Таємниці древніх цивілізацій

Класична історія вважає, що перші осередки цивілізації, де людина переступив рамки родового ладу, виникли на територіях Африки, Азії і Європи, всього лише кілька тисячоліть тому Класична історія вважає, що перші осередки цивілізації, де людина переступив рамки родового ладу, виникли на територіях Африки, Азії і Європи, всього лише кілька тисячоліть тому. Вони виникали на територіях з умовами м'якого субтропічного клімату, найбільш сприятливого для господарської діяльності людини. Створювалися вони не одночасно, не пов'язаними між собою народами, але не дивлячись на це мають загальні процеси становлення і розвитку. У цьому розділі ми вивчимо історію деяких древніх цивілізацій, а так само різні загадки, пов'язаними з ними.

Подробиці Опубліковано: 28 лютого 2015

В XI столітті на території, де тепер розташована сучасна республіка Перу, з'явився народ, який заснував цивілізацію, що стала згодом однією з найпотужніших в Південній Америці. Він носив назву інки (Або, якщо точніше, інка). Спочатку інки були всього лише плем'ям індіанців мовної сім'ї кечуа, але змогли досягти в своєму розвитку найвищого рівня, заснувавши держава Тауантінсуйу. Ставши панівною верствою і верховним правителем всередині своєї імперії, інки прагнули до вдосконалення соціального ладу і досягли в цьому пристойних вершин. Система доріг Тауантінсуйу мала високий рівень розвитку, що важливо для підтримки географічної цілісності держави. У будівництві кам'яних будівель їм теж не було рівних: споруди витримували сильні землетруси, незважаючи на те, що будувалися без цементу. Треба відзначити, що від подібних стихійних лих в більш пізні часи були сильно зруйновані споруджуються іспанцями споруди. Інки набирали досвід в області хірургії, здійснювали складні операції, успішно займалися муміфікацією. Проте, не дивлячись на всі свої досягнення, ця цивілізація опинилася зломленій лічених числом іспанців, які завоювали належать древньому народу землі.

Детальніше...

Подробиці Опубліковано: 28 лютого 2015

Давньоіндійська цивілізація є однією з найбільш древніх і самобутніх цивілізацій Сходу. Історія цієї країни обчислюється тисячоліттями.

Історичні дані повідомляють, що Індія була заселена в глибокій старовині в долині річки Інд. Стародавній народ, який поклав початок великої цивілізації, називався індці. З раннього часу в Індії розвивалися науки і культура, може бути територія. Стародавні індці досягли високого рівня сільського господарства, що зумовило швидкий розвиток суспільства. Вони вирощували цукровий очерет, ткали найтонші тканини, займалися торгівлею.

Вірування індцев були такими ж різноманітними, як і їх культура. Вони шанували різних богів і Веди, обожнювали тварин і поклонялися брахманам - зберігачам сакральних знань, яких прирівнювали до живих божествам.

Детальніше...

Подробиці Опубліковано: 28 лютого 2015

стародавня Греція являє собою сукупність держав в II- I тисячолітті до н. е., в процесі розвитку яких були закладені основи розвитку демократії, філософії та архітектури всього західного світу.

Географічне розташування

Греція розташована на півдні Балканського півострова і прилеглих островах, а також займала частину Малої Азії. Континентальна Греція складалася з трьох частин: Ахей, Аттика і Пелопоннес. Острівна Греція включала в себе кілька сотень островів, найбільшими з яких були Крит і Евбея.

Греція - досить гориста країна, вся територія якої складається з долин і гірських хребтів. На півночі розташована гряда Балканських гір з вершинами Олім і Парнас. Придатних для землеробства земель доводилося трохи. Великих річок в Греції теж немає. Клімат відрізняється нерівномірним розподілом опадів протягом року. Характерно посушливе літо і коротка, але холодна безсніжна зима. Дощі випадали тільки в міжсезоння, що ускладнювало розвиток землеробства.

Детальніше...

Подробиці Опубліковано: 28 лютого 2015

стародавня Персія (Іран) держава в Передній і Центральній Азії (територія сучасного Ірану і Пакистану). У період свого розквіту ця була велика територія, що починалася від узбережжя Малої Азії і доходила до річки Інд на сході. Ця велика імперія, що об'єднала десятки древнеиранских племен, які називали себе «аріями», стала посередником в культурному діалозі між Заходом і Сходом.

Детальніше...

Подробиці Опубліковано: 28 лютого 2015

У доколумбової Америці існувала цивілізація майя , По праву визнана однією з найяскравіших. Група різноманітних індіанських народів чисельністю близько 2.7 мільйона жила в Мексиці. Існує гіпотеза, що люди заселили Америку ще тридцять тисяч років тому, прийшовши туди з Азії.

Незважаючи на те, що майя аж до X століття н. е. не знали, як обробляти землю плугом і не використовували в своїй діяльності парнокопитних тварин, не мали колісних возів і уявлення про металах, вони постійно вдосконалювалися.

Детальніше...

Подробиці Опубліковано: 25 февраля 2015

Історія Стародавнього світу являє собою сукупність всіх стародавніх цивілізацій Заходу і Сходу: Єгипту, Китаю, Месопотамії, Індії, Палестини, Передньої Азії, Греції і Риму. Всі ці цивілізації змогли перерости первісний общинний лад, який протягом довгого часу панував над людством.

Для первісного ладу характерні родові відносини, беззахисність і страх перед природою. Основна мета людини в цей період вижити, добути їжу.

Народи Стародавнього Сходу, греки, римляни, що жили в різний час, в різноманітних природних умовах пристосовувалися до навколишнього середовища, долали труднощі виживання і створювали свої державні та громадські пристрою, господарські уклади, цивілізації.

Детальніше...

Подробиці Опубліковано: 25 февраля 2015

Рим був названий ім'ям головного міста - Roma, який свого часу побут названий ім'ям свого засновника - Ромула. Центральна частина Рима знаходиться на рівнинній місцевості оточеній Палатином, Капітолієм і Квириналом. Давньоримська цивілізація була заснована під впливом давньогрецького і етруського народу.

Вершиною переваги Стародавнього Риму був період в другому столітті нашої ери, тоді римському правлінню підпорядковувалася територія сучасної Шотландії.

Сучасний світ перейняв від Стародавнього Риму його правові підвалини, певні архітектурні рішення (наприклад спорудження купола і символ хреста), також велика кількість інновацій іншого плану, взяти, наприклад, млини у вигляді колеса, що працюють під дією води

Детальніше...

Подробиці Опубліковано: 25 февраля 2015

Історико-географічне формування Стародавнього Єгипту

Протягом багатьох століть, Стародавній Єгипет просто притягував до себе загальну увагу завдяки своїй самобутності і культури. Навіть гордий за свою цивілізацію вавилонський народ був надзвичайно здивований стану справ в Єгипті. Єгиптяни ділилися своєю мудрістю з давньогрецькими вченими і філософами. Країна пірамід, завдяки витонченої організації держави, змусила схилитися перед собою навіть Римську Імперію.

Минуло багато тисяч років, а зацікавленість до Стародавнього Єгипту абсолютно не вщухла. Чи не певний проміжок часу історія Єгипту була прихована під вуаллю невідомості. Всьому виною був мовний бар'єр, а точніше знаковий, оскільки вченим не під силу було розкрити таємницю листи аборигенів. Намагаючись осягнути таємничість цього народу, ще з найдавніших часів, ламали голови історики античності, літературні діячі та члени філософського напряму. Лукіан - письменник, який проживав в I столітті нашої ери, нарікала письмена зображені на каменях "магічними знаками". Плутарх - історичний діяч торкнулася I і II століття, вважав що, письмена єгиптян несуть в собі символічну характеристику і описують собою цілі словесні вирази.

Детальніше...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация