Таємниця загибелі Екзюпері - льотчика, письменника, філософа

skaredova_s skaredova_s   Екзюпері - той самий письменник, хто подарував читачам патріотичні повісті про французькому Опорі, книгу Планета людей, відзначену безлічі нагород і, звичайно, надзвичайний світ Маленького принца, знайомий нам з дитинства

Екзюпері - той самий письменник, хто подарував читачам патріотичні повісті про французькому Опорі, книгу "Планета людей", відзначену безлічі нагород і, звичайно, надзвичайний світ Маленького принца, знайомий нам з дитинства.

Майбутній талановитий репортер, письменник і пілот з'явився на світло у французькому Ліоні, в сім'ї, що належить до старовинного дворянського роду. У чотири роки Антуан залишився без батька, його виховувала мати.

Після школи єзуїтів вона віддала юнака на факультет архітектури Паризької школи образотворчих мистецтв. Однак молодій людині не судилося проектувати будівлі - він марив небом.

Записавшись добровольцем в військово-повітряні сили, Екзюпері вивчився на льотчика і став пілотом цивільної авіації - в основному, на поштових лініях. У ті роки він і написав своє перше оповідання з простим автобіографічним назвою: "Льотчик".

Затятий пілот мріяв побачити світ і тому охоче працював в Південній Америці, в Африці і навіть робив кар'єру льотчика-випробувача ... але, з початком тривожних подій в Європі Екзюпері поспішив туди. Влаштувавшись в 1937 році в Іспанії газетним репортером, Антуан в своїх статтях і нарисах таврував фашизм.

Читайте також: Книги-маяки: Всесвіт "Маленького принца"

Як тільки випав шанс, вже в якості військового льотчика вступив в боротьбу з загарбниками. Успіх супроводив Екзюпері: за кілька бойових вильотів він був представлений до нагороди "Військовий хрест", продовжуючи при цьому займатися літературою.

З початком гітлерівського вторгнення у Францію письменник переселився в США, де і створив свою найвідомішу книгу "Маленький принц" (1942). Однак, через почуття обов'язку, Екзюпері повернувся до лав ВПС Франції і взяв участь в кампанії в Північній Африці.

... 44-річний пілот був у кабіні літака "Локхід" P-38 "Лайтнінг" один. Він повинен був зробити аерофотозйомку Альп між Греноблем і Ліоном. Несподівано борт зник з радарів в районі Сент-Рафаеля, невеликого містечка на Лазурному березі.

Закінчилося це так, як повинно було закінчитися: у французьких авіаційних частинах зачитали наказ про подвиг і нагородження безслідно зниклого майора де Сент-Екзюпері.

Читайте також: Замок, де провів дитинство Сент-Екзюпері, викупили за мільйон євро

31 липня 1944 року він вилетів з аеродрому Борго на острові Корсика і взяв курс на Прованс - так почався розвідувальний політ, який став для Екзюпері останнім ...

У сталися тоді події досі намагаються розібратися біографи Екзюпері, військові історики і підводні археологи. Більше 50 років про долю автора "Маленького принца" було абсолютно нічого не відомо.

Завіса над таємницею загибелі знаменитого письменника були прочинені лише в 1998 році. І то завдяки дивовижному нагоди. Французький рибалка Жан-Клод Б'янко, витягнувши свої мережі з моря поблизу Марселя, виявив серед водоростей блиснула на сонці річ - срібний браслет.

Спочатку він мало не викинув свою знахідку назад в воду. "Це було 7 вересня 1998 року, - згадує він. - Ми були в море на" Горизонт ". Це мій корабель, він досить великий. Десь ближче до полудня ми витягли трал з рибою. Матроси з моєї команди стали його розбирати ... .

Ми почали копатися в водоростях. І вивудили звідти ланцюжок-браслет. Він був дуже брудний, весь у багні, але крізь бруд було видно, що на металевій пластинці щось написано. Там було таке: "Antoine de Saint-Exupery (Consuelo) - c / o Reynal and Hitchcock Inc. - 386 4th Ave NYCity - USA)".

Слово "Консуело" на браслеті виявилося ім'ям дружини Екзюпері, а адресою значилися координати нью-йоркського видавця "Маленького принца". Унікальний браслет французький рибалка зберіг, але довгий час ніяк не міг зрозуміти: як він опинився в морі недалеко від Марселя?

Читайте також: Останки літака Сент-Екзюпері передані в музей Ле-Бурже

Друга половина розгадки пов'язана з ім'ям професійного дайвера Люка Ванреля, який виявив на дні в тому районі уламки якогось літака, причому не збитого німецького, а американського.

Французький водолаз знав про таємниче зникнення Екзюпері і припустив, що ця машина могла належати зниклому безвісти письменнику. Знахідка ж рибалки лише підтвердила його здогад.

Уламки "Локхіда" P-38, обладнаного для фотозйомки, покояться на 70-метровій глибині, причому фрагменти фюзеляжу розсіяні на смузі довжиною в кілометр і шириною в 400 метрів.

Французький уряд майже відразу ж заборонило будь-які підводні роботи в цьому районі. І лише восени 2003 року фахівці підняли фрагменти літака, в тому числі шматок кабіни, на якому зберігся серійний номер машини: 2734-L.

Вивчивши архівні дані, експерти відразу ж підтвердили: так, це фрагмент саме літака Екзюпері. Після огляду інших деталей машини, вчені погодилися в тому, що на них немає і сліду від куль або снарядів, - отже, борт не збивали.

Читайте також: Таємниця смерті Екзюпері розкрита

Шляхом розрахунків було встановлено, що літак Екзюпері увійшов в воду вертикально, на великій швидкості, і в цей момент стався вибух. Тіло пілота знайдено не було. Єдина річ Екзюпері, уціліла в тій катастрофі, - це його срібний браслет.

Історія трагедії отримала продовження в березні 2008 року. Якийсь 88-річний німецький ветеран люфтваффе Хорст Ріпперт зізнався, що це він збив літак Екзюпері. Вірити таким свідченнями чи ні?

Хтозна - точно відомо лише те, що багато дуже часто хочуть навіть таким чином доторкнутися до великого ...

Екзюпері в непростий для моральності час знайшов гідну відповідь людський жорстокості. "Ми відповідаємо за тих, кого приручили". Письменник приручив мільйони читачів. І, розтопивши лід людських сердець, приручить ще стільки ж.

Унікальний браслет французький рибалка зберіг, але довгий час ніяк не міг зрозуміти: як він опинився в морі недалеко від Марселя?
Вірити таким свідченнями чи ні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация