Тягач на дорозі: і вбивця, і гарант безпеки

  1. Що потрібно знати не членам «Linava» про можливість придбання книжок МДП
  2. Скандал навколо «Vlantana Norge AS» - чудеса на віражах
  3. Страхова компанія та інші проблеми перевізників - час збирати каміння
  4. Економія палива - в чому секрет?
  5. Перспективи автоперевезень між Європою і Китаєм

В результаті аналізу різних дорожньо-транспортних пригод з'ясувалося, що зіткнення з тягачами часто призводять до важких травм водіїв і навіть їх смерті. Правда, варто сказати, що водії тягачів рідко стають винуватцями аварії, а число їх смертей і травм досить мало, в порівнянні з іншими учасниками дорожнього руху.

Провівши ряд досліджень, американські вчені встановили, що найчастіше при зіткненні тягача з транспортним засобом іншого типу винуватцями аварії стає водій останнього.

У даній статті постараємося проаналізувати дані з декількох схожих джерел, що стосуються аварій за участю тягачів і легкових автомобілів.

По-перше, у всіх дослідженнях відзначається, що ймовірність зіткнення з тягачем набагато менше, ніж з іншим транспортним засобом. Проте, кількість важких травм і смертей в таких аваріях завжди більше.

Імовірність потрапити в аварію на тягачі в 3 разі менше, ніж на легковому автомобілі. Невелика кількість таких аварій може бути пояснено тим, що тягачі зазвичай експлуатуються на швидкісних дорогах і таких дорогах, число аварій на яких в принципі значно менше.

В аваріях, в яких одним з зіткнулися транспортних засобів була вантажівка, постраждало 19% всіх потерпілих в ДТП осіб.

1% аварій за участю тягачів закінчувався смертю. У всіх інших ДТП, в яких тягачі не брали участі, цей показник падає до 0,5%.

У США 76% загиблих в результаті зіткнення з тягачем становлять водії легкових автомобілів і пасажири. 9% - велосипедисти, мотоциклісти і пішоходи, що залишилися 15% - водії тягачів. У Європі ситуація дещо інша. правда, в європейську статистику внесені не тільки померлі, а й що зазнали тяжких травм обличчя. Таким чином, 54% постраждалих в зіткненні з вантажівками склали водії легкових автомобілів, 40% - велосипедисти, мотоциклісти і пішоходи. Решта 6% - водії тягачів.

Загиблих учасників дорожнього руху Європа США Водіїв легкових автомобілів 54 76 Велосипедистів, мотоциклістів, пішоходів 40 9 Водіїв тягачів 6 15

44% осіб, які отримали важкі травми, брали участь в аваріях при зіткненні з тягачами або самі були їх водіями.

Згідно з дослідженнями, проведеними в США, в 81% смертельних випадків в результаті зіткнення з тягачами винними були водії легкових автомобілів. Водії тягачів стали винуватцями 27% подібних аварій. Загальна сума аварій перевищує 100%, тому що в ряді аварій винуватцями були водії як вантажних, так і легкових транспортних засобів.

Європейська комісія також провела свої розрахунки і представила схожі результати. У семи країнах ЄС був проведений аналіз 624 аварій за участю тягачів. Їх водії виявилися винуватими в 25% дорожньо-транспортних пригод. 60,2% подібних ДТП було викликано діями водіїв легкових автомобілів. Інші причини аварій - технічна несправність автомобілів (5,3%), погодні умови (4,4%) і дефекти дорожньої поверхні (5,1%). Слід зазначити, що через більш ясного тлумачення правил дорожнього руху в Європі жодного разу не було зафіксовано прецедент, в якому винними були б обидві сторони.

Причини / винуватці аварій Європа США Водії тягачів 25% 27% Водії легкових автомобілів 60,2% 81% Технічні неполадки 5,3% - Погодні умови 4,4% - Непридатне дорожнє покриття 5,1% -

Критики стверджують, що дані цифри можуть бути неточними, так як після деяких аварій в живих залишався лише один водій, і його історія могла не повністю відповідати правді. Однак після того, як американці провели додаткові дослідження і проаналізували ситуації, в яких вижили залишилися обидва водії, а загиблими жертвами були лише пасажири, цифри практично не змінилися.

За результатами аналізу 8 309 аварій дослідники з університету Мічігану з'ясували, що в 89% випадків винуватцем лобового зіткнення виступав легковий автомобіль, як і в 88% випадків бічних зіткнень із зустрічною машиною. Легкові автомобілі також спровокували 80% аварій з ударом ззаду і 72% бічних ударів в одному потоці.

Національна адміністрація дорожньої безпеки США також провела своє дослідження 10 092 аварій і представила схожі результати. За даними Адміністрації, в 91% випадків винуватцями лобових і бічних зіткнень із зустрічною машиною були водії легкових автомобілів. Вони також були винні в 71% зіткнень в одному потоці і в 77% аварій в результаті зіткнень пліч-о-пліч в одному потоці.

Тип аварій, винуватцями яких були водії легкових автомобілів Мічиганський університет Національна адміністрація дорожньої безпеки США Лобове зіткнення із зустрічною машиною 89% 91% Бічне зіткнення із зустрічною машиною 88% 91% Зіткнення з задньою частиною тягача 80% 71% Бічне зіткнення в одному потоці 72% 77%

При зіткненні тягачів з легковими автомобілями в 36% випадків водіями останніх було скоєно як мінімум 2 правила дорожнього руху. Лише 11% водіїв тягачів зробили 2 порушення одночасно.

Причини аварій - різні

Також в ході досліджень вдалося визначити найбільш часті причини, за якими відбуваються ДТП за участю тягачів.

Причина аварії водій тягачів Водії легкових автомобілів Недотримання дистанції 8% 1% Сон за кермом 1% 9% Переоцінка можливостей автомобіля або водія 1% 6% Серцевий напад або інші проблеми зі здоров'ям (крім хвороб) 2% 6% Хвороби 1% 8% Непридатні шини 3% 6% Втома 7% 15% Незнання дороги 19% 10% Алкогольне сп'яніння 0,3% 9% Наркотичне сп'яніння 0,4% 7% Агресивний стиль водіння 5% 9% Емоційний стан 10% 3% Неполадки гальмівної системи 27% 2% Інші технічні проблеми автомобіля 7% 4%

Якщо в результаті зіткнення тягачів і легкових автомобілів постраждалим були нанесені тяжкі або несумісні з життям травми, то в 70-75% випадків були винні водії легкових автомобілів. При легких зіткненнях транспорту, в яких не було завдано значної шкоди учасникам ДТП, водії обох типів транспортних засобів були винні в однаковій кількості випадків.

Підготовлено за даними Національної адміністрації дорожньої безпеки США, Федеральної адміністрації США з пасажирських перевезень, Інституту транспортних досліджень Мічиганського університету, «Volvo Trucks» і Європейської комісії.

Підготовлено за даними Національної адміністрації дорожньої безпеки США, Федеральної адміністрації США з пасажирських перевезень, Інституту транспортних досліджень Мічиганського університету, «Volvo Trucks» і Європейської комісії

Що потрібно знати не членам «Linava» про можливість придбання книжок МДП

Сьогодні основні пункти на порядку денному перевізників - «Пакет мобільності» та коефіцієнт зарплат водіїв. При цьому без належної уваги залишилася новина про те, що тепер книжки МДП (TIR) ​​можуть набувати і не члени «Linava», а це важливий момент як для них, так і для асоціації. Тому редакція «Cargonews» вирішила з'ясувати деталі нового порядку, для чого звернулася в «Linava» зі списком уточнюючих питань.

2019-12-17 67

Скандал навколо «Vlantana Norge AS» - чудеса на віражах

Нещодавно литовське інформаційне поле сколихнуло розслідування LRT, суть якого в тому, що працює в Норвегії транспортна компанія з литовським корінням «Vlantana Norge AS» серйозно порушувала трудові права своїх водіїв (подробиці на литовській мові тут). Редакція «Cargonews» вирішила не дублювати роботу колег з LRT і спробувала прояснити кілька інтригуючих моментів, які залишилися за рамками їх розслідування.

2019-12-09 6 933

Страхова компанія та інші проблеми перевізників - час збирати каміння

Четвертого грудня відбувся повторний тридцять шостий конгрес «Linava», найбільше уваги на якому було приділено установі страхової компанії перевізників. У цій історії трапився різкий поворот, і питання стало руба - продовжувати або закінчувати. Дискусія була палкою. Чи правильно вчинили члени асоціації, покаже час. Але якби це була єдина проблема ...

2019-12-08 242

Економія палива - в чому секрет?

Сьогодні литовським перевізникам важлива кожна копійка. Одна з головних рядків витрат - паливо. Чи можна заощадити в цій сфері, і якщо так, то як і скільки? З цим питанням редакція «Cargonews» звернулася до представників великих виробників тягачів, які до того ж пропонують курси економічного водіння.

2019-11-20 373

Перспективи автоперевезень між Європою і Китаєм

Останнім часом багато говориться про проект Китаю «Один пояс - один шлях» і великій кількості китайських товарів, які міг би перевозити і автотранспорт, включаючи литовський. Ще більше дискусію підігрів той факт, що Китай став частиною системи МДП (TIR), і вже відбулися тестові автоперевезення з Китаю в Європу і з Європи в Китай. У зв'язку з цим редакція «Cargonews» вирішила з'ясувати, наскільки перспективним є китайський напрямок в цілому і для литовських перевізників зокрема.

2019-11-05 575

Економія палива - в чому секрет?
Чи можна заощадити в цій сфері, і якщо так, то як і скільки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация