Таємниця появи золота на Землі

Жовтий метал, простий хімічний елемент з атомним номером 79

Жовтий метал, простий хімічний елемент з атомним номером 79. Предмет жадання людей в усі часи, мірило цінності, символ багатства і влади. Скільки людських життів було загублено заради володіння цим металом !? І скільки ще буде загублено? На відміну від заліза або, наприклад, від алюмінію, золота на Землі дуже мало. За всю свою історію людство добуло золота стільки, скільки воно видобуває заліза за один день. Але звідки ж цей метал з'явився на Землі? ...

Вважається, що Сонячна система утворилася із залишків вибухнула колись в далекій давнині наднової. У надрах тієї давньої зірки відбувався синтез хімічних елементів важче водню і гелію. Але в надрах зірок не можуть синтезуватися елементи важче заліза, і стало бути, золото не могло утворитися в результаті термоядерних реакцій в зірках. Так, звідки ж цей метал взагалі з'явився у Всесвіті?

Схоже, астрономи тепер можуть відповісти на це питання. Золото не може народжуватися в надрах зірок. Але воно може утворитися в результаті грандіозних космічних катастроф, які вчені буденно називають гамма-сплесками (ГВ).

Астрономи пильно спостерігали за одним з таких гамма-сплесків. Дані спостережень дають досить серйозні підстави вважати, що ця потужна спалах гамма-випромінювання проведена зіткненням двох нейтронних зірок - мертвих ядер зірок, які загинули в наднову вибуху. Крім того, унікальне світіння, що зберігалася на місці ГВ протягом декількох днів, вказує на те, що під час цієї катастрофи утворилася значна кількість важких елементів, в тому числі - золото.

Крім того, унікальне світіння, що зберігалася на місці ГВ протягом декількох днів, вказує на те, що під час цієї катастрофи утворилася значна кількість важких елементів, в тому числі - золото

«За нашими оцінками, кількість золота, що утворився і викинутого в простір під час злиття двох нейтронних зірок, може сотавом більше 10 місячних мас», - сказав провідний автор дослідження Едо Бергер з Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру (CfA) під час прес-конференції CfA в Кембриджі, штат Массачусетс.

Злиття нейтронних зірок

Гамма-сплеск (ГВ) - це спалах гамма-випромінювання від надзвичайно енергійного вибуху. Більшість ГВ виявляються в дуже віддалених областях Всесвіту. Бергер і його колеги вивчали об'єкт GRB 130603B, що знаходиться на відстані 3,9 мільярдів світлових років. Це один з найближчих ГВ з помічених до теперішнього часу.

ГВ бувають двох видів - довгі і короткі, в залежності від того, скільки триває спалах гамма-променів. Загальна тривалість спалаху GRB 130603B, зафіксованої супутником НАСА «Свіфт», склала менше двох десятих секунди.

Хоча саме гамма-випромінювання зникло швидко, GRB 130603B продовжував світити в інфрачервоних променях. Яскравість і поведінку цього світла не відповідали типовому післясвічення, яке виникає при бомбардуванні прискореними частинками навколишнього речовини. Світіння GRB 130603B поводилося так, як ніби воно виходить з розпадаються радіоактивних елементів. Речовина, багате нейтронами, викинуте при зіткненні нейтронних зірок, може перетворитися в важкі радіоактивні елементи. Радіоактивний розпад таких елементів породжує інфрачервоне випромінювання, характерне для GRB 130603B. Саме це і спостерігали астрономи.

За обчисленнями групи, під час вибуху було викинуто речовини з масою близько однієї сотої сонячної. І частина цієї речовини була золотою. Приблизно оцінивши кількість золота, що утворився під час цього ГВ, і число таких вибухів, що сталися за всю історію Всесвіту, астрономи прийшли до припущення, що все золото у Всесвіті, в тому числі і на Землі, можливо, було утворено під час таких гамма-сплесків .

Ось ще одна цікава, але жахливо спірна версія:

У процесі формування Землі розплавлене залізо спускалося вниз до її центру, щоб скласти її ядро, захоплюючи з собою більшість дорогоцінних металів планети, таких як золото і платина. Взагалі, дорогоцінних металів в ядрі вистачить на те, щоб покрити їх шаром чотириметрової товщини всю поверхню Землі.

Переміщення золота в ядро ​​мало позбавити зовнішню частину Землі цього скарбу. Однак поширеність благородних металів в силікатної мантії Землі перевищує розрахункові величини в десятки і тисячі разів. Вже обговорювалася ідея про те, що це звалилося на голову сверхізобіліе має своєю причиною катастрофічного метеоритний дощ, що наздогнав Землю після утворення її ядра. Вся маса метеоритного золота, таким чином, увійшла в мантію відособлено і не пропала глибоко всередині.

Вся маса метеоритного золота, таким чином, увійшла в мантію відособлено і не пропала глибоко всередині

Для перевірки цієї теорії доктор Маттіас Віллболд і професор Тім Еліот з Бристольской изотопной групи Школи наук про Землю проаналізували зібрані в Гренландії професором Оксфордського університету Стівеном Мурбатом породи, вік яких налічує близько 4 мільярдів років. Ці стародавні камені дають унікальну картину складу нашої планети незабаром після формування ядра, але до передбачуваної метеоритного бомбардування.

Потім вчені почали досліджувати вміст вольфраму-182 і в метеоритах, які називають хондрити, - це один з головних будівельних матеріалів твердої частини Сонячної системи. На Землі нестабільний гафній-182 розпадається cобразованіем вольфраму-182. А ось в космосі через космічних променів цей процес не відбувається. В результаті стало ясно, що зразки древніх гірських порід містять на 13% більше вольфраму-182 в порівнянні з більш молодими гірськими породами. Це дає геологам підставу стверджувати, що коли Земля вже мала тверду кору, на неї обрушилося близько 1 мільйона трильйонів (10 в 18-го ступеня) тонн астероїдного і метеоритного речовини, яка мала більш низьке содержаніевольфрама-182, але при цьому набагато більше, ніж в земній корі, вміст важких елементів, зокрема золота.

Будучи досить рідкісним елементом (на кілограм породи припадає лише близько 0,1 міліграма вольфраму), подібно до золота та інших дорогоцінних металів він повинен був увійти в ядро ​​в момент його формування. Як і більшість інших елементів, вольфрам підрозділяється на кілька ізотопів - атомів з подібними хімічними властивостями, але злегка розрізняються масами. За ізотопами можна з упевненістю судити про походження речовини, а змішування метеоритів із Землею мало залишити характерні сліди в складі її ізотопів вольфраму.

Доктор Віллболд зауважив в сучасній породі скорочення кількості ізотопу вольфраму-182 на 15 мільйонних часток в порівнянні з гренландской.

Це невелике, але багатозначне зміна чудово узгоджується з тим, що й треба було довести - що надлишок доступного золота на Землі є позитивним побічним ефектом метеоритного бомбардування.

Доктор Віллболд каже: «Витяг вольфраму з кам'яних зразків і аналіз з необхідною точністю його ізотопного складу були вкрай складним завданням, беручи до уваги невелику кількість наявного в каменях вольфраму. Фактично, ми стали першою в світі лабораторією, яка успішно виконала вимірювання такого рівня ».

Впали метеорити змішалися з земної мантією в ході гігантських конвекційних процесів. Завданням-максимум на майбутнє є з'ясування тривалості цього перемішування. Згодом геологічні процеси сформували континенти і привели до концентрації дорогоцінних металів (а також вольфраму) в покладах руди, що видобувається в наші дні.

Доктор Віллболд продовжує: «Результати нашої роботи показують, що більша частина дорогоцінних металів, на яких ґрунтується наша економіка і багато ключових виробничі процеси, була занесена на нашу планету завдяки щасливому випадку, коли Землю накрила десь 20 квінтильйон тонн астероїдного речовини».

Таким чином, ми зобов'язані своїми золотими запасами справжньому потоку цінних елементів, які опинилися на поверхні планети завдяки масованому астероїдної «бомбардуванні». Потім в ході розвитку Землі протягом останніх мільярдів років золото вступило в круговорот порід, з'являючись на її поверхні і знову ховаючись в глибинах верхньої мантії.

Але тепер йому шлях до ядра закритий, і велика кількість цього золота просто приречене виявитися в наших руках.

І ще думка іншого вченого:

- Походження золота залишалося до кінця нез'ясованим, оскільки, на відміну від більш легких елементів, таких як вуглець або залізо, воно не може утворюватися безпосередньо усередині зірки, - зізнався один з дослідників центру Едо Бергер.

Вчений дійшов до цього висновку, спостерігаючи за гамма-сплесками - масштабними космічними викидами радіоактивної енергії, викликаними зіткненням двох нейтронних зірок. Гамма-сплеск був помічений космічним апаратом НАСА Swift і тривав всього двох десятих секунди. А після вибуху залишилося світіння, яке поступово зникало. Світіння ж при зіткненні таких небесних тіл свідчить про викид великої кількості важких елементів, стверджують фахівці. А доказом того, що після вибуху утворилися важкі елементи, можна вважати інфрачервоне світло в їх спектрі.

- Справа в тому, що нейтронно-багаті речовини, викинуті при колапсі нейтронних зірок, можуть генерувати елементи, що зазнають радіоактивний розпад, при цьому випускаючи світіння переважно в інфрачервоному діапазоні, - пояснював Бергер. - І ми вважаємо, що при гамма-сплеску викидається приблизно одна сота частка матеріалу сонячної маси, в тому числі золото. Причому, кількість золота, виробленого і викинутого під час злиття двох нейтронних зірок, можна порівняти з масою 10 Лун. А вартість такої кількості дорогоцінного металу дорівнювала б 10 октильонов доларів - це 100 трильйонів в квадраті.

Для довідки, октильонов - це мільйон септілліонов або мільйон в сьомий ступеня; число, рівне +1042 і записується в десятковій системі як одиниця з 42 нулями.

Також сьогодні вченими встановлено той факт, що практично всі золото (і інші важкі елементи) на Землі - космічного походження. Золото, виявляється, потрапило на Землю в результаті астероїдної бомбардування, яка сталася в далекі часи після застигання кори нашої планети.

Практично всі важкі металів «потонули» в мантії Землі на самому ранньому етапі формування нашої планети, саме вони утворили тверде металеве ядро ​​в центрі Землі.

Алхіміки XX століття

Ще в 1940 році американські фізики А. Шерр і К. Т. Бейнбрідж з Гарвардського університету почали опромінювати нейтронами сусідні з золотом елементи - ртуть і платину. І цілком очікувано, опромінюючи ртуть, отримали ізотопи золота з масовими числами 198, 199 і 200. Їх відмінність від природного природного Au-197 в тому, що ізотопи нестійкі і, випускаючи бета-промені, максимум за кілька днів знову перетворюються в ртуть з масовими числами 198,199 і200.

Але все одно це було здорово: вперше людина змогла самостійно створювати необхідні елементи. Незабаром стало зрозуміло, як взагалі можна отримати справжнє, стабільне золото-197. Це можна зробити, використовуючи тільки ізотоп ртуті-196. Цей ізотоп досить рідкісний - його зміст в звичайній ртуті з масовим числом 200 становить близько 0,15%. Його треба бомбардувати нейтронами, щоб отримати малоустойчива ртуть-197, яка, захопивши електрон, і перетвориться в стабільне золото.

Однак розрахунки показали, що якщо взяти 50 кг природного ртуті, то в ній буде всього 74 грами ртуті-196. Для трансмутації в золото реактор може дати потік нейтронів 10 в 15-го ступеня нейтронів на кв. см в секунду. З урахуванням того, що в 74 г ртуті-196 міститься близько 2,7 на 10 в 23-й ступеня атомів, для повної трансмутації ртуті в золото треба було б чотири з половиною роки. Це синтетичні золото коштує нескінченно дорожче золота з землі. Але це означало, що для утворення золота в космосі теж потрібні гігантські потоки нейтронів. І вибух двох нейтронних зірок як раз все пояснював.

І ще подробиці про золото:

Німецькі вчені підрахували, що для того, щоб на Землю було занесено присутній сьогодні обсяг дорогоцінних металів, знадобилися всього 160 металевих астероїдів, діаметром близько 20 км кожний. Фахівці відзначають, що геологічний аналіз різних благородних металів показує, що всі вони з'явилися на нашій планеті приблизно в один і той же час, однак на самій Землі не було і немає умов для їх природного походження. Саме це наштовхнуло фахівців на космічну теорію появи благородних металів на планеті.

Слово «gold», на думку лінгвістів, походить від індо-європейського терміна «жовтий» як відображення найбільш помітною характеристики цього металу. Цей факт знаходить своє підтвердження в тому, що вимова слова «gold» на різних мовах схоже, наприклад Gold (по-англійськи), Gold (по-німецьки), Guld (по-датському), Gulden (по-голландськи), Gull ( по-норвезьких), Kulta (по-фінськи).

Золото в земних надрах

В ядрі нашої планети міститься в 5 разів більше золота, ніж у всіх інших породах, доступних для розробки, разом узятих. Якби все золото ядра Землі вилилося на поверхню, то покрило б всю планету шаром товщиною півметра. Цікаво, що в кожному літрі води всіх річок, морів і океанів розчинено близько 0,02 міліграма золота.

Визначено, що за весь час видобутку благородного металу з надр було вилучено близько 145 тисяч тонн (за даними інших джерел - близько 200 тисяч тонн). Виробництво золота зростає з року в рік, але основне зростання припало на кінець 1970-х років.

Чистота золота визначається різними шляхами. Carat (в США і Німеччині пишеться «Karat») спочатку був одиницею маси на основі насіння ріжкового дерева «carob tree» (співзвучно зі словом «карат»), використовуваного древніми торговцями Середнього Сходу. Карат сьогодні в основному використовується при вимірюванні ваги дорогоцінних каменів (1 карат = 0,2 грама).

Чистоту золота також можна виміряти в каратах. Ця традиція бере свій початок древнім часів, коли карат на Близькому Сході став мірилом чистоти золотих сплавів. Британський карат золота - Неметричні одиниця оцінки змісту золота в сплавах, рівна 1/24 маси сплаву. Чисте золото відповідає 24 каратів. Чистота золота сьогодні вимірюється також і поняттям хімічної чистоти, тобто тисячних частках чистого металу в масі сплаву. Так, 18 карат - це 18/24 і в перерахунку на тисячні частки відповідає 750-й пробі.

Видобуток золота

В результаті природного концентрування приблизно лише 0,1% всього золота, що міститься в земній корі, є, хоча б теоретично, для видобутку, однак через те, що золото зустрічається в самородному вигляді, яскраво блищить і легко помітно, воно стало першим металом, з яким познайомився чоловік. Але природні самородки рідкісні, тому найдавніший спосіб видобутку рідкісного металу, заснований на великій щільності золота, - промивання золотоносних пісків. «Видобуток промивного золота вимагає тільки механічних засобів, а тому не дивно, що золото буде відоме навіть дикунам і в найдавніші історичні часи» (Д. І. Менделєєв).

Але багатих золотих розсипів майже не залишилося, і вже на початку XX століття 90% всього золота добували з руд. Зараз багато золоті розсипи практично вичерпані, тому добувають, в основному, рудне золото, видобуток якого багато в чому механізована, але виробництво залишається важким, так як часто знаходиться глибоко під землею. В останні десятиліття постійно зростала частка більш рентабельних відкритих розробок. Родовище економічно вигідно розробляти, якщо в тонні руди міститься всього 2-3г золота, а при вмісті більш 10 г / т воно вважається багатим. Істотно, що витрати на пошук і розвідку нових золотих родовищ становлять від 50 до 80% всіх витрат на геологорозвідувальні роботи.

Зараз найбільшим постачальником золота на світовий ринок є Південна Африка, де шахти досягли вже 4-кілометрової глибини. У ПАР знаходиться найбільший в світі рудник Вааль-Ріфс в Клексдорпе. ПАР - єдина держава, де золото - головний продукт виробництва. Там його добувають на 36 великих рудниках, на яких трудяться сотні тисяч людей.

Там його добувають на 36 великих рудниках, на яких трудяться сотні тисяч людей

У Росії видобуток золота ведеться з рудних і розсипних родовищ. Про початок його видобутку думки дослідників розходяться. Мабуть, перше вітчизняне золото було видобуто в 1704 році з Нерчинских руд разом з сріблом. У наступні десятиліття на Московському монетному дворі золото виділяли зі срібла, яке містило трохи золота у вигляді домішки (близько 0,4%). Так, в 1743-1744гг. «Із золота, знаходить в сріблі, виплавленої на Нерчинских заводах», було виготовлено 2820 червінців із зображенням Єлизавети Петрівни.

Першу в России золоту розсіп виявило Навесні тисячу сімсот двадцять чотири року селянин Єрофій Марков в районі Єкатерінбурга. Ее експлуатація Почаїв только в 1748 року. Видобуток Уральська золота Повільно, но неухильного розшірювалася. На качану XIX століття були відкриті Нові Родовище золота в Сібіру. Відкриття (в 1840-і рр.) Єнісейського Родовище вівело Россию на Перше місце в мире з відобутку золота, но ще до цього Місцеві мисливці-Євенко робілі з золотих самородків Кулі для полювання. В кінця XIX століття Росія відобувала в рік около 40т золота, з них 93% - розсипного. Всього ж в Росії до 1917 року було видобуто, за офіційними даними, 2754т золота, але за оцінками фахівців - близько 3000т, причому максимум припав на 1913 рік (49т), коли золотий запас досяг 1684т.

З відкриттям багатих золотоносних районів в США (Каліфорнія, 1848р .; Колорадо, 1858р .; Невада, 1859р.), Австралії (1851г.), Південній Африці (1884р.), Росія втратила свою першість у видобутку золота, незважаючи на те, що були введені в експлуатацію нові родовища, головним чином в Східному Сибіру.

Видобуток золота велася в Росії напівкустарним способом, розроблялися переважно розсипних родовищ. Понад половину золотих копалень знаходилося в руках іноземних монополій. В даний час частка видобутку з розсипів поступово знижується, складаючи до 2007 року трохи більше 50 тонн. Менш 100 тонн добувається з рудних родовищ. Остаточна переробка золота ведеться на афінажних заводах, провідним з яких є Красноярський завод кольорових металів. На його частку припадає афінаж (очищення від домішок, одержання металу проби 99,99%) близько 50% видобутого золота і велика частина платини і паладію, що видобуваються в Росії.

Виробництво золота в Росії в середньому становить близько 170 тонн на рік: 150 тонн добувається з золотих родовищ і приблизно 20 тонн - попутне і вторинне виробництво. Собівартість виробництва однієї унції коливається в широких межах, сильно залежить від якості запасів, види видобутку, способу переробки і становить орієнтовно 150-550 дол. За унцію.

Скільки золота в світі?

Уявіть на хвилину, що ви - суперлиходій, який забрав усе золотом світу і вирішив переплавити його в величезний куб. Наскільки величезним він вийде?

Уоррен Баффет, одні з найбагатших людей планети, як-то підрахував, що «кубик» виявиться не таким вже й великим. Його сторони не будуть перевищувати 20 метрів - якщо говорити про здобутий за всю історію золоті.

Навіть з використанням сучасних технологій золото все ще дуже важко знаходити. На сьогоднішній день за деякими оцінками видобуто 160.000 тонн золота. Насправді це менше, ніж ви думаєте. Якщо все добуте золото переплавити в золотий куб, то він з легкістю поміститься в тенісний корт, і навіть буде на 2 метри коротша. І це все золото світу !!!

У рік добувається близько 2.600 тонн золота, тобто приріст видобутку 1,6% в рік. Таким чином, знову добуте золото збільшує золотий куб на 11 см. В рік. Зараз такий гіпотетичний куб з усього золота світу дорівнює 20,2 метрам по діагоналі. Такий куб зі світової золота повністю покриє тенісний корт, коли в світі буде видобуто 205.000 тонн золота. Це повинно відбутися в 2025 році.

Це повинно відбутися в 2025 році

205.000 тонн - це сума з поточних запасів золота (приблизно 160.000 тонн) плюс відомі, але ще не добуті резерви золотодобувних компаній (приблизно 45.000 тонн). Це все світове золото на сьогоднішній день - вже здобуте і ще в землі.

Про світових запасах золота інвесторів сповіщає компанія Thomson Reuters GFMS, який щороку оновлює ці дані. За її останнім викладкам виходить, що на сьогодні ми маємо 171 300 тонн цього металу - якраз стільки, щоб вистачило на Баффетом куб, навіть трохи більше. Але не всі згодні з цифрами GFMS. Оцінки різняться від 155 244 до 2,5 млн тонн. Звідки ж така величезна різниця?

історична недостача

Почасти це пояснюється тим, що золото добувають вже дуже давно - більше 6 тисяч років.

Перші золоті монети були викарбувані приблизно в 550 році до н.е. лидийским царем Крезом на території сучасної Туреччини. Вони швидко стали універсальним засобом оплати товарів і послуг в середземноморському регіоні.

До 1492 році, на момент відплиття Колумба до берегів Америки, в світі, за даними GFMS, було видобуто 12780 тонн. Однак засновник компанії Gold Money Джеймс Турк вважає, що ця сильно цифра завищена, оскільки техніка золотодобування до середніх століть була занадто примітивною. З його точки зору, на той час маса всього добутого золота становила лише 297 тонн. Стало бути, і кінцева цифра повинна бути приблизно на 10% нижче оцінки Thompson Reuters GFMS, то є 155 244 тонни.

Давайте повернемося далеко в минуле. Зараз вже важко сказати коли ж вперше людина звернув свою увагу на золото. У ті далекі часи він і не міг мати думки про те, як застосовувати цей матеріал. В Єгипті золото називали «нуб», вважається, що саме від нього пішла назва країни - «Нубія», в якій єгиптяни добували золото. Золото, що вони добули до 7 століття до н.е. дорівнює приблизно трьом тисячам тонн.

Воно стало предметом заздрості сусідів. І в 571 р д.н. ери було захоплено ассирийцами. Але вже все через п'ятдесят років золото стало частиною Вавилона. До цього часу в Вавилоні були зібрані сотні тонн дорогоцінного металу привезеного з Єрусалима Навуходоносором.

Але і Вавилон став згодом предметом заздрості. На той момент в ньому проживало майже два мільйони людей, місто було оточене потрійними неприступними стінами, здавалося б йому нічого не загрожує, але ... Місто піддався штурму і був узятий військами перського царя Кіра Великого. Наступний цар (Дарій) почав карбувати з цього золота золоті монети - дарики (8,4 м).

Не важко здогадатися, що і Персія впала під ударами Македонії. Все золото і срібло було завантажено на 5000 верблюдів і 10000 возів! Тільки з однієї Македонії Олександр Македонський зосередив у себе більше 5000 тонн золота. Це без підрахунку золота з інших країн Індії та Середньої Азії!

Згодом все багатство перекочувало в Рим. Саме золото пособствовало розбещення «міста Риму і світу». У ці часи в Римі було зібрано стільки золота, скільки не було ніколи у вільному обігу в усьому світі.

Історія повторюється ... Чим ми стаємо багатшими, тим сильніше заздрість наших сусідів. Такий вже за своєю природою людина ... Один з царів вандалів зміг вивезли зі зруйнованого їм Риму в V столітті 600 тонн золота. Не забувши по шляху пограбувати все середземні країни.

Історики не можуть зрозуміти чому кількість золота в світі дедалі менший після падіння Константинополя в 1204 р Наступний виток отримує історія з відкриття Нового світу. У перші роки відкриттів в Іспанію було привезено 900 кг золота. А потім протягом двох сотень років з Нового Світу вивезли 2600 тонн

Чи вистачить нам золота?

Істина прихована за сімома печатками, адже в кінцевому підсумку всі розрахунки засновані на припущеннях, які можуть бути помилковими.

З упевненістю можна сказати лише те, що найближчим часом нам не загрожує залишитися без золота. За оцінками Геологічної служби США, обсяг золота тільки на розвіданих родовищах становить 52 тисячі тонн, але ж напевно є ще і нерозвідані.

Втім, і для занепокоєння теж залишається привід. До сих пір золото нікуди не пропадало, одні вироби просто переплавляли в інші.

«Все здобуте золото як і раніше залишається з нами. Якщо ви щасливий володар золотого годинника, то є всі шанси, що вони хоча б частково зроблені з золота, видобутого ще римлянами », - зазначає Джеймс Турк.

Однак сьогодні золото все частіше використовується в електронній промисловості, причому часом в таких мікроскопічних обсягах, що витягати його з закінчення їхнього терміну служби економічно недоцільно. А це вперше в історії веде до безповоротних втрат дорогоцінного металу.

Всіх цих скарбів, що тут перераховані - немає! Де вони? До нас не дійшло жодної монети Цезаря, А.Македонского і інших не менш значущих царів. До нас дійшли лише ті незначні кількості золота, що зберігалися в могилах пірамід або загубилися через катастроф. Наприклад Помпеї загинули від виверження вулкана.
Хто то скаже - воно потерлося в порошок і розвіялося по світу. Але чи не здається вам, що це так просто? Тут все гораааздо складніше ... Спустимося на землю і подивимося, що відбувалося в найближчі до нас часи.

Багаті розсипи самородків золота були знайдені в 1814 р Брусніцкім на Уралі. Потім були знайдені родовища в Забайкаллі (зараз Забайкальський край) в Приамур'ї, на Олені. За сотню років ці родовища дали до 17 року для Росії більше 3 000 т золота.

До початку другої світової в світі виник перший криза, він не торкнувся лише США. Так як до цього часу в США містилося 21 800 тонн золота. СРСР же в цей час мав запас в 2600 тонн. Не варто забувати, що після війни ми повинні були виплачувати свій борг на користь США чистим золотом. Не важко здогадатися, що все золото в світі йшло в Америку. Ми віддали свій борг, а ось Англія так і не повернула нам 440 тонн золота, яке заборгувала нам ще за царя.

Дехто з інвесторів готовий повірити в ці викладки, проте багато аналітиків приймають розрахунки Турка в багнети, і один з них навіть зауважив з цього приводу, що порівнювати Турка з GFMS - те ж саме, що всерйоз розглядати релігію джедаїв нарівні з християнством.

Дехто з інвесторів готовий повірити в ці викладки, проте багато аналітиків приймають розрахунки Турка в багнети, і один з них навіть зауважив з цього приводу, що порівнювати Турка з GFMS - те ж саме, що всерйоз розглядати релігію джедаїв нарівні з християнством

Древні знали толк в жовтому металі: золотий саркофаг Тутанхамона важив 110 кг

Втім, є і ті, хто впевнений, що і Турк, і GFMS сильно занижують цифри.

«Один тільки золотий саркофаг Тутанхамона важив понад 100 кг, а уявляєте, скільки золота було в інших гробницях, які розграбували, не залишивши ніяких записів», - говорить Джен Скойлз з інвестиційної фірми The Real Asset Company.

Якщо Джеймс Турк лише трохи підправляє цифри GFMS по золоту, здобутому після 1492 року Скойлз вказує на те, що навіть сьогодні далеко не всі золотодобувні країни охоче діляться точними даними. А в деяких районах світу і зовсім процвітає незаконний видобуток без всякого офіційного обліку.

Скойлз не приводить конкретних цифр, проте за неї це спробував зробити незалежний Інститут золотого стандарту.

Його експерти припустили, що якщо спустошити все банківські комірки і шкатулки з коштовностями, ми виявимо не менше двох з половиною мільйонів тонн золота.

Так хто ж правий у цій суперечці?

джерело

І скільки ще буде загублено?
Але звідки ж цей метал з'явився на Землі?
Так, звідки ж цей метал взагалі з'явився у Всесвіті?
Скільки золота в світі?
Наскільки величезним він вийде?
Звідки ж така величезна різниця?
Де вони?
Але чи не здається вам, що це так просто?
Так хто ж правий у цій суперечці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация