Таємниці Аустерлицкого замку

Аустерлицкой замок (Фото: www Аустерлицкой замок (Фото: www.czechtourism.cz) По-чеськи Аустерліц називається «Славков у Брно». Це маленьке містечко в Південній Моравії, в якому проживає близько 6 тисяч жителів. Зосередженням бурхливої ​​історії Славкова є імпозантна будова в стилі бароко - середньовічна фортеця, перебудована в замок з трьома флюгель, грандіозним почесним двором і напівкруглими стайнями. Будувався замок по проектам італійських архітекторів.

Чим цікавий туристам Аустерлицкой замок, запитали ми у директора історичного музею, що розміщається в стінах замку, Яни Омар.

«Замки, які належали одному дворянського роду протягом більш 400 років, зустрічаються не на кожному кроці. Аустерлицкой замок довгі століття був родовим маєтком сім'ї Коунице. З цього славного роду вийшло кілька дипломатів, які внесли свій вклад в будівництво замку і всього міста. Вельми цікаво і архітектурне рішення замка. До будівлі прилягає великий парк, прикрашений колекцією скульптур роботи італійського скульптора Г. Джуліані ».

Парк площею 16 гектарів не випадково називають «малим Версалем»: він був спроектований в стилі французьких парків епохи бароко з численними фонтанами, оранжереями і чотирма алеями, що розходяться на чотири сторони світу, і добудований за часів Вацлава Антоніна Коунице, канцлера імператриці Марії Терезії, в стилі версальських парків. Пізніше парк був перебудований, але в другій половині минулого століття йому повернули його колишній вигляд за кресленнями 1774 року. Зараз в замковому парку можна пограти в гольф. І при цьому насолодитися чудовим видом на замок.

Але найбільший інтерес у відвідувачів замку в Славкові у Брно викликає так званий Історичний зал, де 6 грудня 1805 роки після битви у Аустерліца було підписано угоду про перемир'я. Про цікавою особливості залу розповідає екскурсовод Яна Поспіхалова.

«Спочатку цей зал використовувався для таємних політичних переговорів найвидатнішою особистості сім'ї Коунице - дипломата і державного канцлера при чотирьох Габсбурзької правителях Вацлава Антоніна. При будівництві цього приміщення особлива увага приділялася його акустиці. Вацлав Антонін не хотів, щоб до підслуховуючих під дверима чути було те, про що дискутували політики ».

На практиці це виглядає так: якщо стоять в центрі Історичного залу хочуть зрозуміти один одного, вони повинні говорити на тихих тонах. Інакше звук від їх голосів буде відбиватися від стін і виникне відлуння. Людина, що стоїть за дверима, в цьому гаморі нічого розібрати не в змозі.

Яна Поспіхалова звертає нашу увагу на центральний балкон Аустерлицкого замку. Саме з нього звернувся до своїх військ Наполеон на наступний день після розгрому австрійських і російських частин із знаменитою промовою: «Солдати, я вами задоволений». До речі, саме на цьому балконі імператор назвав виграна битва битвою у Аустерліца, хоча, по суті, місто перебувало досить далеко від поля бою.

Аустерлицкой замок   Які взагалі знаменитості побували в замку, запитали ми у директора замкового музею Яни Омар Аустерлицкой замок Які взагалі знаменитості побували в замку, запитали ми у директора замкового музею Яни Омар.

«Перед боєм біля села Тварожна в замку оселилися російський імператор Олександр I і австрійський імператор Франц I. Ну, а після битви сюди переніс свій штаб Наполеон. Кілька разів в замку бував австрійський канцлер Меттерніх, наїжджала сюди і Марія Терезія. Не забувайте, що рід Коунице вів активну дипломатичну діяльність ».

За чотири століття Коцніци перетворили свій замок в музей, що зібрав видатні твори середньоєвропейської, фламандської та італійської шкіл живопису. Продовжує Яна Омар.

«Туристи можуть відвідати галерею Ондржеєм, князя з Коунице. Зараз в ній розміщена виставка карикатур, курйозів і цікавих предметів з наполеонівських часів. Гральні карти із зображенням французького імператора і кришка від консервної банки з сардинами, теж із зображенням Наполеона, нашим туристам дуже подобаються. Заслуговує на увагу і колекція графічних робіт з наполеонівської тематикою ».

Битва під Аустерліцем   Тим, кого не приваблює графіка, Яна Омар радить зазирнути на виставку листівок з аналогічною тематикою: їх «дав напрокат» замку Історичний музей Славкова у Брно Битва під Аустерліцем Тим, кого не приваблює графіка, Яна Омар радить зазирнути на виставку листівок з аналогічною тематикою: їх «дав напрокат» замку Історичний музей Славкова у Брно. Або оглянути колекцію зброї 16-18 століть в північному крилі. А найкращим сувеніром, який ви можете купити в Аустерлицком замку, стане пам'ятна медаль, відлита чеським скульптором Карлом Земаном до 200-річного ювілею битви у Славкова.

Якщо вам не довелося побувати на реконструкції битви «трьох імператорів» в грудні минулого року, не турбуйтеся: Яна Омар і її помічники покажуть вам битву у віртуальній реальності, відтворену за допомогою 3D-технологій.

«На спеціальному полотні перед вами постануть обриси моравських сіл з висоти пташиного польоту. Глядач відчує себе безпосереднім учасником боїв 200-річної давності ».

Спеціально до ювілею битви під Аустерліцем співробітники музею вирішили відкрити для відвідувачів і таємниче підземелля родового маєтку Коунице. На весь туристичний сезон 2006 року.

«Аустерлицкой замок - один з небагатьох в Чехії, може похвалитися збереженими до наших днів підземеллям глибиною в два поверхи. Його надра приховують фундамент старовинної готичної комендатури Ордена німецьких лицарів. Частина підземелля служить лапідарії і «оживає» кілька разів на рік, коли в ньому проходять нічні вистави за участю привидів. Зараз в підземних поверхах замку відкрита виставка, присвячена Аустерлицької бою. Відвідувачів, напевно, зацікавлять знаряддя тортур того часу, відтворені ковалем художньої ковки Олдржиха Бартошек ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация