Таємниці загибелі великих людей

Автор Андрій Клешнёв На читання 6 хв. Переглядів 2.6k.

6k

Життя і смерть великих і знаменитих людей часто буває оточена таємницями. Іноді реальними, іноді вигаданими. Навіть за допомогою сучасної науки не завжди вдається їх розгадати.

прокляття фараона

У 1323 році (за деякими даними) до н.е. помер Тутанхамон, єгипетський фараон. Пішов з життя зовсім молодим, у віці 19 років. Багато суперечок було про причини його смерті. Після проведеного в 2005 році томографічного аналізу мумії деякі вчені прийшли до висновку, що фараон помер від інфекції, що розвилася в рані на коліні.

Таємниця смерті молодого фараона вважається розкритою, якщо коли-небудь не з'являться інші факти. Але чому за різними Річіна загинули майже всі люди, які були причетні до розкриття і вивчення поховання, до кінця не з'ясовано. Ланцюжок чи містичних збігів, або все-таки існує «прокляття фараона Тутанхамона»? Нібито під час розкопок було виявлено напис, в якій говорилося про каре, яка наздожене будь-якого порушив спокій усипальниці людини.

Череда трагічних подій після розкриття могили вражає. Головним спонсором цих робіт був лорд Карнарвон. Він потрапив в госпіталь в Каїрі (Єгипет) з найсильнішою лихоманкою. Лікування не допомогло, лорд помер, хоча був здоровим, міцним чоловіком. Через деякий час теж від лихоманки помирає його брат.

Археолог Мейс впав у коматозний стан і помер відразу після розтину, як і лікар Райд. Деяким людям достатньо було тільки відвідати розкопки, і через деякий час вони вмирали - син банкіра Гульд, промисловець Вуд.

Можливо, шкідливі мікроорганізми, що знаходилися в похованні, були наслідком нещасних випадків з цими людьми, але як пояснити, що померла дружина Карнарвона і наклала на себе руки дружина Картера - головного археолога розкопок. Під час похорону батька секретаря Картера був на смерть задавлений дитина. Ці люди не вдихали повітря гробниць.

Найдивніше, що це не кінець страшної історії. У 1972 році льотчики, які перевозили скарби Тутанхамона на виставку в Лондон, померли від серцевого нападу. Пілоти не могли бути хворими людьми - інакше їх не допустили б до польотів. Єдино, хто не постраждав і прожив ще 17 років - археологи Картер, чомусь прокляття обійшло його стороною. По крайней мере, в світі живих.

Змова проти царської сім'ї

Історія Русі XYI століття Русі сповнена таємниць. Документів тих часів залишилося дуже мало, тому достовірну картину подій важко відновити. Навіть причина загадкової смерті царя Івана Грозного і його родичів викликає суперечки.

Відома лише точна дата його дивною і незрозумілою смерті - 1584 рік. Так як у Івана IY було багато ворогів, відразу виникла версія про отруєння. Підозрювали Бориса Годунова і Богдана Бєльського, наближеного в останні роки до царя. У народі говорили, що Бєльський дав своєму панові напій з отрутою, від якого той помер, граючи зі своїм отруйником в шахи. За свідченням очевидців, цар взяв шахового короля в руку і майже відразу впав замертво на підлогу. Але чи було це несподіванкою?

Про можливе вбивство більше писали свідки-іноземці. Співвітчизники намагалися обійти мовчанням причини летального результату цієї неординарної особистості. Ймовірно, щоб про це швидше забули і не робили суворих методів дізнання.

Факти, коли треба було обов'язково згадати про це, спотворювалися і прямо суперечили один одному. У 1963 році царське поховання, яке знаходиться в Архангельському соборі, розкривали. Потривожили також могили синів Івана Грозного Федра і Івана.

Комісія експертів зробила фотографії, малюнки, які вимагав протокол, потім приступили до аналізу останків. З моменту смерті минуло більше чотирьох століть, багато отрути за такий час могли зникнути.

Провели дослідження на присутність ртуті в організмі і з'ясували, що кількість цього металу перевищував норму більш ніж в 30 разів!

Деякі вчені вважають, що отруйна речовина входило до складу препаратів, яким царя лікували від сифілісу, «французької» хвороби, як тоді його називали. Але така кількість в останках металу доводить, що вбивство навмисне.

Не тільки цар Іван Васильович, але і багато його родичі, судячи за ознаками, були отруєні. Він, його мати і батько, перша кохана дружина Анастасія, дочка Марія, Іван, Федір і багато інших представників царської родини вмирали в ранньому віці або молодими від дивних захворювань з дуже схожими симптомами. Швидше за все, нащадків Рюрика труїли протягом довгого часу. Кому це було потрібно?

загадковий старець

Загадкова смерть російського імператора Олександра I до сих пір викликає питання. Він правив Росією з 1801, отримавши престол після вбивства батька, Павла Петровича.

За офіційними даними Олександр I помер 1 грудня 1825 роки від черевного тифу в Таганрозі. Деякі історики вважають, що смерть і похорон, дуже пишні, інсценовані - похований не цар, а невідомий чоловік.

Хоча акт про смерть підписали дев'ять лікарів в присутності генерала-ад'ютанта, в ньому багато протиріч і неточностей. Висновок медиків був такий - імператор помер від гарячки, за якою послідувало запалення мозку. За іншою версією, в протоколі розтину причиною смерті називають тиф. Найдивовижніше, що нечувано для людини такого високого становища - не служив панахиду.

Ходили чутки, що царя мучили докори сумління за співучасть у вбивстві свого батька. Олександр покаявся у скоєному і інсценував свою смерть, щоб вести праведне життя відлюдника.

Про старця Федора (це ім'я, якщо вірити всій цій історії, взяв собі цар) згадується вперше в тридцятих роках 19 століття. Якийсь чоловік за бродяжництво був відправлений по етапу Томську губернію. Це був високий статний старець з грамотною мовою, що вмів писати і читати.

Жив Федір Кузьмич в келії, в садибі Хромова. Коли будинок потрапив до нового власника, і його почали розбирати, з Австрії приїхала представниця сім'ї Романових і намагалася викупити будинок. Постає законне питання - навіщо нащадкам Романових викуповувати будинок невідомого старця? Очевидно, він їм доріг з якихось причин.

У 1921 році гробницю російського царя розкривали, але вона виявилася порожньою. Ці відомості недостовірні і вимагали підтвердження. Над цією історією можна поставити крапку, якщо зробити повторний розтин і провести аналіз ДНК, але поки цього не зроблено. До сир пір немає ясності - похований чи в гробниці імператор? Або там тіло іншої людини, а може, вона порожня?

Ще багато фактів говорить на користь того, що Федір Кузьмич і імператор одне і те ж обличчя. Його могилу відвідував великий князь Олексій Олександрович. Майбутній імператор Микола II теж приїжджав в ті місця і побажав побудувати на місці келії, де жив старець, кам'яну церкву. Все це говорить про те, що Федір Кузьмич не зовсім звичайна людина.

Загадки догляду великих і відомих особистостей розкриваються поступово. Може, з розвитком науки і знову відкриваються фактами вдасться дізнатися щось нове і незвичайне?

Ланцюжок чи містичних збігів, або все-таки існує «прокляття фараона Тутанхамона»?
Але чи було це несподіванкою?
Кому це було потрібно?
Постає законне питання - навіщо нащадкам Романових викуповувати будинок невідомого старця?
До сир пір немає ясності - похований чи в гробниці імператор?
Або там тіло іншої людини, а може, вона порожня?
Може, з розвитком науки і знову відкриваються фактами вдасться дізнатися щось нове і незвичайне?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация