Таємниці російських ВПС у Сирії: експерт розповів про хід операції

«У Латакії базується авіаполк і два вертолітні ескадрильї. Наступні удари завдадуть в околицях Пальміри »

Російська авіація з середи 30 вересня, почала завдавати в Сирії авіаудари по позиціях бойовиків Ісламського держави. Ми спробували з'ясувати, скільки може тривати ця операція, які першочергові цілі наших ВВС і з якими труднощами доведеться зіткнутися нашим військовим.

Міноборони РФ вже офіційно повідомило про нанесення авіаударів , президент Володимир Путін пояснив причини введення військ в Сирію . Однак деталі операції тримаються в секреті. Судити про її масштабах можна лише за неофіційними джерелами.

Зараз за різними оцінками, в Латакії на авіабазі знаходиться близько 30 російських літаків і 15 вертольотів. Перший авіаудар ВПС був нанесений по околицях міста Хомс, де вже кілька років сирійської армії протистоять різні терористичні угруповання.

Як розповів «МК» військовий експерт, головного редактора журналу « Арсенал Вітчизни »Віктор Мураховський, в першу чергу авіація працюватиме з комунікацій бойовиків. «Звичайно основна мета - перервати комунікації, постачання терористів. Озброєння, пальне та їжу вони отримують не з пустелі, а з суміжних з Сирією держав. Зрозуміло, що без їжі, боєприпасів і палива довго воювати неможливо », - переконаний експерт.

«У Латакії базується авіаполк і два вертолітні ескадрильї

Російський штурмовик Су-25 СМ - робоча конячка штурмової авіації Фото: ОЛЕКСІЙ ВЕЛЬТЯКОВ / WIKIPEDIA

На думку експерта, основні удари авіації будуть нанесені в провінції Ідліп, де під контролем ІГІЛ знаходяться місто Пальміра і аеропорт. «Напевно основним завданням буде повна зачистка міста від бойовиків», - вважає Мураховський.

Звичайно, звільняти місто повинні саме сирійські війська, російська авіація тут повинна виконати роль мітли, вичищати бойовиків з їх позицій. Тут вирішуються відразу два завдання. Звільняється світовий історичний пам'ятник, що напевно буде прихильно прийнято на Заході, а також під контроль урядів енний військ повертається аеропорт, який згодом так само можна використовувати для потреб ВПС.

Скільки триватиме російська військова операція в Сирії, поки не зрозуміло. Конкретні терміни були озвучені на закритому засіданні ради Федерації , Однак офіційно їх ніхто так і не озвучив.

На думку Мураховського, мова може йти максимум про декілька місяців. Росія обмежиться тієї угрупованням, яка вже створена в Сирії і не буде вводити в регіон додаткові війська.

Про наземної операції російських Збройних сил, вважає експерт, мови також йти не може. Наземні угруповання будуть задіяні тільки для охорони авіабази в Латакії і бази ВМФ в Тартусі.

Мураховський висловився про те, що стратегічна авіація і флот до завдань по знищенню ІГІЛ залучатися не будуть. «Ці кошти призначені для знищення великих або стаціонарних цілей типу аеродромів, РЛС, пунктів управління, але у ІГІЛ немає штабів, вузлів зв'язку, тому використання високоточної зброї тут можна порівняти з забиття цвяхів мікроскопом», - каже Мураховський.

«Наші ВВС безпосередньо займаються авіапідтримки і діють в оперативній глибині зі знищення комунікацій, по нафтозаводи, а наземні угруповання повинні брати під контроль зачищені з повітря об'єкти», - переконаний експерт.

фото: Іван Скрипаль

Перш за все, вважає Мураховський, Росії потрібно взаємодіяти з сирійської армією . «У них є істотний досвід бойових дій. Дурнів там не залишилося. Кромці того, сирійські збройні сили вже напрацювали досить успішний досвід взаємодії з власної авіацією, однак можливості сирійської авіації зараз знизилися практично до нуля, тому наша авіагруппіровка тут як не можна до речі ».

Разом з тим, на думку експерта, РФ потрібно обережніше підходити до взаємодії з Іраком і з Іраном, так як зрозуміло, що вони в цій війні переслідують в першу чергу свої інтереси.

Великі надії тут покладаються на створений недавно в Багдаді координаційний центр, який повинен допомогти налагодити взаємодію повітряної і наземної угруповань. Крім того, для уникнення можливих інцидентів встановлена ​​«пряма лінія» між міністерствами оборони США і РФ, аналогічне взаємодія між організовано між нашим і Ізраїльським генштабами.

Чи потраплять «під роздачу» російських ВПС сили помірної опозиції - питання відкрите. «Наскільки я розумію, урядів Сирії з сирійської вільної армією досягло угоду про перемир'я. У цей період вони бойових дій вести не повинні, - вважає експерт. По інших угруповань удари будуть наноситися. Хто там менш помірний, а хто більш, дивитися не будуть ».

Віктор Мураховський змалював своє бачення нашого авіаційного контингенту в Сирії. За його оцінкою, в Латакії зараз розгорнуто авіаполк і два вертолітні ескадрильї.

Технічне забезпечення авіації буде здійснювати перекинутий в Сирію батальйон аеродромно-технічного забезпечення. Для захисту аеродрому розгорнута батальйонна тактична група, посилена танками і артилерією.

Мураховський розповів від типах літаків, які зараз знаходяться на авіабазі. Найбільше в Латакії штурмовиків Су-25СМ, які отримали у військах прізвисько «грач». Це літак для безпосередньої авіаційної підтримки. Він працює в тактичній глибині до 50 км від лінії зіткнення. Його основне озброєння - некеровані реактивні снаряди і вільно падаючі бомби, а так-же 3-мм гармата. «Літак добре броньований, - каже Мураховський. - Як показав досвід застосування у війні 2008 року, він надзвичайно живучий. Працює як правило з малих висот по піднаглядним цілям ».

Також на базі помічені фронтові бомбардувальники Су-24М з кодифікації НАТО Fencer ( «Фехтувальник»). Цей літак має високу швидкість і стійкістю при польоті на малій висоті, а також здатний нести значну бойове навантаження.

«Він працює в оперативній глибині на відстані 120-150 км від лінії фронту, - пояснив експерт. - Може застосовувати як некероване, так і кероване озброєння, в тому числі ракети класу повітря-земля, коректовувані авіабомби ». Літак має потужний прицільний навігаційний комплекс, який дозволяє самостійно проводити дорозвідку цілей і наводити високоточні засоби ураження.

У Латакию перекинуті також новітні багатофункціональні винищувачі-бомбардувальники Су-34 (кодифікація НАТО Fullback ( "Захисник"). «Це літаки з ще більш сучасним і потужним прицільним навігаційним комплексом, який дозволяє в тому числі самостійно проводити розвідку цілей і наносити удари в тому числі керованими ракетами і коректованими авіабомбами », - пояснив Мураховський.

Експерт зазначив, що, якщо говорити про ланці важких винищувачів Су-30СМ, так само помічені в Латакії, то вони в першу чергу необхідні для забезпечення прикриття авіабази з повітря. Але ці літаки теж зможуть «працювати по землі» із застосуванням високоточних засобів ураження.

Бойові і транспортно-десантні вертольоти в основному призначені для охорони авіабази, а також для проведення рятувально-пошукових дій у разі, якщо знадобиться евакуація льотчиків. Експерт не виключив, що на авіабазі з'являться і інші зразки авіації.

Говорячи про застосування авіації в Сирії Мураховський зауважив, що один з найскладніших варіантів бойового застосування літаків - дії в міській забудові: «Такі завдання вимагають чітко налагодженої взаємодії і високого рівня управління авіаційними підрозділами».

Читайте матеріал « Навіщо Росії війна в Сирії ».

Всі новини по темі - в сюжеті « Введення російських військ до Сирії ».

Беріть участь в онлайн-опитуванні «МК» « Чи схвалюєте ви рішення ввести російські війська в Сирію? »

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация