Тайський бокс і рукопашний бій: основні подібності та відмінності.

Перед кожним з нас, при відвідуванні залів єдиноборств, завжди постає вибір, яке з усіх запропонованих єдиноборств вибрати, яке оптимально підійде. Сьогодні в нашій статті поговоримо про двох таких поширених єдиноборствах, як рукопашний бій і тайський бокс. Здавалося б, два абсолютно різних види спорту, але не дивлячись, ні на що, вони мають певні подібності та відмінності. Своєю статтею ми не ставимо за мету виявити менш ефективне єдиноборство і більш ефективне, в даній статті мова піде про констатацію фактів.

Для початку торкнемося історії тайського боксу та рукопашного бою.

За літописними та історичними даними на Русі існували певного роду єдиноборства, і деякі способи ведення рукопашного бою За літописними та історичними даними на Русі існували певного роду єдиноборства, і деякі способи ведення рукопашного бою. В першу чергу це стосується кулачних поєдинків отримали повсюдне поширення. Так в VI столітті імператор Маврикій Стратег описав російських воїнів: "Племена слов'ян ... люблять свободу і не схильні ні до рабства, ні до покори, хоробрі, особливо в своїй землі, витривалі ... юнаки дуже майстерно володіють зброєю. На Русі розвивалася своїм ходом ефективна система рукопашного бою - це доводять згадуються історії Русі і билинах численні перемоги воїнів: Мстислава Удатного, Микити, Дем'яна Куденевіча та інших. Високий рівень фізичної підготовки воїнів Русі забезпечувався тим, що ще в юному віці юнаки отримували необхідну підготовку в єдиноборствах під час бойових ігор і ігрищ, під час яких заборонялися удари в пах, в спину, удари по лежачому (що і увійшло в сучасні правила рукопашного бою ). Той, хто порушував ці правила, піддавався громадському презирства. Основними фізичними якостями в рукопашному бою були спритність, гнучкість і швидкість реакції. Рукопашний бій (пер. З гр. - «опаш») означає розмахувати руками. Важливий аспект - рукопашний бій на Русі представляв собою не тільки удари руками, але і ногами. Наприклад, відома приказка "Москва б'є з носка», означає те, що підсікання або удар передньою ногою, широко використовувалися в кулачних поєдинках в Москві. Кулачні бої в середні століття на Русі були одним із способів підготовки воїнів до битв.

За останніми даними істориків тайський бокс або муай тай з'явився понад 2000 років тому в таїландської народності «ат гавкіт» За останніми даними істориків тайський бокс або муай тай з'явився понад 2000 років тому в таїландської народності «ат гавкіт». Даний вид рукопашного бою або єдиноборства спочатку був відомий як «пахуют». Також як і в Росії, століттями тайська армія вивчала ці прийоми ведення муай тай поєдинку. Воїн таїландської армії вивчав і тренувався стільки, скільки він був на службі у Королівства. Для збройних сил це муай тай був засобом активного і динамічного ближнього бою, бойове мистецтво з найдавніших полів бою.

Перші змагання з «пахуют» або тайського боксу, аналогічні за змістом на Русі змагання «стінка на стінку» і «кулачні бої», в кінці X століття в Таїланді організував правитель міста Аутонг Пра Панса. Це дійство було запропоновано королем як дозвільне проведення часу і одночасно азартна гра для всіх тайців. Поєдинки носили дружній характер, вбивство суперника не допускалося, самі ж заходи стали називати «муай» (пров з тайск.- «сутичка, поєдинок») або «Пана муай» (пров з тайс.- «сутичка, на результат якої роблять ставки» ).

Згодом тайський бокс став плавно переходити на ринг, при цьому не забувалася його головна функція тренування воїнів, для захисту і зміцнення Королівства. На початку 30-х років двадцятого століття відбулися різкі зміни в муай Тай. Жорсткий характер тайського боксу був змінений під інтер континентальні правила боксу. Замість мотузок, що обвивають руки бійця, стали використовуватися боксерські рукавички, заборонили кидки типу дзюдо, і удари в пах. Даний крок підвищив успіх тай боксерів в міжнародному боксі. З того часу визначилися основні положення в правилах і інструкціях Муай Тай, які існують і використовуються і і в даний час.

Як і будь-який інший вид єдиноборств, і муай тай і рукопашний бій вимагають шанобливого ставлення до суперника. Обидва єдиноборства забороняють вербальні і фізичні образи до, під час і після поєдинку. Порушення описаних правил тягне за собою зняття балів, а то і відсторонення від поєдинку. Крім цього, згідно з кодексом честі і тайського боксу та рукопашного бою, кожен боєць повинен служити для оточуючих прикладом благородства, чесності та скромності, поважати звичаї і закони тієї країни, в якій проходять змагання.

Тепер торкнемося правил тайського боксу та рукопашного бою.

Залежно від віку і кваліфікації тай боксерів тривалість поєдинку тривати по-різному. Юнаки 12-14 років, новачки і тай боксери 3 розряду б'ються три раунди по одній хвилині, юнаки 15-16 років три раунди по одній хвилині, юніори та дорослі новачки 3 раунду одній хвилині, тай боксери другого і третього розряду три раунди по дві хвилини , перший розряд і вище три раунди по дві хвилини або п'ять раундів по три хвилини (для бійців професійного рівня). Між раундами встановлюється перерва протяжністю в одну хвилину.
У рукопашному бою встановлено такі правила: поєдинок для чоловіків тривати три хвилини, для юнаків і юніорів дві хвилини, а фінальні поєдинки три хвилини. Після закінчення часу бій зупиняється незалежно від положення бійців. Таким чином, існує різниця в кількості раундів при проведенні змагань з тайського боксу та рукопашного бою.

У рукопашному бою дозволені удари ногами, руками, захоплення, кидки і певні удари колінами. У тайському боксі дозволені удари ліктями, руками, колінами, ногами, робота в клінчі і скручування.

У рукопашному бою заборонені такі дії і прийоми, як нанесення ударів пальцями в очі, проведення задушливих захоплень і больових прийомів на шию, хребет, кисть, стопу; стрибки ногами і тупотіли удари по лежачому суперникові; удари в пах, шию, по суглобах ніг і рук, внутрішньої частини стегна, потилиці і хребта; больові прийоми в стійці; захоплення за шолом або грати шолома; нанесення ударів і проведення атакуючих дій після команди рефері «стоп»; умисні виходи за межі майданчика під час бою; порушення дисципліни, грубе, неетичну поведінку по відношенню до свого суперника, учасникам змагань, суддям або глядачам.

У тайському боксі заборонені такі дії і прийоми, як нанесення ударів головою, кидки супротивника із застосуванням прийомів боротьби, в тому числі кидки через груди, через стегно, «підніжки», підсічки; натиснення на противника ліктем, коліном, кулаком, коли він лежить; стискання тулуба, яке може привести до кидка через спину або перелому спини; захоплення ліктя або шиї суперника з метою проведення задушливого прийому; захоплення або використання канатів для утримання або нанесення ударів, відштовхування від канатів; навмисне падіння для того, щоб отримати перевагу над противником; нанесення ударів, коли противник лежить або піднімається; розмови по час поєдинку; обхвативаніе, утримання, вертіння (за винятком скручування руками без допомоги корпусу), або ведення боротьби якихось способом, який порушує Правила або традиції тайського боксу; навмисне нанесення удару в пах супротивника, в потилицю, хребет; переміщення в роті капи і умисне її викидання; відмова від рукостискання з суперником до початку бою, а також після оголошення результату бою; вихід на ринг з відсутністю елементів обов'язкової захисної екіпіровки спортсмена; після команди "ЙЕК" спортсмен зобов'язаний зробити крок назад, і чекати команди "ЧОК", для того щоб продовжити поєдинок; в разі якщо удар дозволеним прийомом тайського боксу, випадково потрапив боксерові в пах, і він протягом 5 хвилин не готовий продовжувати бій, його оголошують переможеним; навмисне падіння, коли суперник тримає ногу, щоб уникнути отримання ударів; коли обидва спортсмени випали з рингу, і один з них навмисно заважає іншому повертатися на ринг.

Це тільки мала частина того, що можна розповісти про тайському боксі та рукопашному бою, про їх схожість і відмінності. У будь-якому випадку, кожне з видів єдиноборств, самодостатньо, і володіє багатою історією, традиціями, культурою, а також ефективністю прийомів.

Автор: "Міцний сибіряк".

При написанні статті використовувалися нормативно-правові документи Федерації Тайкс боксу Росії і Федерації рукопашного бою України.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация