядає смішним, а в середині 1990-х про ананасовий сік кричали на кожному кутку, в газетах писали, що в ньому знайшли бромелайн - речовина, нібито спалює жир. Відразу з'явилося безліч БАДів (біологічно активних добавок) на основі ананаса - спеціально для схуднення. Хоча насправді бромелайн - це фермент, який розщеплює білки, так що до жиру він не має ніякого відношення. А ананасові харчові добавки можуть тільки покращувати травлення. До того ж ананасовий сік - один з найсолодших, тому схуднути, запиваючи їм їжу, нереально. Або, наприклад, була розкручена історія про те, як в 2006 році фотомодель Джордан позбулася від зайвих 13 кг, набраних під час вагітності, нібито за допомогою сокової дієти Джейсона Вейла. Але штука в тому, що Джордан, крім соків, сиділа на жорсткій безвуглеводної дієті і займалася з тренером три рази в тиждень. І при чому тут соки?

Загалом, схуднути за допомогою соків - утопія. А ось навпаки - будь ласка. Наприклад, Баррі Попкин, фахівець в області харчування з Університету Північної Кароліни Чапел Хілл, вважає, що склянка соку мало чим відрізняється від склянки солодкої газованої води: ніякої користі, а тільки зайві 110-180 ккал. На його думку, надмірне захоплення солодкими напоями - одна з причин того, що в США так багато повних людей. А вчені з Університету Джонса Хопкінса нещодавно взагалі заявили, що соки не вгамовують голод.

Дальше більше! Якщо вживати багато вітаміну С, це може привести до порушення засвоєння вітаміну В12, який відповідає за кровотворення і роботу нервової системи. Управління з питань харчування і ліків США рекомендує уважно читати етикетки і розбавляти соки водою. Людині потрібно всього 60 мг вітаміну С в день - стільки міститься в половині склянки апельсинового фрешу.

Але і це ще не все. Деякий час тому вчені з Університету Північної Кароліни Чапел Хілл знайшли в моєму улюбленому грейпфрутовим соку фуранокумарін - речовина, що сповільнює руйнування антигістамінних і противірусних препаратів, антибіотиків, стероїдних гормонів і десятків інших ліків. Так що всі вони накопичуються в крові, а це підвищує ризик побічних явищ і передозування. А ще численні дослідження показують, що грейпфрутовий сік може провокувати рак грудей у ​​жінок в період менопаузи.

Загалом, краще їсти самі фрукти: один апельсин, наприклад, дає 12% денної норми клітковини і всього 12 г цукру, тоді як в склянці апельсинового соку, на який йде три-чотири апельсини, міститься 26 г цукру, а клітковини немає взагалі . Так що я, здається, вирішила перестати пити соки. Ну майже перестати - все-таки повністю позбавляти себе задоволення не варто. Хоча краще, звичайно, є свіжі фрукти - і смачніше, і корисніше. Та й на столі блюдо з фруктами виглядає куди приємніше.

Таблиця поживної цінності свіжих соків

(дані у% представлені на один стакан об'ємом 250 мл)

* Відсотки від добової норми наведені згідно з рекомендованим в США раціоном 2 тис. Ккал на добу.

** Поживна цінність цитрусових соків вказана для напоїв, вижатих на соковижималці для цитрусових.

*** Поживна цінність морквяного, селерових і яблучного соків вказана для напоїв, виготовлених на відцентрової соковижималці.

**** Поживна цінність томатного і ананасового соків вказана для пастеризованих пакетованих напоїв.

І при чому тут соки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация