«Та де вони взагалі бачили бідних євреїв?»

7.03.2018

Челнінскіе виробники морозива запустили скандальний бренд слідом за кондитерами невизнаної Донецької Народної Республіки

У Автоград набирає обертів гучний скандал: єврейська громада Набережних Човнів на чолі з відомим бізнесменом Леонідом Штейнбергом вимагає вилучити з кіосків фабрики морозива «Славіца» товар з епатажною назвою «Бідний єврей», а місцева прокуратура одночасно ініціювала перевірку на предмет порушення букви закону в назві морозива . Поки фабрика зберігає мовчання, «БІЗНЕС Online» з'ясував, що викликав бурхливі суперечки бренд зовсім не оригінальний.

«ЖАРТУЮТЬ НА ЦЮ ТЕМУ неосвічені люди»

Третій вкидання «повсякденного расизму», як назвав навесні 2016 року піар-прийоми НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ фабрики морозива «Славіца» англійський Times, викликав реакцію на цей раз в місцевій єврейській автономії. Якщо британська газета образилася на «Славіца» за ескімо «Обамка», то голова єврейської національної культурної автономії Набережних Човнів і гендиректор ТОВ «ТКФ Кама-Тракс» Леонід Штейнберг пригрозив «креативним» морозивникам судом, якщо вони не знищать продукцію під назвою «Бідний єврей ».

Хрусткий ріжок з двошаровим морозивом - шоколадним і чорносливовим - з'явився в кіосках «Славіца» кілька днів тому і вже викликав бурхливу дискусію в соцмережах. «Ох, і адже попадеться який-небудь допитливий єврей і подасть на них до суду - будуть вимогливими у виборі назв», - прокоментувала маркетинговий хід одна з користувачів і, як показали подальші події, виявилася права. Напередодні Штейнберг заявив в ЗМІ, що єврейська громада офіційно адресує фабриці вимога про негайне припинення виробництва нового морозива і вилучення його з кіосків.

«Я попросив своїх колег, щоб мені привезли зразок цього морозива. Я його завтра побачу і запитаю у виробника: "Ви що, приїхали в Набережні Челни, щоб розвалювати у нас толерантність?" Про що вони думають взагалі? Та де вони взагалі бачили бідних євреїв? »Штейнберг зазначив і зображення на обгортці морозива - крім образливою написи воно містить зображення ізраїльського прапора. На думку голови громади, такий елемент повинен був узгоджуватися з посольством Ізраїлю.

Леонід Штейнберг пригрозив «креативним» морозивникам судом, якщо вони не знищать продукцію під назвою «Бідний єврей» Фото: «БІЗНЕС Online» Леонід Штейнберг пригрозив «креативним» морозивникам судом, якщо вони не знищать продукцію під назвою «Бідний єврей» Фото: «БІЗНЕС Online»

Втім, звернення Штейнберга в суд може і не знадобитися - за нього це готова зробити прокуратура Човнів, якщо виявить у словосполученні «бідний єврей» порушення законодавства. Якого саме - прокуратура поки не уточнює, зробивши заяву «БІЗНЕС Online» лише про те, що відповідна перевірка розпочата.

Однак, як з'ясував «БІЗНЕС Online», словосполучення «бідний єврей» дійсно виявилося не тільки для Штейнберга, але і для інших представників нації зовсім смішним.

На риторичне питання Штейнберга «Де вони бачили бідного єврея?» Нам відповів інший відомий в Татарстані представник єврейської громади - генеральний директор ГУП «Агентство за державним замовленням РТ» Яків Геллер. «Ця" ідея "родом з знаменитого єврейського анекдоту. Сидять два жебраків, один тримає табличку з написом "Подайте бідному араба", інший - "Подайте бідному єврею". Перехожі подають тільки "араба". Нарешті один жалісливий перехожий зупиняється і каже "єврею": "На що ти сподіваєшся, хто ж повірить, що єврей може бути бідним?" Тоді "єврей" і каже умовного "араба": "Ізя, ти бачиш? Вони ще будуть вчити нас ґешефту! "Ось звідки береться назва - мовляв, повсюди і будь-якими способами єврей прагне обдурити. Дурь це людська і розпалювання міжнаціональних пристрастей. Дурням закон не писаний, якщо писаний, то не читаний, якщо читаний, то не зрозумілий, якщо зрозумілий, то не так. Хочуть бути оригінальними, а виглядають ідіотами. В "Бахетле" печуть торт "Мудрий єврей" - я його дарую, коли йду в гості. Бідний же єврей несе в собі зовсім інший посил. Щоб розуміти його, потрібно, як я або як Штейнберг, народитися і вирости євреями в післявоєнній Україні, де в одному дворі жили мої батьки і поліцай, який встиг 10 років відсидіти за розстріли євреїв. Люди багато чого не знають про Голокост, про межі осілості і державний антисемітизм Радянського Союзу. Жартують на цю тему неосвічені люди, а молодим не вистачає лекцій про те, куди заводить поділ за національною ознакою і що таке справжній фашизм ».

Яків Геллер: «Дурням закон не писаний, якщо писаний, то не читаний, якщо читаний, то не зрозумілий, якщо зрозумілий, то не так Яків Геллер: «Дурням закон не писаний, якщо писаний, то не читаний, якщо читаний, то не зрозумілий, якщо зрозумілий, то не так. Хочуть бути оригінальними, а виглядають ідіотами »Фото:« БІЗНЕС Online »

«ПОТРІБНО ЦЕ перекваліфікували І ДОДАТКОВО ПОДАВАТИ ДО СУДУ НА НИХ ...»

«Славіца» відмовилася коментувати «БІЗНЕС Online» ситуацію, хоча можна не сумніватися, що ажіотаж навколо чергового піар-ходу маркетологи фабрики прогнозували і виразно розраховували на нього. Епатаж публіки, замішаний на етнічної і расової тематиці, став для «Славіца» інструментом безкоштовної реклами. Після першого скандалу з «Обамкой», нагадаємо, фабрика згорнула продаж в Челнах, проте партія готового морозива розійшлася на батьківщині власників - в Красноярську, а півтора роки по тому «Славіца» зареєструвала права на товарний знак. Наступний експеримент - морозиво «Хохол», оформлене в жовто-блакитних тонах українського прапора, що не викликав настільки жвавого відгуку в Росії, проте теж був відзначений ЗМІ.

Варто уточнити, що в невизнаній Донецької Народній Республіці на сьогоднішній день навряд чи можливі санкції за некоректні торгові марки: в лютому цього року випуск тортів під назвою «Бідний єврей» запустила Слов'янська кондитерська фабрика. Відзначимо, що цю новину директор Українського єврейського комітету Едуард Долинський коментував в іронічному ключі.

Не схвалюють чергову витівку «Славіца» і професіонали маркетингу. Доцент кафедри графічного дизайну Камського інституту мистецтв і дизайну, член міжнародної асоціації «Союз дизайнерів» Ігор Козлов називає піар-хід темою для дебатів на кухні.

«Епатаж - нехороший інструмент для отримання прибутку, - вважає Козлов. - Я не думаю, що для товару це принесе якісь дивіденди, що він отримає додаткову комерційну привабливість. Назва морозива на межі фолу. Розрахунок такий: пройде - добре, не пройде - хоча б поговорять про нас. Але це на кухні можна що завгодно говорити. Можливо, я особисто не люблю якусь націю, але це не означає, що я про це повинен говорити голосно і публічно. Я абсолютно солідарний з представниками єврейського народу. В даному випадку, якщо їм все вдасться, я буду тільки аплодувати - якщо вони захочуть, якщо будуть послідовні, то, звичайно, доб'ються припинення випуску даної продукції. Є речі, які дороги людині, - рід, сімейність, національність, релігія, ідеологія, і нікому не дано права це засуджувати. Будь моя воля, я б покарав так, щоб не тільки заборонили подібне морозиво, але ще і по балді дали цим креативщикам, яких я такими не вважаю. Є закон, покарання за переслідування і знущання за національною ознакою ще ніхто не відміняв. Потрібно просто це перекваліфікувати і додатково подавати на них до суду. Я впевнений, що у цієї назви є два учасника - той самий безглуздий нерозумний креативщик і його керівництво. Вони повинні солідарно нести відповідальність ».

ЯК «Славіца» пригощали Мінніханова І Когогіна

«Славіца» прийшла в Челни навесні 2016 року, відкривши тут виробничий філія на площі 1,3 тис. Кв. метрів. Основним власником фабрики і зареєстрованої в Автоград торгової компанії є красноярец Олег Моісеєв (46,5% і 80% відповідно), проте в Челнах базою для розвитку мережі стали ресурси місцевого виробника морозива Марселя Шайдуллін - співвласника бренду «Два брата». Шайдуллін увійшов в капітал обох компаній з 20%.

Про розміщення кіосків красноярці домовилися з владою міста ще влітку 2015 го, а в 2016-м буквально за пару місяців після старту вони поставили в місті понад 40 кіосків, викликавши тим самим обурення місцевих підприємців, тщівшіхся отримати землю під свої торгові об'єкти. Втім, мобільний бізнес «Славіца» мав очевидне і об'єктивне перевага перед підприємствами, що розраховують на капітальні будови, - кіоски. 25 з них безкоштовно розташувалися на муніципальних землях і є сезонними нестаціонарними об'єктами, їх безоплатне розміщення за погодженням з муніципалітетом законом не заборонялося. Охопивши місто, виробники морозива незабаром заявили про розширення виробництва і про експансію в Нижньокамськ, Елабугу і Казань. Потім продукцію фабрики оцінив на Спаській ярмарку в Єлабузі президент РТ Рустам Мінніханов, ще через кілька місяців він повторив публічну дегустацію в Челнах і запропонував спробувати морозиво подружжю Когогіна, після чого відкриті претензії до варягам припинилися.

Продукцію фабрики оцінив на Спаській ярмарку Рустам Мінніханов, ще через кілька місяців він повторив публічну дегустацію в Челнах, після чого відкриті претензії до варягам припинилися Фото:   president Продукцію фабрики оцінив на Спаській ярмарку Рустам Мінніханов, ще через кілька місяців він повторив публічну дегустацію в Челнах, після чого відкриті претензії до варягам припинилися Фото: president.tatarstan.ru

Варто відзначити також, що «Славіца» не за красиві обгортки погодила у Наиля Магдеева 25 безкоштовних кіосків (до теперішнього часу, до речі, нестаціонарні об'єкти вже розміщуються через конкурс). Фабрика перед заїздом в Челни стала одним з головних спонсорів муніципальних благодійних фондів, звіт про фінансову діяльність яких публікувався виконкомом. «Славіца» в перший же рік віддала на неформальні потреби міста 5 млн рублів, тому абсолютно безкоштовними їх зручні локації теж не назвеш. Проте УФАС по РТ в судовому порядку вимагало демонтажу 25 кіосків, вказуючи на те, що вони поставлені поза конкурсом і на ділянки могли знайтися інші претенденти. Арбітражний суд республіки тоді задовольнив позовну заяву, проте фабрика домоглася скасування рішення в апеляційній інстанції. Всі ці факти вказують на певний майстерність керівництва фабрики в грі на межі фолу - подивимося, до чого призведе новий виклик, прийнятий єврейською громадою автограду.

Я його завтра побачу і запитаю у виробника: "Ви що, приїхали в Набережні Челни, щоб розвалювати у нас толерантність?
Про що вони думають взагалі?
Та де вони взагалі бачили бідних євреїв?
На риторичне питання Штейнберга «Де вони бачили бідного єврея?
Нарешті один жалісливий перехожий зупиняється і каже "єврею": "На що ти сподіваєшся, хто ж повірить, що єврей може бути бідним?
Тоді "єврей" і каже умовного "араба": "Ізя, ти бачиш?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация