Тайфун на Далекому Сході вплинув на політ Володимира Путіна

Президент прилетів до Владивостока на день раніше запланованого і вже привітав місцевих кадетів з Днем знань

Картинка в ілюмінаторі рейсу Москва-Владивосток не вселяла оптимізму. Темно-сірі щільні хмари, крізь які іноді все-таки проглядали розлилися річки і закутані густим туманом верхівки сопок.

Про силу вітру можна було легко здогадатися по турбулентності: важкий Іл-96 перед посадкою трясло, як пушинку. Але командир корабля зберігав властиве співробітникам льотного спецзагону «Росія», що обслуговує керівництво країни, холоднокровність. «Дуже мокро», - коротко прокоментував він метеорологічні умови в аеропорту приземлення.

МНС Приморського краю вибухнуло понад розлогим коментарем. За даними служби, тайфун Лайнрок, що зародився в Тихому океані, вже встиг перебратися через Японське море і обрушився на російський Далекий Схід, де до цього господарював південний циклон. Злившись в екстазі, дві стихії викликали сильні зливи і шквалистий вітер, який привів до повалив дерев і обриву ЛЕП. Через що почалися паводків режим НС довелося оголосити в 13 районах краю. Причому, до деяких затоплених селах у рятувальників немає доступу - евакуація там проводиться силами самих місцевих жителів. Як правило, люди просто забираються на найближчу сопку і там перечікують розгул стихії.

Як правило, люди просто забираються на найближчу сопку і там перечікують розгул стихії

фото: Олена Єгорова

За даними метеорологів, тайфуни в Примор'ї приходять мало не щороку (наприклад, минулого літа тут побував Жени, який вбив зоопарк в Уссурійську), і нинішній - далеко не найсильніший. Наприклад, Владивосток поки відбувся підтопленням всього декількох вулиць і набережної, в деяких мікрорайонах не працює зв'язок і інтернет.

На острові Російський, де 2 вересня відкривається Східний економічний форум (ВЕФ), патронований президентом, - видимих ​​руйнувань, якщо не брати до уваги розмиву пішохідної доріжки, взагалі немає. А деякі місцеві жителі, незважаючи на шквалистий вітер і дощ, навіть намагаються пересуватися на велосипедах.

А деякі місцеві жителі, незважаючи на шквалистий вітер і дощ, навіть намагаються пересуватися на велосипедах

фото: Олена Єгорова

«Штука в тому, що передбачити поведінку тайфуну неможливо, - розповів" МК "правоохоронець, поставлений охороняти підготовлену до прогулянки високих гостей зону (а на ВЕФ, як відомо, будуть присутні глави трьох держав - Росії, Японії і Південної Кореї) - Зараз ніби нічого. А через годину дерева можуть по небу літати ». За його словами, прогноз синоптиків з приводу Лайнрок постійно змінюється - спочатку обіцяли, що негода триватиме не більше трьох днів, а зараз вже говорять про цілий тиждень. «Прикро, що форум на носі. Таку гарну програму розробили, павільйони ось побудували (кожен регіон ДФО повинен представити в рамках ВЕФ свою експозицію - «МК»), а тепер людям доводиться міняти свої плани », - поскаржився поліцейський.

У число таких людей, як видно, потрапив і Володимир Путін. Спочатку програма перебування президента на Далекому Сході мала розпочатися 1 вересня. Однак через непередбачувані погодні умови борт номер 1 приземлився у Владивостоці вже 31-го, і частина заходів вирішили перенести на добу вперед.

Однак через непередбачувані погодні умови борт номер 1 приземлився у Владивостоці вже 31-го, і частина заходів вирішили перенести на добу вперед

фото: Олена Єгорова

Зокрема, в середу ВВП відвідав військово-морське кадетська училище, що відкрилося в 2013 році. Хоча хлопчакам довелося на день раніше згадати про уроки, засмученими вони не виглядали і справно тягнули носи вгору, прагнучи довести, що за літо не розгубили набуті навички.

Володимир Путін привітав кадетів з наступаючим Днем знань і нагадав, що в серпні їх училище офіційно стало філією петербурзького Нахімовського училища. «Я впевнений: ви з честю продовжите традиції військової освіти, справжньої школи мужності і патріотизму», - напучував він.

1 вересня Путіна чекають на лінійці у звичайній владивостоцькій гімназії. Втім, як попередив прес-секретар президента Дмитро Пєсков, негода знову може внести корективи в графік глави держави. Правда, в більшій мірі це стосується суднобудівного заводу «Зірка», де нараду збиралися провести в наметі на пірсі важкого стапеля. Оскільки хвилі в будь-який момент можуть піднятися на висоту 5 і більше метрів, захід ризикує стати небезпечним для Путіна і інших учасників. В цьому випадку його перенесуть на острів Російський, повідомив Пєсков.

Свіжі матеріали "МК" на 1 вересня читайте в нашому спеціальному сюжеті .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация