«Свобода» - Павличенко (ФОТО)

  1. Партії втрачають на протестах
  2. Марш-хронологія
  3. політика футболу

Натисніть на зображення, щоб подивитись фоторепортаж спецкора «2000» з місця подій

Протягом минулого тижня ходи на захист засуджених батька і сина Павличенко пройшли по містах України.

Звичайно, жодна акція не була такою масовою і організованою, як листопадовий столичний марш, про якому вже писала «2000». Проте слід віддати належне організаторам: подібне дійство - серйозний урок, який абсолютно марно недооцінюють експерти. Нагадаємо, що відеозвернення вітчизняних фанів до західних колег у справі Павличенко стало найпопулярнішим українським відео в мережі YouTube за час її існування.

Ставлення до самої справи Павличенко і бунту фанатів в Україні неоднозначне. Протестно налаштована частина суспільства захоплюється: підняти країну на ретельно сплановані акції, мобілізувати аполітичну і аморфну ​​молодь - це хіба не привід для гордості! Поки що стати привабливою для молодих, отримавши завдяки їх голосам конкретні бонуси (місця в парламенті), вдалося тільки одній політичній силі. Але, як з'ясовується, в справі Павличенко без цієї сили теж не обійшлося.

Партії втрачають на протестах

І ця сила - не "УДАР", чий лідер Віталій Кличко - один з найвідоміших у світі українських спортсменів. Партії «Україна - Вперед!», Де другим номером значиться футбольна зірка зі світовим ім'ям Андрій Шевченко, справа Павличенко теж байдуже.

Поки одні політики розмірковують про євроінтеграцію або вирішують «карткові питання» в парламенті, інші виходять на міські вулиці, щоб активно боротися за майбутнього виборця. При підготовці та проведенні першого маршу в Києві (25 листопада) організатори жорстко вимагали: «Ніяких політичних гасел, ніякої партійної символіки!» Цієї лінії учасники столичного маршу старанно дотримувалися.

Інша справа - марші по країні. Складно сказати, чи приєдналися націоналісти до гучного і успішному протесту через час, або «професійні патріоти» спочатку стояли за діями фанів і допомагали в організації.

«Свобода» ось вже 10 років постійно підтримує всілякі протестні акції - підприємців, ринкових торговців, мешканців гуртожитків. Нещодавно ми дізналися про чергову «знахідку» «Свободи» - протестуючих шахтарів. Доводиться визнати, що фактично «Свобода» на сьогоднішній день - єдина політична сила, яка не тільки активно підтримує протестні акції, а й використовує їх для посилення своєї популярності, впізнаваності і впливу.

Саме тому на маршах на захист засуджених батька і сина Павличенко все частіше звучать політичні гасла. Точніше сказати, партійні. «Свобода» перестала ховати обличчя під маскою аполітичного футбольного фана і відкрито вийшла на «павліченковскіе марші».

Не секрет, що в багатьох країнах учасники фан-руху найчастіше дотримуються націоналістичних поглядів. Ось і в Україні поволі і м'яко «ультрасів» приручають націоналістичні спільноти. Нехай їх представники ще не в змозі красиво і плавно говорити українською мовою, але вони вже досить голосно викрикують українські речівки і гасла, пишуть плакати.

Спочатку участь «свободівців» в акціях на захист Павличенко було націлене на те, щоб підкреслити: Павличенко - не просто постраждалі, а патріоти, націоналісти. Поступово справа стала підноситися таким чином, що вирок Павличенко винесено мало не за те, що ті підтримували націонал-патріотичну ідею.

«Свобода» в своїх полум'яних промовах натякає, що, мовляв, батько і син Павличенко неугодні режиму. З літа цього року акції на захист засуджених відображають саме таку позицію. Зміни позначилися не тільки на змісті гасел, а й в графіті - з «Волю Павличенко!» Вони трансформувалися в «Свободу українцям!»

Сьогодні, через півроку, політична сила не тільки очолила протестний рух фанів, а й привнесла в нього власну ідеологію, зробивши те, на що інші партії виявилися не здатні. І це вселяє тривогу.

Марш-хронологія

Судіть самі: 13 cічня вболівальники «Чорноморця» пройшли маршем по Одесі. портал В місті публікує короткий звіт про подію, ілюструючи його барвистими знімками. Підписано коротко: «фото надані прес-службою ВО« Свобода ».

Під час маршу знятий ролик, який потім в якості звіту викладається на YouTub . Опис говорить: «В Одесі пройшов марш футбольних фанатів ФК« Чорноморець »і активістів ВО« Свобода »під час визволення Павличенко». Заклики «Свободу чесним, свободу Павличенко!» Змінювалися вигуками «Україна - понад усе!», «Слава Україні - смерть ворогам!».

В результаті партійні гасла: «Українець - НЕ Злочинець, патріот - НЕ ворог!», «Саджан злочінців, а не українців!», «Станемо до бою разом, геть імперськую заразу!» - взяли верх над закликами фанів до справедливого розслідування справи.

Підтримати марширують прибув народний депутат Павло Кириленко, який представляє в парламенті «свободівську» фракцію.

«Революція Вже йде, вона є. Вона живе в свідомості Суспільства. Ми будемо захіщаті ті цінності, за Які помирали наші предки, наші попередники - українські патріоти, Бійці за українську незалежність, отамане, Які з 1920-х чинили Опір більшовіцькім бандам », - прозвучало з вуст одеського оратора.

Місцевий марш завершився співом гімну України. Захід в Одесі було досить гучним. За даними різних джерел, на нього вийшли від трьох сотень до тисячі чоловік.

Резонансним виявилося і дійство в Дніпропетровську, що зібрало близько тисячі чоловік.

Резонансним виявилося і дійство в Дніпропетровську, що зібрало близько тисячі чоловік

Дніпропетровськ

Ось як описали марш місцеві «ультраси»: «Такого, як відбувалося сьогодні, Дніпропетровськ не бачив з 2004 року. Масштаб заходу на підтримку Павличенко здивував навіть самих організаторів. Всі очікували пару сотень чоловік, а на марш прийшло близько тисячі учасників. Думаю, судді, менти і всякі інші чиновники вже самі пошкодували, що з цим зв'язалися. Адже сфабрикованих справ в нашій країні сотні, і ніхто не міг очікувати, що одна конкретна справа так зачепить суспільство. Прогадали менти в одному: зачепили фанатський рух. Точніше, недооцінили його організованість і силу духу. Фанати були рушійною силою, це вони пропіарили і розгойдали рух на підтримку Павличенко, а далі по ланцюгу підтягнулися патріоти, активісти, націоналісти і просто ті, у кого вже поперек горла. Вийшло вражаюче ».

На захист Павличенко 13 січня марші пройшли в Запоріжжі (500 учасників) та Броварах (дві сотні фанатів).

На захист Павличенко 13 січня марші пройшли в Запоріжжі (500 учасників) та Броварах (дві сотні фанатів)

Запоріжжя. Націоналісти перестали ховати обличчя під масками аполітичних футбольних фанів і відкрито вийшли на «павліченковскіе марші» // vk.com/zp_ruh

com/zp_ruh

Бровари

Бровари

12 січня на протестну акцію проти вироку сім'ї Павличенко вийшли кілька десятків молодих людей в Трускавці. Тут теж звучали гасла «Україна - понад усе!» І «Слава нації!»

»

Характерно, що на центральному плакаті однієї з таких колон ми бачимо абстрактний силует, що нагадує зображення голови Гонгадзе під час акцій, які супроводжували касетний скандал 2000 р Невже все починається знову? Фото зроблено в Чернігові

Фото зроблено в Чернігові

250 чоловік пройшли приблизно 2 кілометри - від стадіону ім. Гагаріна до центральній Красній площі Чернігова з тими ж гаслами, 150 буковинців - по головній вулиці Чернівців

Основні відмінності від столичного маршу - незважаючи на всі заборони, учасники запалювали фаєри. Деякі були в масках. Крім кричалок на захист Павличенко звучали заклики до революції, націонал-патріотичні гасла, активно використовувалася символіка націоналістів. Більшість маршів закінчувалися в центрі міста виступами ораторів, подібних одеському.

Мабуть, окремо варто згадати ситуацію з маршем в Єнакієвому. Вірніше - його скасування. «Після того, як група активістів, відповідно до закону, повідомила місцеву владу про підготовлювану акцію, та швидко подала в суд. Він передбачувано заборонив ходу », - написав популярний блогер frankensstein.

Як повідомили активісти, до тих, хто збирався взяти участь у марші, додому приходили правоохоронці. Нібито погрожували батькам зухвалих протестантів звільненнями з роботи в тому випадку, якщо їх нащадки все-таки вийдуть на площу.

Планувалося хід на 50 осіб за участю «свободівців». В результаті на місці збору на кожного мітингувальника доводилося по два міліціонера, крім того, були присутні представники виконкому та новий мер Єнакієвого Валерій Олійник, - написав frankensstein.

14 січня три сотні прихильників Павличенко пройшли по Києву від Солом'янської площі до будівлі Апеляційного суду. Вони налаштовані боротися до переможного кінця, підтримуючи Дмитра і Сергія Павличенко. Дата була вибрана не випадково - цього дня призначалося слухання справи по апеляції адвоката Павличенко.

Натисніть на зображення, щоб подивитись фоторепортаж

політика футболу

Ігнорувати справу Павличенко вже неможливо. Ініціатором одного з обговорень в Фейсбуці став Andrii Ianitskyi , Який задався питанням: «Організоване рух« Свободу Павличенко - свободу чесним "не здається мені природним. Занадто професійна розкрутка, занадто вміла координація, відео, аудіо, візуал. Безкоштовно (і навіть при малому фінансуванні) таке навряд чи може з'явитися. Поки хлопці ходять маршами. Але що буде потім? »

Цікаво, що Володимир Задирака, ідейний супротивник «Свободи», з розумінням поставився до протестів: «Не варто. Тут (в цій історії) немає змови. Це просто солідарність «околофутбол» і «околополітікі». Я не сумніваюся, що Павличенко сам правий. До речі, 100% впевненості в їх невинності немає. Це ж просто «захист своїх». Соціальна група намагається відстояти кілька близьких собі індивідуумів. Ну, і помірятися з владою чоловічим достоїнством теж хочеться. Це дуже мачистська середовище ».

Інша думка у Dmytro Matvisyk: «У фанруху є гасло -« Футбол без політики », тому про якісь політпроекті даже НЕ Варто Говорити».

Поки що ясно одне - тільки маршами і фаєрами незадоволені фанати не обмежаться. Ситуація вимагає розвитку. Не хотілося б думати, що наступним етапом можуть стати масові вуличні заворушення, до яких «гарячих мачо з середовища ультрас» можуть посунути їх не менш досвідчені «патріотичні товариші».

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Але що буде потім?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация