Таємниці Михайлівського палацу

  1. Образливо для жіночого самолюбства
  2. При реконструкції може зникнути частина експонатів
  3. Картина маслом: п'ять дивовижних фактів про відомих шедеврах
  4. 1. Іван Айвазовський «Дев'ятий вал» (зал № 14)
  5. 2. Василь Суриков «Перехід Суворова через Альпи» (зал № 38)
  6. 3. Ілля Рєпін «Запорожці пишуть листа турецькому султану» (зал № 33)
  7. 4. Натан Альтман. «Портрет Ахматової» (зал № 77)
  8. 5. Василь Купцов «АНТ-20 Максим Горький» (корпус Бенуа, зал 82)

Найбільше твір архітектора Карла Россі перетворили в прибутковий будинок

19 березня 1898, рівно 120 років тому, в Михайлівському палаці Санкт-Петербурга відкрився Російський музей. Сьогодні це найбільша в світі сховище творів російського мистецтва. Втім, красива будівля в стилі ампір будувалося зовсім для іншої мети. Це був палац великого князя Михайла Павловича, молодшого брата імператорів Олександра I і Миколи I.

Михайло був останнім з десяти дітей Павла I, і царювати йому не довелося. Проте найясніший батько при народженні сина в 1798 р розпорядився відкладати щороку по кілька сот тисяч рублів для майбутнього палацу для нього.

Проте найясніший батько при народженні сина в 1798 р розпорядився відкладати щороку по кілька сот тисяч рублів для майбутнього палацу для нього

  • 1817 г. Архітектор Карл Россі приступив до проектування майбутнього палацу.
  • 17 квітня 1819 р рік 21-річчя Михайла Павловича в основу фундаменту майбутньої будівлі були закладені кам'яний ковчег з срібними монетами і срібна дошка з пам'ятним написом. Для міцності будови прийнято рішення вести роботи тільки в теплу пору року.
  • 1825 г. Завершена оздоблення інтер'єрів. Михайлівський палац обійшовся скарбниці в 7 600 000 рублей. З них три мільйони пішло на будівництво, а чотири - на прикрасу.
  • 30 серпня 1825 Освячення будівлі. У нього з Зимового палацу переїхав Михайло Павлович з дружиною Оленою Павлівною.
  • 28 серпня 1849 р Михайло Павлович помер. Палац перейшов до його вдови Олени Павлівни - «мадам Мішель», як звали її при дворі. Балів стало менше, зате збираються столичні і заїжджі знаменитості, політики, вчені. Тут з'явилася перша в Росії консерваторія. Палац відвідували Пушкін, Тютчев, Жуковський, Брюллов, Айвазовський, Миклухо-Маклай.
  • 9 січня 1873 г. Після смерті Олени Павлівни палац успадкувала її дочка, велика княгиня Катерина Михайлівна. Парадні зали здавалися в наймання.
  • 1894 г. Будівля почала руйнуватися. Після смерті Катерини Михайлівни палац переходить її дітям - німецьким підданим. Але оскільки будівля належала дому Романових, Олександр III викупив його за 4 мільйони рублів.
НАТИСНІТЬ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ

Образливо для жіночого самолюбства

Великий князь Михайло Павлович і Олена Павлівна (до прийняття православ'я принцеса Фредеріка Шарлотта Марія Вюртемберзькі) були щасливі в його інтер'єрах. Дружину 24-річному Михайлу підібрала матінка, імператриця Марія Федорівна. Фредеріка Шарлотта була дочкою його двоюрідного брата, тобто припадала чоловікові двоюрідною племінницею.

Холодне ставлення Михайла до дружини шокувало навіть його братів. Костянтин Павлович писав братові Миколі: «Становище (Олени Павлівни) образливо для жіночого самолюбства і для тієї делікатності, яка взагалі властива жінкам». Рання смерть чотирьох з п'яти народжених у шлюбі дочок остаточно підірвали відносини.

При реконструкції може зникнути частина експонатів

Глобальна реконструкція Російського музею - гостра тема останніх років. Обговорюється, зокрема, проект спорудження атріуму перед входом - як в Луврі. Крім того, над музеєм збиралися звести скляний дах і провести перепланування внутрішнього дворика - $ 2,5 мільйона на ці роботи готовий був виділити Всесвітній банк. На період ремонту експонати повинні були розмістити по інших музеях. Однак багато петербуржці виступили проти зміни історичних інтер'єрів. Та й не секрет, що «переїзд» художніх цінностей часто призводить до «раптової» втрати деяких з них. На щастя, проект масштабної реконструкції поки що відкладено.

Картина маслом: п'ять дивовижних фактів про відомих шедеврах

У Російському музеї зберігаються полотна Андрія Рубльова, Ореста Кіпренського, Олександра ІВАНОВА, Івана РЕПІНА, Олексія КУИНДЖИ, Івана ШИШКІНА, Валентина СЄРОВА, Михайла ВРУБЕЛЯ, Бориса Кустодієва, Казимира МАЛЕВИЧА, Марка Шагала та багатьох інших визнаних майстрів. Про деякі роботах екскурсоводи люблять розповідати такі історії.

1. Іван Айвазовський «Дев'ятий вал» (зал № 14)

Для створення картини художник використовував всього чотири фарби - червону, жовту, зелену і коричневу. Колористичні ефекти створені за рахунок змішування основних кольорів. Айвазовський мав абсолютну зоровою пам'яттю і писав без натури, користуючись лише начерками.

2. Василь Суриков «Перехід Суворова через Альпи» (зал № 38)

Задумавши полотно, художник поїхав до Швейцарії і побував на всіх перевалах, де в 1799 році пройшли війська генералісимуса. Сам скочувався по снігу і льоду, визначаючи швидкість руху персонажів на різних стадіях спуску.

3. Ілля Рєпін «Запорожці пишуть листа турецькому султану» (зал № 33)

«Отак тобі козаки відповіли, пологовий. Чи не будеш ти навіть свиней у християн пасти. Цим кінчаємо, оскільки числа не знаємо і календаря не маємо, місяць у небі, рік у книзі, а день такий у нас, який і у вас, за це поцілуй в **** нас! »- такою була, за легендою, закінчення листи запорізьких козаків турецькому султану, який вимагав припинити набіги на Османську імперію.

4. Натан Альтман. «Портрет Ахматової» (зал № 77)

Художник, який додав поетесі вигляд стильною, неординарної жінки, сам був дуже своєрідним. Одного разу він спіймав тарганів у своїй квартирі, пофарбував їх в різні кольори. Одного вимазав в «золото», назвав «лауреатом» і відпустив зі словами: «Ось його тараканіха-то здивується».

5. Василь Купцов «АНТ-20 Максим Горький» (корпус Бенуа, зал 82)

Зображений над Ленінградом літак насправді ніколи не був в балтійському небі. Гігантський апарат побудували для агітаційних цілей. 18 травня 1935 року під час демонстраційного польоту над Центральним аеродромом на Ходинському полі в Москві його крило зачепив винищувач, який здійснював «мертву петлю». Літак звалився. 50 осіб, включаючи шістьох дітей, загинули.

Доля автора картини також трагічна: учень Павла Філонова, яка зазнала переслідувань, повісився в очікуванні арешту.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация